ارزش سهام مارک زاکربرگ حدود 3.7 میلیارد دلار کاهش یافت؛ به دنبال ارائه گزارش مالی جدید فیسبوک

فیسبوک شب گذشته گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۶ را منتشر کرد که نشان از عملکرد خوب کمپانی طی تابستان سال جاری میلادی داشت. با این وجود ارزش سهام فیسبوک پس از انتشار گزارش مالی کاهش یافت. همین موضوع باعث شد تا ارزش دارایی‌های مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهان بیش از ۳.۷ میلیارد دلار کاهش یابد.

براساس برآورد‌های فوربس طبق آخرین گزارش منتشر شده مجموع ثروت زاکربرگ به ۵۰.۶ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است. با وجود کاهش ثروت زاکربرگ، فوربس وی را همچنان به عنوان پنجمین انسان ثروتمند روی کره‌ی زمین می‌شناسد. قبل از زاکربرگ، وارن بافت قرار دارد و پس از زاکربرگ نیز کارلوس اسلیم هلو، میلیاردر مکزیکی قرار گرفته است. پیش از کاهش ارزش ثروت زاکربرگ، دارایی‌های وی بیش از ۵۴.۴ میلیارد دلار برآورد شده بود.

انتشار گزارش مالی فیسبوک در زمستان سال گذشته و بهار سال جاری باعث افزایش دارایی‌های زاکربرگ شده است. بطوریکه انتشار گزارش مالی فیسبوک در آوریل ۴.۲ میلیارد دلار و در ماه جولای بیش از ۳.۴ میلیارد دلار به مجموع دارایی‌های این کمپانی اضافه کرد.

اما انتشار گزارش مالی فصل سوم ۲۰۱۶ برخلاف دو فصل پیش از آن باعث کاهش ارزش سهام فیسبوک شد، بطوریکه ارزش سهام این کمپانی ساعاتی بعد بیش از ۷ درصد کاهش یافته و به ۱۱۸.۳۶ دلار رسید. فیسبوک از کسب درآمد ۷ میلیارد دلاری در تابستان سال جاری خبر داده که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن بیش از ۵۶ درصد رشد کرده است. بسیاری از کارشناسان رشد ۴۴ درصدی درآمد این کمپانی را پیش‌بینی کرده بودند، از این‌رو فیسبوک موفق شده تا بهتر از پیش‌بینی‌ها عمل کند.

با وجود اینکه فیسبوک در ۶ فصل اخیر موفق شده بالاتر از پیش‌بینی‌ تحلیل‌گران عمل کرده و هر فصل شاهد رشد درآمد و سود کسب شده باشد، اما با این وجود سهامداران راضی نیستند. فیسبوک پیش‌بینی کرده که هزینه‌هایش در سال ۲۰۱۷ بیش از پیش افزایش خواهد یافت. این موضوع به دلیل افزایش هزینه‌های تقویت زیرساخت‌ها برای اشتراک‌گذاری بیش از پیش ویدیو است.

نظر شما در مورد عملکرد فیسبوک چیست؟

  نظرات

  آیفون و قابلیت های فردا
  نوآوری
  آیفون و قابلیت های فردا
  به نظر می‌رسد اپل مشغول تحقیق روی روش‌هایی برای ردیابی آلودگی ومواد شیمیایی خطرناک و... است که در محصولاتش تعبیه می‌شوند.
    2019-04-15 11:42:18
  ابر مغز جهانی
  فناوریهای برتر
  ابر مغز جهانی
  دانشمندان و محققان پیشرو معتقدند مسیر توسعه و پیشرفت در رایانه‌های جامعه و فناوری زیستی به مغز انسان منتهی می‌شود.
    2019-04-14 18:11:27
  شکست اولین تلاش
  فناوریهای برتر
  شکست اولین تلاش
  این سیستم در شرایط آزمایشگاهی بر روی رانندگانی آزمایش شده بود که با سرعت کم در حال رانندگی بودند ودقت آن در جریان آزمایش‌های انجام شده ۸۰ درصد بود.
    2019-04-10 08:27:17
  نقشه راه
  فناوریهای برتر
  نقشه راه
  بر اساس استراتژی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، قرار است سرمایه گذاری در این زمینه تا یک دهه آینده در قاره مذکور به طور سالانه به ۲۰ میلیارد یورو برسد.
    2019-04-10 07:25:44
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  اقتصاد
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  دوسال قبل فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی به حدود یک میلیارد دلار رسیده است.
    2019-03-26 14:33:48
  افشاگری فیس بوک
  جامعه
  افشاگری فیس بوک
  ما هیچ مدرکی دال بر اینکه هر کدام از کارکنان داخلی این شبکه از این اطلاعات سوء استفاده کرده باشند بدست نیاورده ایم.
    2019-03-25 10:40:53
  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05
  پیوند اپلیکیشن ها
  تازه های فناوری
  پیوند اپلیکیشن ها
  موضع مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک ،نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست.
    2019-03-15 08:04:00