قابلیت های واتس آپ در 2020

آیا مشخصه حذف خودکار پیام‌ها در سرویس اسنپ‌چت را به‌خاطر دارید؟ این اپلیکیشن نخستین بار در روز 7 مه سال 2012 و پس از طرح داستانی در نشریه نیویورک تایمز بر روی وب‌سایت PhoneArena رویت شد. از آن‌جا که این پیام‌ها غالبا حاوی تصاویری با مضامین جنسی بودند؛ لذا اپل با انتشار یک پیام هشدارآمیز روی فهرست برنامه‌های اپ استور، استفاده از اسنپ‌چت را به کاربرانی با سن 12 سال و بالاتر توصیه کرد. همچنین اپل در خصوص نمایش محتوای جنسی خفیف یا برهنگی نیز به کاربران هشدار داد. البته بعدها اسنپ‌چت برای نخستین بار به سراغ توسعه مشخصه استوری رفت. در ادامه برخی اپلیکیشن‌ها نظیر اینستاگرام از این مشخصه کپی‌برداری کرده و به موفقیت بیش‌تری دست یافتند. بعلاوه این برنامه از قابلیت جدیدی موسوم به Lenses بهره‌مند شد؛ مشخصه‌ای که به منظور تبدیل چهره کاربر به یک برش پیتزا یا یک سگ از تکنیک واقعیت افزوده استفاده می‌کند.

اگرچه مشخصه حذف خودکار پیام‌ها دیگر به‌عنوان یکی از دلایل محبوبیت اسنپ چت قلمداد نمی‌شود؛ اما به‌نظر می‌رسد که اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ قصد دارد در سال آینده از چنین مشخصه‌ای رونمایی کند. واتس‌آپ بر خلاف اسنپ‌چت یک ابزار ارتباطی کاملا جدی است که از قابلیت رمزنگاری 2 طرفه برخوردار بوده و فاقد برخی قابلیت‌های جذاب برای نوجوانان نظیر فیلترها، استوری‌ها و لنزها است. نشریه بریتانیایی The Sun، فهرست قابلیت‌های جدیدی که احتمالا در سال 2020 به اپلیکیشن محبوب واتس‌آپ اضافه می‌شوند را منتشر نموده است. مشخصه حذف خودکار پیام‌های موجود در برنامه از جمله امکانات جدید آن به‌شمار می‌رود. بدین‌ترتیب کاربران قادر به تعیین مدت زمان نمایش هر پیام پیش از حذف آن خواهند بود. گزینه‌های قابل دسترس شامل 1 ساعت، 1 روز، 1 هفته، 1 ماه و 1 سال هستند. با غیرفعال نمودن گزینه حذف پیام‌ها می‌توان کلیه پیام‌های واتس‌آپی را برای همیشه نگهداری کرد. مشخصه حذف خودکار پیام‌ها در خصوص پیام‌های یک به یک و گروهی قابل استفاده خواهد بود.

قابلیت جدید واتس‌آپ از شما در برابر مخاطبانی با هویت جعلی محافظت خواهد کرد

حالت تاریک یکی از امکانات جدیدی است که احتمالا در سال 2020 به اپلیکیشن واتس‌آپ اضافه می‌شود. در گذشته بارها شایعاتی پیرامون راه‌اندازی چنین قابلیتی در اپلیکیشن واتس‌آپ مطرح شده بود و اکنون گوشی‌های پرچم‌دار چندین برند مختلف از این مشخصه بهره‌مند هستند. آخرین روایت از این طیف در شب کریسمس منتشر شد و اعلام کرد که مشخصه حالت تاریک در آینده‌ای نزدیک به هر 2 ورژن اندرویدی و iOS اپلیکیشن واتس‌آپ افزوده خواهد شد. بر اساس گزارشات منتشر شده، میان فعال‌سازی حالت تاریک و میزان شارژدهی باتری گوشی ارتباط معناداری وجود دارد. فعال‌سازی خودکار این مشخصه در زمان کمبود شارژ باتری به افزایش شارژدهی دستگاه کمک می‌کند. با نمایش پس‌زمینه سیاه بر روی گوشی‌های مجهز به نمایشگر آمولد در میزان مصرف باتری تا حدودی صرفه‌جویی خواهد شد. دلیل چنین پدیده‌ای این است که در پنل‌های آمولد، رنگ مشکی از طریق خاموش شدن پیکسل‌ها در مناطق موردنظر نمایش داده می‌شود. پیکسل‌های خاموش شده به هیچ عنوان از شاررژ باتری گوشی استفاده نمی‌کنند.

چنان‌چه تاکنون نمایش تلویزیونی Catfish را تماشا کرده باشید؛ در این‌صورت می‌دانید که شخص میزبان با نام Nev Schulman به منظور بررسی اعتبار یک تصویر از تکنیک جستجوی تصویر معکوس استفاده می‌کند. ظاهرا در سال آینده این مشخصه به اپلیکیشن واتس‌آپ افزوده خواهد شد؛ اگرچه قابلیت مذکور کماکان در مرحله تست قرار دارد. بدین‌ترتیب کاربران قادر به جستجوی معکوس روی تصویر ارسالی از طریق واتس‌آپ خواهند بود. این اپلیکیشن به منظور یافتن منبع تصویر از سرویس جستجوی گوگل استفاده خواهد کرد. به‌خاطر داشته باشید که برای عرضه قابلیت‌های فوق در اپلیکیشن واتس‌آپ طی سال 2020 یا هر زمان دیگر، هیچ تضمینی وجود ندارد.

در سال آینده اپلیکیشن واتس‌آپ احتمالا از مشخصه حالت تاریک بهره‌مند خواهد شد

شرکت فیس‌بوک در ماه اکتبر سال 2014 قرارداد خریداری واتس‌آپ را نهایی کرد. با توجه به افزایش قیمت سهام فیس‌بوک پس از انجام این معامله، هزینه خریداری به بیش از 21 میلیارد دلار رسید. از آن‌جا که فیس بوک اطلاعات مربوط به اپلیکیشن‌های اختصاصی خود را نگهداری می‌کند؛ لذا آخرین اطلاعات مربوط به سال جاری نشان می‌دهند که واتس‌آپ دارای تقریبا 1.6 میلیارد کاربر فعال ماهانه است. بدین‌ترتیب واتس‌آپ سومین پلتفرم اجتماعی محبوب پس از فیس‌بوک و یوتیوب و برترین اپلیکیشن پیام‌رسان دنیا به‌شمار می‌رود. تعداد کاربران واتس‌آپ در مقایسه با رقبایی نظیر فیس‌بوک مسنجر (1.3 میلیارد نفر کاربر فعال ماهانه)، وی‌چت (1.112 میلیارد نفر کاربر) و اینستاگرام (1 میلیارد کاربر) به‌مراتب بیش‌تر است.

چنان‌چه به‌دنبال یک اپلیکیشن پیام‌رسان ایمن هستید؛ در این‌صورت می‌توانید واتس‌آپ را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

منبع:https://itresan.com

 

 

  نظرات

  اوج گیری اینترنت
  اینترنت
  اوج گیری اینترنت
  شرکت های HAPS موبایل، لون، آئرو ویرونمنت، ایرباس دینفس اند اسپیس، بهارتی آیرتل لیمیتد، چاینا تله کام، دویچ تله کام، اریکسون، اینتل ست، نوکیا، سافت بنک و تلفونیکا در این اتحادیه شرکت کرده اند.
    2020-02-24 10:15:42
  گوشی های هوشمند وقابلیت های آینده
  فناوریهای برتر
  گوشی های هوشمند وقابلیت های آینده
  فارغ از اینکه گوشی‌های هوشمند در طی سال‌های آینده چه شکلی خواهند داشت و چه امکانات جدیدی را در خود جای خواهند داد، می‌توان مطمئن بود که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نسل جدید از آن‌ها، قابلیت اتصال به دستگاه‌های مختلف است.
    2020-02-12 09:32:19
  اپلیکیشن های برتر2020
  نرم افزارها
  اپلیکیشن های برتر2020
  کارشناسان و تحلیلگران با بررسی تعداد دفعات دانلود و نرخ افزایش محبوبیت اپلیکیشن‌های موجود در پلتفرم فروشگاه گوگل پلی استور، بهترین اپلیکیشن‌های اندرویدی سال ۲۰۲۰ میلادی را برآوردکرده اند.
    2020-02-02 15:44:00
  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  نرم افزارها
  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  کاربران گوشی‌های هوشمند هر روز بارها و بارها اپلیکیشن‌های مختلفی را کنترل می‌کنند و ساعت‌ها از آنها استفاده می‌کنند ولی به نظر می‌رسد حذف برخی از این اپلیکیشن‌ها کیفیت زندگی شخصی و حرفه‌ای را ارتقا دهد.
    2020-01-02 09:42:00
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  معرفی کتاب
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  در این کتاب عملکرد دستگاه سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا در جهت استفاده از فضای سایبری به منظور تأثیرگذاری بر افکار عمومی کاربران ایرانی اینترنت مورد بررسی قرار گرفته است.
    2020-01-02 09:08:36
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  رسانه های اجتماعی
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  تعداد کاربران واتس‌آپ در مقایسه با رقبایی نظیر فیس‌بوک مسنجر (1.3 میلیارد نفر کاربر فعال ماهانه)، وی‌چت (1.112 میلیارد نفر کاربر) و اینستاگرام (1 میلیارد کاربر) به‌مراتب بیش‌تر است.
    2020-01-01 10:17:54
  انگلیس و چالش هوآوی
  شرکت ها و برندها
  انگلیس و چالش هوآوی
  گزارش های مختلف از انگلیس نشان می دهد مقامات امنیتی به نخست وزیر کشور چراغ سبز داده اند تا از تجهیزات هواوی در شبکه۵G این کشور استفاده کند.
    2019-12-31 10:17:02
  چشمان شهر
  دانش روز
  چشمان شهر
  بسیاری از صاحب نظران و متخصصان امور سیاسی و اجتماعی که از تبعات خطرناک همه گیر شدن این فناوری نگران هستند، می‌گویند از اینکه دولت چین فرصتی برای بحث و تبادل نظر در این زمینه با استفاده از هنر به وجود آورده خرسند هستند. آورده خرسند هستند.
    2019-12-27 09:32:02
  بزرگترین اینترانت جهان
  اینترنت
  بزرگترین اینترانت جهان
  قرار است وزیر ارتباطات روسیه گزارشی درباره نتایج آزمایش ها جهت بررسی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، تهیه کند.
    2019-12-25 09:00:48
  ادعای سنگین اپل
  شرکت ها و برندها
  ادعای سنگین اپل
  برای شرکت در این طرح فرد ابتدا باید گزارشی مختصر و مفید از مشکلی که در سیستم پیدا کرده است، به همراه نمونه کار، بنویسد و برای شرکت ارسال کند.
    2019-12-24 09:50:52
  اینترنت دراستخدام چین
  اینترنت
  اینترنت دراستخدام چین
  قرار است این قوانین از یکم مارس اجرایی شوند. این درحالی است که براساس قوانین جدید مدیریت حساب های کاربری، فرایندهای ثبت نام، کنترل محتوا و شایعات نیز سختگیرانه تر می شود.
    2019-12-23 11:28:11