آمازون از Fire HD 8 خود رونمایی کرد

آمازون به عنوان یکی از غول های دنیای تکنولوژی همه ساله در این روزها از تبلت های جدید خود رونمایی می کند. اما محصول امسال یک تفاوت بارز با نمونه های قبلی دارد: بهره مندی از دستیار صوتی الکسا.

تبلت Fire HD 8 جدید آمازون اولین گجت همراه این شرکت است که به الکسا مجهز می شود. با بهره مندی از این دستیار هوشمند می توانید بسیاری از عملکردها را بدون لمس نمایشگر و تنها از طریق فرامین صوتی به انجام برسانید.

می توانید کنترل پخش موسیقی یا فیلم را در دست بگیرید، پیام ارسال نمایید و اپلیکیشن خاصی را به اجرا بگذارید.

بزرگترین خرده فروشی آنلاین دنیا اعلام کرده که این تبلت جدید در کنار مدل HD 10 و در ماه های آینده روانه بازار خواهد شد، ضمن آن که تبلت سال قبل این شرکت، یعنی HD 8 نیز از قابلیت های الکسا بی بهره نخواهد ماند.

در بخش سخت افزار نیز Fire HD 8 شاهد برخی بهبودها است؛ میزان رم با افزایشی ۵۰ درصدی به ۱.۵ گیگابایت رسیده و حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی آن نیز از طریق درگاه میکرو اس دی قابل ارتقا خواهد بود. دوام باتری نیز تا ۱۲ ساعت افزایش یافته است.

با این حال شما می بایست به نحوی با همان نمایشگر نه چندان عالی ۸۰۰×۱۲۰۰ پیکسلی و چیپست چهار هسته ای پیشین کنار بیایید. البته به احتمال فراوان وقتی برچسب قیمت تبلت فایر آمازون را ببینید، این کار بسیار ساده تر خواهد شد.

پیش فروش تبلت Fire HD 8 آمازون از تاریخ ۲۱ سپتامبر (۳۱ شهریور) و با قیمت ۹۰ دلار از طریق وبسایت این شرکت آغاز خواهد شد.

منبع: engadget

  نظرات

  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  شرکت ها و برندها
  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  اگرچه سیلیکون ولی، دستاوردهای تحول آفرینی زیادی را به دنیای دیجیتال عرضه کرده، اما به طور خطرناکی به یک کارخانه تک محصولی مردان سفیدپوست و نخبه کامپیوتر تبدیل شده است.
    2018-10-05 16:25:00
  کناره گیری ایلان ماسک
  شخصیت ها
  کناره گیری ایلان ماسک
  اگر توافق به‌دست آمده طبق برنامه پیش برود، ماسک باید ظرف 45 روز از مقام ریاست هیئت مدیره کناره‌گیری کند و حداقل تا سه سال بعد از آن نمی‌تواند برای این پست انتخاب شود.
    2018-10-02 07:40:09
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  تازه های کسب و کار
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  این متدولوژی به شما می‌گوید، فرآیند آزمایش را به جای برنامه‌ریزی سنگین، بازخورد مشتری را به جای شهود و طراحی تکرار شدنی را به جای راه‌کار سنتی توسعه "طرحی کامل و عالی در ابتدا" مورد استفاده قرار دهید.
    2018-10-02 06:58:00