ترانوس در یک قدمی تعطیلی قرار دارد

استارتاپ ترانوس یکی از شناخته شده ترین استارتاپ های ایالات متحده است که با وعده محدود کردن میزان خون مورد نیاز برای آزمایش خون به یک قطره پا به میدان گذاشت. الیزابت هولمز، موسس این استارتاپ خیلی زود به شهرتی جهانی رسید و حتی روی صفحه اول یکی از شماره های نشریه تایمز به عنوان ثروتمندترین کارآفرین زن آمریکا نیز قرار گرفت. با این حال به نظر می رسد که ترانوس در تحقق وعده های خود ناموفق مانده و در یک قدمی تعطیلی به سر می برد.

ترانوس در ماه های گذشته، در شرایط پر فراز و نشیبی به سر می برده و بارها با وزارت غذا و داروی ایالات متحده درگیر شد. این استارتاپ 9 میلیارد دلاری، خیلی زود شعباتی در سراسر خاک ایالات متحده تاسیس کرد و به مشتریان خود وعده داد با یک قطره خون، می تواند نتیجه ای کامل از وضعیف سلامت شان ارائه دهد.

اما خیلی زود مشخص شد که بخش ناچیزی از آزمایشات را به روش نوین خود به انجام می رساند و باقی آزمایش ها را به همان روش معمول سابق دنبال می کند. حالا نشریه وال استریت ژورنال گزارش کرده که تا نابودی کامل استارتاپ شهیر سیلیکون ولی زمان زیادی باقی نمانده. در گزارش این نشریه آمده که سازمان فدرال سرویس های بیمه برای سالمندان و مستمندان ایالات متحده (CMS) در تلاش است تا مجوز فدرال ترانوس را باطل نماید.

هم چنین احتمال دارد که الیزابت هولمز، مدیر عامل این استارتاپ و سانی بالوانی، رییس ترانوس برای حداقل دو سال از تاسیس آزمایشگاهی دیگر منع شوند. ترانوس به تازگی تاسیساتی در کالیفرنیا و آریزونا احداث کرده که طبیعتا مجوز آن ها نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

رگولاتورهای ایالت متحده در تاریخ 18 مارس نامه ای به ترانوس نوشتند و مدیران این شرکت را از تصمیمات اخیر باخبر کردند. ترانوس 10 روز فرصت داشت تا نسبت به این نامه پاسخ داد و البته این کار را نیز کرد. ترانوس در نامه خود که جزییات آن مشخص نیست توضیحاتی به CMS ارائه کرده بود و در بیانیه ای به وال استریت ژورنال گفت که اخیرا دست به اقداماتی زده که می تواند به جلوگیری از جریمه در نظرگرفته شده منجر گردد.

پاییز گذشته، وزارت غذا و داروی ایالات متحده بررسی جامعی از تاسیسات ترانوس به عمل آورد و صحت اطلاعات به دست آمده از آزمایش های این استارتاپ را زیر سوال برد. برخی از کارکنان سابق این استارتاپ نیز اعلام کردند که روند آزمایش نمونه های خون به درستی انجام نمی شد و اطلاعاتی از اساس غلط در اختیار مشتریان قرار می گرفت.

در ماه ژانویه گذشته هم رگولاتورها گفتند که آزمایشگاه های ترانوس، سلامتی و امنیت بیماران را به خطر می اندازد. اوایل ماه جاری هم گزارشی جدید منتشر شد که عدم دسترسی ترانوس به استانداردهای معین خودش حکایت داشت. گفته می شد که ترانوس علاوه بر اطلاعات غلطی که در اختیار مشتریان می گذاشت، حتی به شیوه مناسبی هم نمونه های خونی را نگهداری نمی کرد.

  نظرات

  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08