شرکت آی بی ام در اجرای تعهدات خود جدی است

 

شرکت آی بی ام از برنامه‌ریزی خود برای به صفر رساندن میزان تولید گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۳۰ خبر داده است.

 آی بی ام در راستای اجرای تعهدات خود به منظور کاهش آلودگی محیط زیست و مقابله با تداوم گرمایش کره زمین، اعلام کرده که قصد دارد فرایندهای خود را به گونه‌ای اصلاح کند که روند تولید گازهای گلخانه‌ای توسط این شرکت ظرف یک دهه آینده کاهش یافته و در نهایت به صفر برسد.

ای بی ام می‌گوید تا سال ۲۰۲۵ میزان تولید گازهای گلخانه‌ای خود را در مقایسه با سال ۲۰۱۰ تا ۶۵ درصد کاهش می‌دهد و ظرف پنج سال بعد این رقم را به صفر می‌رساند. این شرکت همچنین تا سال ۲۰۲۵ حدود ۶۵ درصد از برق مصرفی خود را از منابع تجدید پذیر تأمین می‌کند و این رقم را تا سال ۲۰۳۰ به ۹۰ درصد افزایش می‌دهد.

آرویند کریشنا رئیس و مدیرعامل آی بی ام به تازگی در سخنانی بحران گرمایش زمین را یکی از مهم‌ترین چالش‌های عصر حاضر توصیف کرده و افزوده بود که این شرکت به تعهدات قبلی خود در این زمینه به طور کامل متعهد است.

منبع:خبرگزاری مهر به نقل از انگجت

  نظرات

  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  فناوریهای برتر
  توسعه شگفت انگیزچاپ سه بعدی
  ام‌ای تی شمار زیادی از کاربری‌های این سیستم را برشمرده است که می‌توان از میان آنها به توانایی ساخت سریع پهپاد‌های بیشتر برای عملیات جستجو و نجات یا تحویل کالا اشاره کرد.
    2021-02-16 10:00:02
  هدیه‌ای به جهانیان
  گوناگون
  هدیه‌ای به جهانیان
  دیدن زمین از فضا تجربه‌ای فوق‌العاده‌ است. تجربه‌ای به نام "اثر نگاه اجمالی"(overview effect) وجود دارد که به معنای واقعی کلمه می‌تواند زندگی‌تان را متحول کند و بیشتر کسانی که به مدار زمین می‌روند آن را تجربه می‌کنند. من هم آن را تجربه کردم.
    2021-02-14 10:48:08
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  فناوریهای برتر
  رونمایی ازمخاطرات پسا کوانتوم
  یافته‌های شرکت تِرا کوانتوم تصوری که از غیرقابل شکسته شدن رمزنگاری وجود دارد را بهم می‌ریزد و می تواند پیامدهای بزرگی برای شرکت‌های فناوری مطرح دنیا نظیر گوگل، مایکروسافت و آی.بی.ام داشته باشد.
    2021-02-11 09:32:35
  ارزآوری با ضایعات میوه
  تجربه های موفق
  ارزآوری با ضایعات میوه
  یک گروه از متخصصان جوان و باانگیزه در این مجموعه جمع شده‌اند و مواد دورریز و کم اهمیت مانند ضایعات و هسته میوه را به محصولات ارزشمند صادراتی تبدیل می‌کنند.
    2021-02-10 11:07:43