سیستم GAN ،می تواند چالشهای جدی بدنبال داشته باشد

 

امروزه بسیاری از تصاویر ممکن است شما را به اشتباه بیندازند. تصاویری که واقعی نیستند و به لطف هوش مصنوعی تولید شده‌اند. به معنای بهتر این آدم‌ها وجود خارجی ندارند.

در گزارش جدیدی که در وب‌سایت The Verge منتشر شده، تعدادی از محققان شرکت Nvidia توضیح می‌دهند که چگونه سیستم هوش مصنوعی جدیدی توسعه داده‌اند که می‌تواند تصاویر بدون نقصی از پرتره انسان تولید کند.

این سیستم، GAN یا generative adversarial network نام دارد که توانسته نتایج حیرت انگیزی ایجاد کند. این گزارش، توسط مسوولان ارشد شرکت اِنویدیا امضا شده و در آن توضیح داده می‌شود که محققان با استفاده از چه روش‌هایی قادر به ساخت چهره با هوش مصنوعی شده‌اند.

در این گزارش اشاره شده: «طی روش اجرا شده در این دستاورد، سیستم با استفاده از تکنولوژی یادگیری ماشینی ( Machine Learning) می‌تواند تمام ریزه کاری‌ها و جزئیات صورت انسان را عینا در تصویر خود خلق کند.» .

جالب اینجاست که سیستم GAN تنها برای خلق تصاویر انسان‌ها کارآیی ندارد و می‌تواند با استفاده از شیوه منحصر به فردش، تصاویری از اتاق خواب، خودروها و حتی گربه‌ها نیز خلق کند.

استفاده از این تکنولوژی شاید برای خلق تصاویر فوق واقعی از انسان‌ها در حیطه‌هایی مانند تبلیغات، زیاد به کار بیاید اما می‌تواند نقاط ضعف مخصوص به خود را نیز داشته باشد. مثلا تصور کنید که شخصی برای درست کردن مدارک «تقلبی» از حادثه‌ای که هرگز رخ نداده، از این تکنولوژی سوء استفاده کند.

البته باید در نظر داشت که همیشه یکسری مسائل و چالش‌هایی هست که همزمان با رشد وتوسعه تکنولوژی، نمایان می‌شوند و فعلا هیچ کس هیچ جواب یا راه‌حلی نیز برای آنها ندارد.

منبع:آی‌تی ایران 

  نظرات

  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08
  ده شغل پردرآمد سال2019
  تازه های کسب و کار
  ده شغل پردرآمد سال2019
  کار در صنعت تکنولوژی به خاطر ماهیت به‌روز و پویای آن، اغلب برای بسیاری از کارجویان جذاب و جالب توجه است.از طرفی این مشاغل رو به پیشرفت و البته پردرآمدنیز می باشند.
    2019-05-11 22:40:00
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  پروژه‌ای از سوی مرکز آمار و وزارت ارتباطات برای اندازه گیری حجم بازار فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کشور در دست انجام است.
    2019-05-06 10:48:24
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  جامعه
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  حذف اپلیکیشن ها و کسب و کارهای ایرانی از بازارهای گوگل و اپل و نیز مسدودسازی صفحات کاربری ایرانیان در اینستاگرام و توئیتر نمونه بارزاقدامات آمریکا در مقابله با ایران در عرصه فضای مجازی است .
    2019-04-30 11:49:39