آمازون از Fire HD 8 خود رونمایی کرد

آمازون به عنوان یکی از غول های دنیای تکنولوژی همه ساله در این روزها از تبلت های جدید خود رونمایی می کند. اما محصول امسال یک تفاوت بارز با نمونه های قبلی دارد: بهره مندی از دستیار صوتی الکسا.

تبلت Fire HD 8 جدید آمازون اولین گجت همراه این شرکت است که به الکسا مجهز می شود. با بهره مندی از این دستیار هوشمند می توانید بسیاری از عملکردها را بدون لمس نمایشگر و تنها از طریق فرامین صوتی به انجام برسانید.

می توانید کنترل پخش موسیقی یا فیلم را در دست بگیرید، پیام ارسال نمایید و اپلیکیشن خاصی را به اجرا بگذارید.

بزرگترین خرده فروشی آنلاین دنیا اعلام کرده که این تبلت جدید در کنار مدل HD 10 و در ماه های آینده روانه بازار خواهد شد، ضمن آن که تبلت سال قبل این شرکت، یعنی HD 8 نیز از قابلیت های الکسا بی بهره نخواهد ماند.

در بخش سخت افزار نیز Fire HD 8 شاهد برخی بهبودها است؛ میزان رم با افزایشی ۵۰ درصدی به ۱.۵ گیگابایت رسیده و حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی آن نیز از طریق درگاه میکرو اس دی قابل ارتقا خواهد بود. دوام باتری نیز تا ۱۲ ساعت افزایش یافته است.

با این حال شما می بایست به نحوی با همان نمایشگر نه چندان عالی ۸۰۰×۱۲۰۰ پیکسلی و چیپست چهار هسته ای پیشین کنار بیایید. البته به احتمال فراوان وقتی برچسب قیمت تبلت فایر آمازون را ببینید، این کار بسیار ساده تر خواهد شد.

پیش فروش تبلت Fire HD 8 آمازون از تاریخ ۲۱ سپتامبر (۳۱ شهریور) و با قیمت ۹۰ دلار از طریق وبسایت این شرکت آغاز خواهد شد.

منبع: engadget

  نظرات

  میراث دیجیتال
  تازه های کسب و کار
  میراث دیجیتال
  باید نسبت به شرکت‌هایی که در صنعت «زندگی دیجیتال بعد از مرگ» فعالیت می‌کنند، هوشیار باشیم و آن‌ها را زیر نظر داشته باشیم.
    2019-02-20 09:08:43
  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00