توجه ویژه دانشگاه آزاد به تولید دانش بنیان

حمید میرزاده در چهارمین جشنواره و نمایشگاه جهادگران علم و فناوری صبح امروز در دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه در حمایت از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به امکان دسترسی این شرکت‌ها به ۱۱ هزار کارگاه و آزمایشگاه این دانشگاه را فراهم کرده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد برنامه دارد از شرکت‌های دانش‌بنیانی که توسط دانشجویان این دانشگاه راه‌اندازی می‌شود، حمایت کند که در این راستا تسهیلات ارزان قیمت و فضای فیزیکی مناسب در مراکز رشد ارائه می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در آینده نزدیک برنامه داریم بستری را فراهم کنیم تا شرکت‌های دانش‌بنیان این دانشگاه در شهرک‌های فناوری دانشگاه مستقر شوند.

میرزاده با بیان اینکه کاهش وابستگی به شهریه، از برنامه‌های دانشگاه آزاد است، گفت: توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیانی می‌تواند دانشگاه را در این زمینه کمک کند.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد دانش‌بنیان اظهار داشت: طبق سند علم و فناوری کشور در سال ۱۴۰۴ باید ۵۰ درصد از اقتصاد ایران از تولید ناخالص ملی تأمین شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشگاه آزاد در دهه چهارم حرکت خود، فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان را در دستور کار قرار داده است که ایجاد ۱۲۰ هزار شرکت دانش‌بنیان، هسته و واحد فناور و ۱۰۹ مرکز رشد در این راستا بوده است.

میرزاده تصریح کرد: ۷۰ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان در هسته‌های فناور این دانشگاه طی سه سال و نیم گذشته ایجاد شده است.

وی تأکید کرد: ۱۸ شهرک فناوری این دانشگاه در استان‌های مختلف راه‌اندازی شده است که برنامه داریم این تعداد را به ۳۱ شهرک افزایش دهیم.

منبع : مهر

  نظرات

  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08