طبقه خلاق برای ایجاد شهری دانش بنیان جذب می شوند

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دیدار با مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام، گفت: این منطقه اگر بتواند تصویر برجسته ای از خود در کشور نشان دهد، موجب جذب شرکت های داخلی و خارجی بر مبنای تکنولوژی های روز ICT می شود.

 دکتر محمد حسین دوایی، در دیدار با دکتر سعید زرندی، مدیرعامل منطقه هوایی و ویژه اقتصادی پیام با اشاره به وظایف جدیدی که به این منطقه سپرده شده است، گفت: باید از موقعیت خوب و نزدیکی  منطقه ویژه اقتصادی پیام به تهران برای فعال کردن پتانسیل های راکد و بالقوه آن استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد دنیا مبتنی بر قرار گرفتن نیروی انسانی در مکان های مشخص است، افزود: در دنیا زمین، سرمایه و برنامه وجود دارد اما آن چیزی که موجب تحول می شود انسان است.

دکتر دوایی تصریح کرد: این منطقه باید برای حضور طبقه خلاق و جذب سرمایه بین المللی و تخصص های مدیریتی بین المللی جذاب باشد و به عنوان یک منطقه نوآور شناخته شود.

وی با تاکید بر اینکه ضرورت دارد تکنولوژی ایجاد مناطق نوآور به کشور منتقل شود، اظهار داشت: این منطقه اگر بتواند تصویر برجسته ای از خود در کشور نشان دهد، موجب جذب شرکت های داخلی و خارجی بر مبنای تکنولوژی های روز ICT می شود و طبقه خلاق برای زندگی در این منطقه و ایجاد شهری دانش بنیان جذب می شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه های وزارت ارتباطات برای منطقه ویژه اقتصادی پیام، گفت: در وزارت ارتباطات موضوع فاز نخست شهر بین المللی ICT در منطقه ویژه با مشاورین ذی صلاح بین المللی  و با رویکردهای میان مدت در حال مطالعه است.

وی به طرح های دیگری که در منطقه در حال اجرا است نیز، اشاره کرد و افزود: امیدوارم با جذب شرکت هایICT  که اکنون در کشور فعال هستند و مزیت بومی که برای این منطقه ایجاد می کنند، چهره این منطقه  به یک منطقه نوآور با اثر بخشی بالا تبدیل شود.

دکتر زرندی هم در این دیدار با اشاره به برنامه های توسعه ای بیست گانه شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ، گفت:  با هدف تحقق برنامه های اجرایی و گسترش ظرفیت، امکانات و نوع فعالیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام وظایف، اهداف و افق چشم انداز منطقه مورد بازبینی قرار گرفته و در این راستا به منظور فعال کردن و استفاده بیشتر از توانمندی های موجود، برنامه های توسعه ای در قالب ۲۰ طرح، تحت عناوین فاوا، زیرساخت، امور اقتصادی، سرمایه گذاری و هوانوردی تدوین شد.

وی افزود: توسعه اقتصاد دانش بنیان موجب رونق تولید، اشتغالزایی و افزایش ارزش افزوده می‌شود و اگر به‌ دنبال رونق اقتصادی استان و کشور هستیم باید زمینه رشد اقتصاد دانش بنیان را در استان فراهم کنیم.

دکتر زرندی به برنامه طرح جامع که یکی از اصلی ترین برنامه های توسعه ای بیست گانه است  اشاره کرد و گفت: برنامه طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام با همکاری مشاوران متخصص با جدیت در حال انجام است و تا کنون مطالعات و زون بندی منطقه توسط این تیم مشاوره ای به پایان رسیده است

مدیرعامل شرکت خدمات هوایی پیام، گفت: امیدواریم با پایان این پروژه یک سند چشم انداز و نقشه راهی برای توسعه منطقه ویژه اقتصادی پیام طراحی و تدوین شود.

منبع:http://www.citna.ir

  نظرات

  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  نوآوری
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  آقای Ha Jeung-uk، مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی می‌گوید: ما مطمئن هستیم که مشتریان ما از داشتن تجربه کاربری پیشرفته‌تر در گوشی V30 که منتظرش بوده‌اند، لذت خواهند برد.
    2018-02-15 12:27:00
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  اینترنت
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  تاخیر پایین‌تر و ظرفیت بالاتر به این معنی است که ماشین‌ها می‌توانند به قدری سریع با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند که خودمختاری کامل آن‌ها میسر می‌شود.
    2018-02-13 12:01:00
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  رسانه های اجتماعی
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  فیس بوک به‌عنوان بزرگترین رقیب توییتر، از سال ۲۰۱۲ تاکنون تعداد کاربران فعال ماهیانه خود را از ۸۴۵ میلیون به بیش از ۲ میلیارد و ۱۳ میلیون کاربر افزایش داده است.
    2018-02-13 07:41:00
  هشدار به استخراج کنندگان ارز های دیجیتالی
  جامعه
  هشدار به استخراج کنندگان ارز های دیجیتالی
  به هیچ عنوان برروی هیچ تبلیغات اینترنتی، وب سایت، اپلیکیشن و پلت فرمی که ارزهای دیجتالی را استخراج می‌کند و شمارا به پولدار شدن و کسب میلیون‌ها دلار تشویق می‌کند، کلیک نکرده و آنها را باز، دانلود و نصب نکنید.
    2018-02-10 07:42:00