آمازون از Fire HD 8 خود رونمایی کرد

آمازون به عنوان یکی از غول های دنیای تکنولوژی همه ساله در این روزها از تبلت های جدید خود رونمایی می کند. اما محصول امسال یک تفاوت بارز با نمونه های قبلی دارد: بهره مندی از دستیار صوتی الکسا.

تبلت Fire HD 8 جدید آمازون اولین گجت همراه این شرکت است که به الکسا مجهز می شود. با بهره مندی از این دستیار هوشمند می توانید بسیاری از عملکردها را بدون لمس نمایشگر و تنها از طریق فرامین صوتی به انجام برسانید.

می توانید کنترل پخش موسیقی یا فیلم را در دست بگیرید، پیام ارسال نمایید و اپلیکیشن خاصی را به اجرا بگذارید.

بزرگترین خرده فروشی آنلاین دنیا اعلام کرده که این تبلت جدید در کنار مدل HD 10 و در ماه های آینده روانه بازار خواهد شد، ضمن آن که تبلت سال قبل این شرکت، یعنی HD 8 نیز از قابلیت های الکسا بی بهره نخواهد ماند.

در بخش سخت افزار نیز Fire HD 8 شاهد برخی بهبودها است؛ میزان رم با افزایشی ۵۰ درصدی به ۱.۵ گیگابایت رسیده و حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی آن نیز از طریق درگاه میکرو اس دی قابل ارتقا خواهد بود. دوام باتری نیز تا ۱۲ ساعت افزایش یافته است.

با این حال شما می بایست به نحوی با همان نمایشگر نه چندان عالی ۸۰۰×۱۲۰۰ پیکسلی و چیپست چهار هسته ای پیشین کنار بیایید. البته به احتمال فراوان وقتی برچسب قیمت تبلت فایر آمازون را ببینید، این کار بسیار ساده تر خواهد شد.

پیش فروش تبلت Fire HD 8 آمازون از تاریخ ۲۱ سپتامبر (۳۱ شهریور) و با قیمت ۹۰ دلار از طریق وبسایت این شرکت آغاز خواهد شد.

منبع: engadget

  نظرات

  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08