مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی کشور ایجاد میشود

سیدحسین موسوی‌زادگان، رییس دانشکده مهندسی دریای دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان این خبر که اولین مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی کشور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تأسیس شده است، گفت:  این مرکز در پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی، سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی سپاه و کارخانجات ایزوایکو راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به موقعیت ویژه بندرعباس به عنوان بزرگترین بازار صنایع دریایی کشور، تصریح کرد: وجود پردیس دریایی دانشگاه امیرکبیر در بندرعباس، حضور مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی در این پردیس یکی از عوامل تأثیرگذار بر ارتقای سطح دانش فنی دانشجویان و محققان صنعت دریایی بومی در منطقه است. 

این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن استقبال از حضور تمامی علاقه‌مندان به راه‌اندازی کسب‌وکارهای دانش‌بنیان دریایی، از همه این علاقه‌مندان دعوت کرد تا با مراجعه به دانشگاه صنعتی امیرکبیر درخواست عضویت خود در این مرکز را اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی امیرکبیر ضمن حمایت مالی بلاعوض از محصولات دانش‌بنیان دریایی ساخت شرکتهای عضو مرکز رشد که توسط شورای علمی مرکز مورد تأیید قرار می‌گیرند، تسهیلات دیگری همچون فضای اداری مناسب، ارتباط با صنایع دریایی خدماتی و تفریحی، اعطای وام برای نمونه‌سازی ایده‌های دانش‌بنیان و همچنین حمایت قانونی از ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان را در اختیار اعضای مرکز رشد در اختیار قرار می‌دهد.

موسوی‌زادگان افزود: مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی در حال مذاکره با مراکز رشد و پارک‌های علم‌وفناوری کشورهای پیشرفته در حوزه صنایع دریایی همانند کره جنوبی به منظور ایجاد زمینه همکاری‌های مشترک علمی و صنعتی است. 

وی تجاری‌سازی محصولات فناورانه دریایی و رفع نیازهای تحقیقاتی صنایع دریایی منطقه را از دیگر اهداف تأسیس این مرکز رشد در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه صنایع دریایی دانست. این مرکز رشد به زودی با حضور مسؤولین صنایع دریایی کشور و منطقه به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

  نظرات

  انسان‌های هک شدنی
  فرادانش
  انسان‌های هک شدنی
  «جاناتان باتس» مدیر مرکز «سکیور سلوشنز» در کنفرانس سالانه «بلک هت» به‌صورت مستقیم نشان داد که چطور بدن یک بیمار می‌تواند هک شود و او را تا آستانه مرگ پیش ببرد.
    2018-08-17 18:17:00
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  رایانش ابری
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  اشنائی وضعیت خدمات ابری از آن جهت حائز اهمیت است که به شما (خریدار ایرانی که تصمیم می‌گیرید از شرکت‌های داخلی سرویس‌های مشابهی را خریداری کنید)، دید روشنی از نحوه سرویس‌دهی و تعهداتی را که شرکت‌ باید به آن پایبند باشد، ارائه می‌کند.
    2018-08-08 07:24:49