سیستم GAN ،می تواند چالشهای جدی بدنبال داشته باشد

 

امروزه بسیاری از تصاویر ممکن است شما را به اشتباه بیندازند. تصاویری که واقعی نیستند و به لطف هوش مصنوعی تولید شده‌اند. به معنای بهتر این آدم‌ها وجود خارجی ندارند.

در گزارش جدیدی که در وب‌سایت The Verge منتشر شده، تعدادی از محققان شرکت Nvidia توضیح می‌دهند که چگونه سیستم هوش مصنوعی جدیدی توسعه داده‌اند که می‌تواند تصاویر بدون نقصی از پرتره انسان تولید کند.

این سیستم، GAN یا generative adversarial network نام دارد که توانسته نتایج حیرت انگیزی ایجاد کند. این گزارش، توسط مسوولان ارشد شرکت اِنویدیا امضا شده و در آن توضیح داده می‌شود که محققان با استفاده از چه روش‌هایی قادر به ساخت چهره با هوش مصنوعی شده‌اند.

در این گزارش اشاره شده: «طی روش اجرا شده در این دستاورد، سیستم با استفاده از تکنولوژی یادگیری ماشینی ( Machine Learning) می‌تواند تمام ریزه کاری‌ها و جزئیات صورت انسان را عینا در تصویر خود خلق کند.» .

جالب اینجاست که سیستم GAN تنها برای خلق تصاویر انسان‌ها کارآیی ندارد و می‌تواند با استفاده از شیوه منحصر به فردش، تصاویری از اتاق خواب، خودروها و حتی گربه‌ها نیز خلق کند.

استفاده از این تکنولوژی شاید برای خلق تصاویر فوق واقعی از انسان‌ها در حیطه‌هایی مانند تبلیغات، زیاد به کار بیاید اما می‌تواند نقاط ضعف مخصوص به خود را نیز داشته باشد. مثلا تصور کنید که شخصی برای درست کردن مدارک «تقلبی» از حادثه‌ای که هرگز رخ نداده، از این تکنولوژی سوء استفاده کند.

البته باید در نظر داشت که همیشه یکسری مسائل و چالش‌هایی هست که همزمان با رشد وتوسعه تکنولوژی، نمایان می‌شوند و فعلا هیچ کس هیچ جواب یا راه‌حلی نیز برای آنها ندارد.

منبع:آی‌تی ایران 

  نظرات

  تحرکات خاموش اینستاگرام
  شرکت ها و برندها
  تحرکات خاموش اینستاگرام
  اینستاگرام در ابتدا اطلاعی در مورد این موضوع نداد اما حالا یک سخنگوی فیس‌بوک به ورج گفته است که این امکان ناشی از یک باگ و اشتباه بوده و قرار نیست برای همه کاربران فعال شود.
    2018-12-29 07:44:58
  Kai ،گجتی برای طراحی
  نوآوری
  Kai ،گجتی برای طراحی
  این دستگاه در کف دست قرار می‌گیرد و می‌تواند تمام قابلیت‌های ماوس را برای فرد فراهم کند.
    2018-12-28 13:37:13
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  بازاریابی و بازارسازی
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  فناوری شبکه گسترده یا WAN نزدیک به سه دهه است که به بخشی جدایی ناپذیر از شرکتهای بزرگ تبدیل شده است و اگر این شرکتها قصد نوسازی و به‌روزرسانی معماری WAN خود را داشته باشند، SD-WAN است که می‌تواند راه‌گشای آنها باشد.
    2018-12-28 13:05:05
  هم گام با تحولات جهان فردا
  فناوریهای برتر
  هم گام با تحولات جهان فردا
  کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژی، آینده جهان و شهروندان کشورهای مختلف را با تغییر و تحولات عظیم و قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد کرد .
    2018-12-25 17:38:00