ارزش سهام مارک زاکربرگ حدود 3.7 میلیارد دلار کاهش یافت؛ به دنبال ارائه گزارش مالی جدید فیسبوک

فیسبوک شب گذشته گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۶ را منتشر کرد که نشان از عملکرد خوب کمپانی طی تابستان سال جاری میلادی داشت. با این وجود ارزش سهام فیسبوک پس از انتشار گزارش مالی کاهش یافت. همین موضوع باعث شد تا ارزش دارایی‌های مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهان بیش از ۳.۷ میلیارد دلار کاهش یابد.

براساس برآورد‌های فوربس طبق آخرین گزارش منتشر شده مجموع ثروت زاکربرگ به ۵۰.۶ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است. با وجود کاهش ثروت زاکربرگ، فوربس وی را همچنان به عنوان پنجمین انسان ثروتمند روی کره‌ی زمین می‌شناسد. قبل از زاکربرگ، وارن بافت قرار دارد و پس از زاکربرگ نیز کارلوس اسلیم هلو، میلیاردر مکزیکی قرار گرفته است. پیش از کاهش ارزش ثروت زاکربرگ، دارایی‌های وی بیش از ۵۴.۴ میلیارد دلار برآورد شده بود.

انتشار گزارش مالی فیسبوک در زمستان سال گذشته و بهار سال جاری باعث افزایش دارایی‌های زاکربرگ شده است. بطوریکه انتشار گزارش مالی فیسبوک در آوریل ۴.۲ میلیارد دلار و در ماه جولای بیش از ۳.۴ میلیارد دلار به مجموع دارایی‌های این کمپانی اضافه کرد.

اما انتشار گزارش مالی فصل سوم ۲۰۱۶ برخلاف دو فصل پیش از آن باعث کاهش ارزش سهام فیسبوک شد، بطوریکه ارزش سهام این کمپانی ساعاتی بعد بیش از ۷ درصد کاهش یافته و به ۱۱۸.۳۶ دلار رسید. فیسبوک از کسب درآمد ۷ میلیارد دلاری در تابستان سال جاری خبر داده که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن بیش از ۵۶ درصد رشد کرده است. بسیاری از کارشناسان رشد ۴۴ درصدی درآمد این کمپانی را پیش‌بینی کرده بودند، از این‌رو فیسبوک موفق شده تا بهتر از پیش‌بینی‌ها عمل کند.

با وجود اینکه فیسبوک در ۶ فصل اخیر موفق شده بالاتر از پیش‌بینی‌ تحلیل‌گران عمل کرده و هر فصل شاهد رشد درآمد و سود کسب شده باشد، اما با این وجود سهامداران راضی نیستند. فیسبوک پیش‌بینی کرده که هزینه‌هایش در سال ۲۰۱۷ بیش از پیش افزایش خواهد یافت. این موضوع به دلیل افزایش هزینه‌های تقویت زیرساخت‌ها برای اشتراک‌گذاری بیش از پیش ویدیو است.

نظر شما در مورد عملکرد فیسبوک چیست؟

  نظرات

  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  شرکت ها و برندها
  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  اگرچه سیلیکون ولی، دستاوردهای تحول آفرینی زیادی را به دنیای دیجیتال عرضه کرده، اما به طور خطرناکی به یک کارخانه تک محصولی مردان سفیدپوست و نخبه کامپیوتر تبدیل شده است.
    2018-10-05 16:25:00
  کناره گیری ایلان ماسک
  شخصیت ها
  کناره گیری ایلان ماسک
  اگر توافق به‌دست آمده طبق برنامه پیش برود، ماسک باید ظرف 45 روز از مقام ریاست هیئت مدیره کناره‌گیری کند و حداقل تا سه سال بعد از آن نمی‌تواند برای این پست انتخاب شود.
    2018-10-02 07:40:09
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  تازه های کسب و کار
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  این متدولوژی به شما می‌گوید، فرآیند آزمایش را به جای برنامه‌ریزی سنگین، بازخورد مشتری را به جای شهود و طراحی تکرار شدنی را به جای راه‌کار سنتی توسعه "طرحی کامل و عالی در ابتدا" مورد استفاده قرار دهید.
    2018-10-02 06:58:00
  آسیب شناسی استارتاپی
  استارتاپ ها
  آسیب شناسی استارتاپی
  استارت‌آپ‌هایی که شکست می‌خورند، سرمایه‌هایی که هدر می‌روند، عمرهایی که تلف می‌شوند...شور عشق به استارت‌آپ... آیا شور آن درآمده است!؟
    2018-09-30 07:07:00
  اینترنت امریکایی ،یااینترنت چینی
  اینترنت
  اینترنت امریکایی ،یااینترنت چینی
  به نظر می‌رسد تقابل و جنگ تجاری میان چین و آمریکا به حوزه فناوری ارتباطات و تکنولوژی نیز کشانده شده و شرکت‌های فعال در این زمینه را نیز به زودی درگیر خود خواهد کرد.
    2018-09-30 07:04:00