قابلیت های واتس آپ در 2020

آیا مشخصه حذف خودکار پیام‌ها در سرویس اسنپ‌چت را به‌خاطر دارید؟ این اپلیکیشن نخستین بار در روز 7 مه سال 2012 و پس از طرح داستانی در نشریه نیویورک تایمز بر روی وب‌سایت PhoneArena رویت شد. از آن‌جا که این پیام‌ها غالبا حاوی تصاویری با مضامین جنسی بودند؛ لذا اپل با انتشار یک پیام هشدارآمیز روی فهرست برنامه‌های اپ استور، استفاده از اسنپ‌چت را به کاربرانی با سن 12 سال و بالاتر توصیه کرد. همچنین اپل در خصوص نمایش محتوای جنسی خفیف یا برهنگی نیز به کاربران هشدار داد. البته بعدها اسنپ‌چت برای نخستین بار به سراغ توسعه مشخصه استوری رفت. در ادامه برخی اپلیکیشن‌ها نظیر اینستاگرام از این مشخصه کپی‌برداری کرده و به موفقیت بیش‌تری دست یافتند. بعلاوه این برنامه از قابلیت جدیدی موسوم به Lenses بهره‌مند شد؛ مشخصه‌ای که به منظور تبدیل چهره کاربر به یک برش پیتزا یا یک سگ از تکنیک واقعیت افزوده استفاده می‌کند.

اگرچه مشخصه حذف خودکار پیام‌ها دیگر به‌عنوان یکی از دلایل محبوبیت اسنپ چت قلمداد نمی‌شود؛ اما به‌نظر می‌رسد که اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ قصد دارد در سال آینده از چنین مشخصه‌ای رونمایی کند. واتس‌آپ بر خلاف اسنپ‌چت یک ابزار ارتباطی کاملا جدی است که از قابلیت رمزنگاری 2 طرفه برخوردار بوده و فاقد برخی قابلیت‌های جذاب برای نوجوانان نظیر فیلترها، استوری‌ها و لنزها است. نشریه بریتانیایی The Sun، فهرست قابلیت‌های جدیدی که احتمالا در سال 2020 به اپلیکیشن محبوب واتس‌آپ اضافه می‌شوند را منتشر نموده است. مشخصه حذف خودکار پیام‌های موجود در برنامه از جمله امکانات جدید آن به‌شمار می‌رود. بدین‌ترتیب کاربران قادر به تعیین مدت زمان نمایش هر پیام پیش از حذف آن خواهند بود. گزینه‌های قابل دسترس شامل 1 ساعت، 1 روز، 1 هفته، 1 ماه و 1 سال هستند. با غیرفعال نمودن گزینه حذف پیام‌ها می‌توان کلیه پیام‌های واتس‌آپی را برای همیشه نگهداری کرد. مشخصه حذف خودکار پیام‌ها در خصوص پیام‌های یک به یک و گروهی قابل استفاده خواهد بود.

قابلیت جدید واتس‌آپ از شما در برابر مخاطبانی با هویت جعلی محافظت خواهد کرد

حالت تاریک یکی از امکانات جدیدی است که احتمالا در سال 2020 به اپلیکیشن واتس‌آپ اضافه می‌شود. در گذشته بارها شایعاتی پیرامون راه‌اندازی چنین قابلیتی در اپلیکیشن واتس‌آپ مطرح شده بود و اکنون گوشی‌های پرچم‌دار چندین برند مختلف از این مشخصه بهره‌مند هستند. آخرین روایت از این طیف در شب کریسمس منتشر شد و اعلام کرد که مشخصه حالت تاریک در آینده‌ای نزدیک به هر 2 ورژن اندرویدی و iOS اپلیکیشن واتس‌آپ افزوده خواهد شد. بر اساس گزارشات منتشر شده، میان فعال‌سازی حالت تاریک و میزان شارژدهی باتری گوشی ارتباط معناداری وجود دارد. فعال‌سازی خودکار این مشخصه در زمان کمبود شارژ باتری به افزایش شارژدهی دستگاه کمک می‌کند. با نمایش پس‌زمینه سیاه بر روی گوشی‌های مجهز به نمایشگر آمولد در میزان مصرف باتری تا حدودی صرفه‌جویی خواهد شد. دلیل چنین پدیده‌ای این است که در پنل‌های آمولد، رنگ مشکی از طریق خاموش شدن پیکسل‌ها در مناطق موردنظر نمایش داده می‌شود. پیکسل‌های خاموش شده به هیچ عنوان از شاررژ باتری گوشی استفاده نمی‌کنند.

چنان‌چه تاکنون نمایش تلویزیونی Catfish را تماشا کرده باشید؛ در این‌صورت می‌دانید که شخص میزبان با نام Nev Schulman به منظور بررسی اعتبار یک تصویر از تکنیک جستجوی تصویر معکوس استفاده می‌کند. ظاهرا در سال آینده این مشخصه به اپلیکیشن واتس‌آپ افزوده خواهد شد؛ اگرچه قابلیت مذکور کماکان در مرحله تست قرار دارد. بدین‌ترتیب کاربران قادر به جستجوی معکوس روی تصویر ارسالی از طریق واتس‌آپ خواهند بود. این اپلیکیشن به منظور یافتن منبع تصویر از سرویس جستجوی گوگل استفاده خواهد کرد. به‌خاطر داشته باشید که برای عرضه قابلیت‌های فوق در اپلیکیشن واتس‌آپ طی سال 2020 یا هر زمان دیگر، هیچ تضمینی وجود ندارد.

در سال آینده اپلیکیشن واتس‌آپ احتمالا از مشخصه حالت تاریک بهره‌مند خواهد شد

شرکت فیس‌بوک در ماه اکتبر سال 2014 قرارداد خریداری واتس‌آپ را نهایی کرد. با توجه به افزایش قیمت سهام فیس‌بوک پس از انجام این معامله، هزینه خریداری به بیش از 21 میلیارد دلار رسید. از آن‌جا که فیس بوک اطلاعات مربوط به اپلیکیشن‌های اختصاصی خود را نگهداری می‌کند؛ لذا آخرین اطلاعات مربوط به سال جاری نشان می‌دهند که واتس‌آپ دارای تقریبا 1.6 میلیارد کاربر فعال ماهانه است. بدین‌ترتیب واتس‌آپ سومین پلتفرم اجتماعی محبوب پس از فیس‌بوک و یوتیوب و برترین اپلیکیشن پیام‌رسان دنیا به‌شمار می‌رود. تعداد کاربران واتس‌آپ در مقایسه با رقبایی نظیر فیس‌بوک مسنجر (1.3 میلیارد نفر کاربر فعال ماهانه)، وی‌چت (1.112 میلیارد نفر کاربر) و اینستاگرام (1 میلیارد کاربر) به‌مراتب بیش‌تر است.

چنان‌چه به‌دنبال یک اپلیکیشن پیام‌رسان ایمن هستید؛ در این‌صورت می‌توانید واتس‌آپ را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

منبع:https://itresan.com

 

 

  نظرات

  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  اینترنت
  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که می تواندبا اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد.
    2020-08-03 14:26:00
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  کسب و کار
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  با بازگشت اوضاع به شرایط عادی سامسونگی ها،در زندگی روزمره خود می‌توانند به بهترین شکل ممکن از این دستگاه‌ها (در دستان، درون گوش یا روی مچ دست خود) استفاده کنند.”
    2020-07-22 14:07:11
  نسل ششم در ایستگاه اول
  فناوریهای برتر
  نسل ششم در ایستگاه اول
  نسل ششم بایستی از نرخ تبادل داده با حداکثر سرعت 1000 گیگابیت برثانیه (50 برابر سریع‌تر از شبکه 5G) و وقفه هوایی کمتر از 100 میکروثانیه (یک‌دهم وقفه مجاز در شبکه 5G) پشتیبانی نماید.
    2020-07-16 08:24:00
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  فناوریهای برتر
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  با راه‌اندازی بستر توسعه و آزمون نسل پنجم شبکه ارتباطی، امکان مشارکت و حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سایر بخش‌های خصوصی برای بهره‌برداری از خدمات آن در لایه‌های مختلف توسعه شبکه، فراهم خواهد شد.
    2020-07-15 16:26:28
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  فناوریهای برتر
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.
    2020-07-15 05:34:00
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00