آمازون از Fire HD 8 خود رونمایی کرد

آمازون به عنوان یکی از غول های دنیای تکنولوژی همه ساله در این روزها از تبلت های جدید خود رونمایی می کند. اما محصول امسال یک تفاوت بارز با نمونه های قبلی دارد: بهره مندی از دستیار صوتی الکسا.

تبلت Fire HD 8 جدید آمازون اولین گجت همراه این شرکت است که به الکسا مجهز می شود. با بهره مندی از این دستیار هوشمند می توانید بسیاری از عملکردها را بدون لمس نمایشگر و تنها از طریق فرامین صوتی به انجام برسانید.

می توانید کنترل پخش موسیقی یا فیلم را در دست بگیرید، پیام ارسال نمایید و اپلیکیشن خاصی را به اجرا بگذارید.

بزرگترین خرده فروشی آنلاین دنیا اعلام کرده که این تبلت جدید در کنار مدل HD 10 و در ماه های آینده روانه بازار خواهد شد، ضمن آن که تبلت سال قبل این شرکت، یعنی HD 8 نیز از قابلیت های الکسا بی بهره نخواهد ماند.

در بخش سخت افزار نیز Fire HD 8 شاهد برخی بهبودها است؛ میزان رم با افزایشی ۵۰ درصدی به ۱.۵ گیگابایت رسیده و حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی آن نیز از طریق درگاه میکرو اس دی قابل ارتقا خواهد بود. دوام باتری نیز تا ۱۲ ساعت افزایش یافته است.

با این حال شما می بایست به نحوی با همان نمایشگر نه چندان عالی ۸۰۰×۱۲۰۰ پیکسلی و چیپست چهار هسته ای پیشین کنار بیایید. البته به احتمال فراوان وقتی برچسب قیمت تبلت فایر آمازون را ببینید، این کار بسیار ساده تر خواهد شد.

پیش فروش تبلت Fire HD 8 آمازون از تاریخ ۲۱ سپتامبر (۳۱ شهریور) و با قیمت ۹۰ دلار از طریق وبسایت این شرکت آغاز خواهد شد.

منبع: engadget

  نظرات

  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  فرادانش
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  این نرم‌افزار می‌تواند نقشه‌ای از مکان‌های مناسب برای فرود ،مسیر حرکت مریخ‌نورد تا رسیدن به هدف مورد نظر و زمان رسیدن به هدف را برای کاربر مشخص کند.
    2018-12-11 17:47:00
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  جامعه
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  اگرچه در ایران تحقیقات مدونی پیرامون استفاده کودکان و نوجوانان از پلت‌فرم‌های تصویری مانند آپارات در دست نیست اما در دنیا و در میان خردسالان، کودکان و نوجوانان میل به استفاده از پلت‌فرم‌های تصویری مانند یوتیوب بالاتر رفته است.
    2018-12-05 07:54:00
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  نوآوری
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم.
    2018-12-03 17:11:00