ارزش سهام مارک زاکربرگ حدود 3.7 میلیارد دلار کاهش یافت؛ به دنبال ارائه گزارش مالی جدید فیسبوک

فیسبوک شب گذشته گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۶ را منتشر کرد که نشان از عملکرد خوب کمپانی طی تابستان سال جاری میلادی داشت. با این وجود ارزش سهام فیسبوک پس از انتشار گزارش مالی کاهش یافت. همین موضوع باعث شد تا ارزش دارایی‌های مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهان بیش از ۳.۷ میلیارد دلار کاهش یابد.

براساس برآورد‌های فوربس طبق آخرین گزارش منتشر شده مجموع ثروت زاکربرگ به ۵۰.۶ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است. با وجود کاهش ثروت زاکربرگ، فوربس وی را همچنان به عنوان پنجمین انسان ثروتمند روی کره‌ی زمین می‌شناسد. قبل از زاکربرگ، وارن بافت قرار دارد و پس از زاکربرگ نیز کارلوس اسلیم هلو، میلیاردر مکزیکی قرار گرفته است. پیش از کاهش ارزش ثروت زاکربرگ، دارایی‌های وی بیش از ۵۴.۴ میلیارد دلار برآورد شده بود.

انتشار گزارش مالی فیسبوک در زمستان سال گذشته و بهار سال جاری باعث افزایش دارایی‌های زاکربرگ شده است. بطوریکه انتشار گزارش مالی فیسبوک در آوریل ۴.۲ میلیارد دلار و در ماه جولای بیش از ۳.۴ میلیارد دلار به مجموع دارایی‌های این کمپانی اضافه کرد.

اما انتشار گزارش مالی فصل سوم ۲۰۱۶ برخلاف دو فصل پیش از آن باعث کاهش ارزش سهام فیسبوک شد، بطوریکه ارزش سهام این کمپانی ساعاتی بعد بیش از ۷ درصد کاهش یافته و به ۱۱۸.۳۶ دلار رسید. فیسبوک از کسب درآمد ۷ میلیارد دلاری در تابستان سال جاری خبر داده که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن بیش از ۵۶ درصد رشد کرده است. بسیاری از کارشناسان رشد ۴۴ درصدی درآمد این کمپانی را پیش‌بینی کرده بودند، از این‌رو فیسبوک موفق شده تا بهتر از پیش‌بینی‌ها عمل کند.

با وجود اینکه فیسبوک در ۶ فصل اخیر موفق شده بالاتر از پیش‌بینی‌ تحلیل‌گران عمل کرده و هر فصل شاهد رشد درآمد و سود کسب شده باشد، اما با این وجود سهامداران راضی نیستند. فیسبوک پیش‌بینی کرده که هزینه‌هایش در سال ۲۰۱۷ بیش از پیش افزایش خواهد یافت. این موضوع به دلیل افزایش هزینه‌های تقویت زیرساخت‌ها برای اشتراک‌گذاری بیش از پیش ویدیو است.

نظر شما در مورد عملکرد فیسبوک چیست؟

  نظرات

  تحرکات خاموش اینستاگرام
  شرکت ها و برندها
  تحرکات خاموش اینستاگرام
  اینستاگرام در ابتدا اطلاعی در مورد این موضوع نداد اما حالا یک سخنگوی فیس‌بوک به ورج گفته است که این امکان ناشی از یک باگ و اشتباه بوده و قرار نیست برای همه کاربران فعال شود.
    2018-12-29 07:44:58
  Kai ،گجتی برای طراحی
  نوآوری
  Kai ،گجتی برای طراحی
  این دستگاه در کف دست قرار می‌گیرد و می‌تواند تمام قابلیت‌های ماوس را برای فرد فراهم کند.
    2018-12-28 13:37:13
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  بازاریابی و بازارسازی
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  فناوری شبکه گسترده یا WAN نزدیک به سه دهه است که به بخشی جدایی ناپذیر از شرکتهای بزرگ تبدیل شده است و اگر این شرکتها قصد نوسازی و به‌روزرسانی معماری WAN خود را داشته باشند، SD-WAN است که می‌تواند راه‌گشای آنها باشد.
    2018-12-28 13:05:05
  هم گام با تحولات جهان فردا
  فناوریهای برتر
  هم گام با تحولات جهان فردا
  کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژی، آینده جهان و شهروندان کشورهای مختلف را با تغییر و تحولات عظیم و قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد کرد .
    2018-12-25 17:38:00