مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی کشور ایجاد میشود

سیدحسین موسوی‌زادگان، رییس دانشکده مهندسی دریای دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان این خبر که اولین مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی کشور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تأسیس شده است، گفت:  این مرکز در پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی، سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی سپاه و کارخانجات ایزوایکو راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به موقعیت ویژه بندرعباس به عنوان بزرگترین بازار صنایع دریایی کشور، تصریح کرد: وجود پردیس دریایی دانشگاه امیرکبیر در بندرعباس، حضور مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی در این پردیس یکی از عوامل تأثیرگذار بر ارتقای سطح دانش فنی دانشجویان و محققان صنعت دریایی بومی در منطقه است. 

این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن استقبال از حضور تمامی علاقه‌مندان به راه‌اندازی کسب‌وکارهای دانش‌بنیان دریایی، از همه این علاقه‌مندان دعوت کرد تا با مراجعه به دانشگاه صنعتی امیرکبیر درخواست عضویت خود در این مرکز را اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی امیرکبیر ضمن حمایت مالی بلاعوض از محصولات دانش‌بنیان دریایی ساخت شرکتهای عضو مرکز رشد که توسط شورای علمی مرکز مورد تأیید قرار می‌گیرند، تسهیلات دیگری همچون فضای اداری مناسب، ارتباط با صنایع دریایی خدماتی و تفریحی، اعطای وام برای نمونه‌سازی ایده‌های دانش‌بنیان و همچنین حمایت قانونی از ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان را در اختیار اعضای مرکز رشد در اختیار قرار می‌دهد.

موسوی‌زادگان افزود: مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی در حال مذاکره با مراکز رشد و پارک‌های علم‌وفناوری کشورهای پیشرفته در حوزه صنایع دریایی همانند کره جنوبی به منظور ایجاد زمینه همکاری‌های مشترک علمی و صنعتی است. 

وی تجاری‌سازی محصولات فناورانه دریایی و رفع نیازهای تحقیقاتی صنایع دریایی منطقه را از دیگر اهداف تأسیس این مرکز رشد در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه صنایع دریایی دانست. این مرکز رشد به زودی با حضور مسؤولین صنایع دریایی کشور و منطقه به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

  نظرات

  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00
  آینده مبهم اپل در چین
  اقتصاد
  آینده مبهم اپل در چین
  تاثیر جنگ تجاری و همچنین تنش‌های سیاسی میان چین و ایالات متحده آمریکا بر اپل سنگین وچالش بر انگیز است.
    2019-01-30 08:09:00