توجه ویژه دانشگاه آزاد به تولید دانش بنیان

حمید میرزاده در چهارمین جشنواره و نمایشگاه جهادگران علم و فناوری صبح امروز در دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه در حمایت از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به امکان دسترسی این شرکت‌ها به ۱۱ هزار کارگاه و آزمایشگاه این دانشگاه را فراهم کرده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد برنامه دارد از شرکت‌های دانش‌بنیانی که توسط دانشجویان این دانشگاه راه‌اندازی می‌شود، حمایت کند که در این راستا تسهیلات ارزان قیمت و فضای فیزیکی مناسب در مراکز رشد ارائه می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در آینده نزدیک برنامه داریم بستری را فراهم کنیم تا شرکت‌های دانش‌بنیان این دانشگاه در شهرک‌های فناوری دانشگاه مستقر شوند.

میرزاده با بیان اینکه کاهش وابستگی به شهریه، از برنامه‌های دانشگاه آزاد است، گفت: توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیانی می‌تواند دانشگاه را در این زمینه کمک کند.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد دانش‌بنیان اظهار داشت: طبق سند علم و فناوری کشور در سال ۱۴۰۴ باید ۵۰ درصد از اقتصاد ایران از تولید ناخالص ملی تأمین شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشگاه آزاد در دهه چهارم حرکت خود، فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان را در دستور کار قرار داده است که ایجاد ۱۲۰ هزار شرکت دانش‌بنیان، هسته و واحد فناور و ۱۰۹ مرکز رشد در این راستا بوده است.

میرزاده تصریح کرد: ۷۰ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان در هسته‌های فناور این دانشگاه طی سه سال و نیم گذشته ایجاد شده است.

وی تأکید کرد: ۱۸ شهرک فناوری این دانشگاه در استان‌های مختلف راه‌اندازی شده است که برنامه داریم این تعداد را به ۳۱ شهرک افزایش دهیم.

منبع : مهر

  نظرات

  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  شرکت ها و برندها
  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  اگرچه سیلیکون ولی، دستاوردهای تحول آفرینی زیادی را به دنیای دیجیتال عرضه کرده، اما به طور خطرناکی به یک کارخانه تک محصولی مردان سفیدپوست و نخبه کامپیوتر تبدیل شده است.
    2018-10-05 16:25:00
  کناره گیری ایلان ماسک
  شخصیت ها
  کناره گیری ایلان ماسک
  اگر توافق به‌دست آمده طبق برنامه پیش برود، ماسک باید ظرف 45 روز از مقام ریاست هیئت مدیره کناره‌گیری کند و حداقل تا سه سال بعد از آن نمی‌تواند برای این پست انتخاب شود.
    2018-10-02 07:40:09
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  تازه های کسب و کار
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  این متدولوژی به شما می‌گوید، فرآیند آزمایش را به جای برنامه‌ریزی سنگین، بازخورد مشتری را به جای شهود و طراحی تکرار شدنی را به جای راه‌کار سنتی توسعه "طرحی کامل و عالی در ابتدا" مورد استفاده قرار دهید.
    2018-10-02 06:58:00
  آسیب شناسی استارتاپی
  استارتاپ ها
  آسیب شناسی استارتاپی
  استارت‌آپ‌هایی که شکست می‌خورند، سرمایه‌هایی که هدر می‌روند، عمرهایی که تلف می‌شوند...شور عشق به استارت‌آپ... آیا شور آن درآمده است!؟
    2018-09-30 07:07:00
  اینترنت امریکایی ،یااینترنت چینی
  اینترنت
  اینترنت امریکایی ،یااینترنت چینی
  به نظر می‌رسد تقابل و جنگ تجاری میان چین و آمریکا به حوزه فناوری ارتباطات و تکنولوژی نیز کشانده شده و شرکت‌های فعال در این زمینه را نیز به زودی درگیر خود خواهد کرد.
    2018-09-30 07:04:00