مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی کشور ایجاد میشود

سیدحسین موسوی‌زادگان، رییس دانشکده مهندسی دریای دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان این خبر که اولین مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی کشور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تأسیس شده است، گفت:  این مرکز در پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی، سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی سپاه و کارخانجات ایزوایکو راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به موقعیت ویژه بندرعباس به عنوان بزرگترین بازار صنایع دریایی کشور، تصریح کرد: وجود پردیس دریایی دانشگاه امیرکبیر در بندرعباس، حضور مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی در این پردیس یکی از عوامل تأثیرگذار بر ارتقای سطح دانش فنی دانشجویان و محققان صنعت دریایی بومی در منطقه است. 

این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن استقبال از حضور تمامی علاقه‌مندان به راه‌اندازی کسب‌وکارهای دانش‌بنیان دریایی، از همه این علاقه‌مندان دعوت کرد تا با مراجعه به دانشگاه صنعتی امیرکبیر درخواست عضویت خود در این مرکز را اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی امیرکبیر ضمن حمایت مالی بلاعوض از محصولات دانش‌بنیان دریایی ساخت شرکتهای عضو مرکز رشد که توسط شورای علمی مرکز مورد تأیید قرار می‌گیرند، تسهیلات دیگری همچون فضای اداری مناسب، ارتباط با صنایع دریایی خدماتی و تفریحی، اعطای وام برای نمونه‌سازی ایده‌های دانش‌بنیان و همچنین حمایت قانونی از ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان را در اختیار اعضای مرکز رشد در اختیار قرار می‌دهد.

موسوی‌زادگان افزود: مرکز نوآوری، رشد و فناوری دریایی در حال مذاکره با مراکز رشد و پارک‌های علم‌وفناوری کشورهای پیشرفته در حوزه صنایع دریایی همانند کره جنوبی به منظور ایجاد زمینه همکاری‌های مشترک علمی و صنعتی است. 

وی تجاری‌سازی محصولات فناورانه دریایی و رفع نیازهای تحقیقاتی صنایع دریایی منطقه را از دیگر اهداف تأسیس این مرکز رشد در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه صنایع دریایی دانست. این مرکز رشد به زودی با حضور مسؤولین صنایع دریایی کشور و منطقه به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

  نظرات

  تلاش آلمان برای پیشروی در هوش مصنوعی
  فناوریهای برتر
  تلاش آلمان برای پیشروی در هوش مصنوعی
  خانم مرکل :هدف ما این است که یک برند تجاری را در هوش مصنوعی با عنوان «ساخت آلمان» ایجاد کنیم تا اطمینان حاصل شود که آلمان به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه هوش مصنوعی در جهان جای گرفته است.
    2018-11-20 16:28:00
  برنامه نویسی درتعامل با یادگیری ماشینی
  معرفی کتاب
  برنامه نویسی درتعامل با یادگیری ماشینی
  اگر از شما این سوال پرسیده شود که در میان زبان‌های رایج برنامه‌نویسی که امروزه به کار گرفته می‌شوند کدامیک از آن‌ها به شما اجازه می‌دهند در سریع‌ترین زمان برنامه‌ای بنویسید که روی پلتفرم‌های مختلف قابل اجرا باشد چه جوابی می‌دهید؟
    2018-11-19 19:13:00
  بازی‌های موبایلی در ایران(تحلیل آماری)
  بازی و سرگرمی
  بازی‌های موبایلی در ایران(تحلیل آماری)
  وجود یک بازی ایرانی در بین محبوب‌ترین‌های ایران و شناخت سلیقه‌ جمعی در مورد ژانرهای محبوب بازی در ایران می‌تواند نقشه‌ راه درستی پیش پای سیاست‌گذاران، سرمایه‌گذارها و خصوصا شرکت‌های بازی‌سازی قرار دهد.
    2018-11-16 11:40:00
  رشد و سوددهی بازار رایانش ابری
  رایانش ابری
  رشد و سوددهی بازار رایانش ابری
  دسترسی بهتر و سریع‌تر، چابکی، پاسخگویی و مسوولیت‌پذیری، شتاب بخشیدن به نوآوری و انعطاف‌پذیری بالا از دلایل اقبال افراد و سازمان‌ها به خدمات ابرهستند.
    2018-11-15 07:09:00