به دنبال انفجار گوشی های Note 7؛ سامسونگ تا گوشی جدید دارندگان نوت 7 آماده شود یک گوشی سری گلکسی J را در اختیار آنها قرار خواهد داد

بزرگترین دلیلی که باعث شده تا برخی از دارندگان گلکسی نوت 7 نسبت به پس دادن این محصول اقدام نکنند، این است که در طی مدت پس دادن گوشی تا زمان تحویل گرفتن مدل بدون مشکل، فرصت داشتن یک گوشی‌هوشمند را از دست داده‌اند. سامسونگ برای رفع این مشکل جدیدترین برنامه‌ی تعویض دستگاه خود را به کاربران نوت ۷ پیشنهاد داده است.

این شرکت کره‌ای هم اکنون دو گزینه را در اختیار دارندگان گلکسی نوت ۷ قرار داده است. یکی جایگزین کردن این فبلت با یکی از محصولات سری گلکسی جی برای مدت کوتاه است. تا زمانی که مدل جدید و بدون مشکل گلکسی نوت ۷ آماده شود، یکی از محصولات سری گلکسی جی می‌تواند به عنوان جایگزینی برای این فبلت توسط کاربران مورد استفاده قرار گیرد. سامسونگ می‌گوید برخی از نمایندگی‌های فروش و خرده‌فروشی‌ها در حال حاضر این مورد را به کاربران ارائه می‌دهند.

اما گزینه‌ی دومی که سامسونگ برای دارندگان گلکسی نوت ۷ ارائه کرده، این است که در ازای دریافت یک گلکسی اس ۷ یا گلکسی اس ۷ اج، نوت ۷ خود را پس دهند و به ازای پس فرستادن لوازم جانبی این فبلت مبلغ اضافه‌ای را دریافت خواهند کرد. همچنین تفاوت قیمت بین گلکسی اس ۷ یا اس ۷ اج و نوت ۷ به کاربر پرداخت می‌شود. در نظر داشته باشید که به دلیل مشکل آتش‌سوزی ایجاد شده برای یکی از دارندگان این نوت ۷، این شخص در دادگاه طرح دعوی مطرح کرده چرا که مشکلات ایجاد شده برای وی بسیار جدی است. افرادی که به ازای بازگشت دادن نوت ۷، یکی از گوشی‌های هوشمند گلکسی اس ۷ یا اس ۷ اج را دریافت می‌کنند، پس از رفع مشکلات این فبلت، نمی‌توانند مجددا آن را در ازای پس دادن این دو گوشی‌هوشمند، دریافت کنند.

سامسونگ به افرادی که یکی از این دو گزینه را انتخاب کنند، ۲۵ دلار نیز به صورت یک کارت هدیه اعطا می‌کند که می‌توان از آن به عنوان اعتبار داخل فروشگاهی یا به عنوان اعتبار در خرد‌ه‌فروشی‌های منتخب استفاده کرد. علاوه بر این باید به آنچه که توسط کمیسیون ایمنی مصرف‌کنندگان (CPSC) اعلام شده اشاره کنیم. این آژانس گفته که با همکاری سامسونگ قصد دارد یک فراخوان رسمی را ابلاغ کند. علاوه بر این، کمیسیون یاد شده اعلام کرده جایگزینی نوت ۷ با مدل ارتقا یافته‌ی جدید، شاید یک راه‌حل خوب و مناسب نباشد.

سامسونگ در رویداد مطبوعاتی خود اعلام کرده که CPSC بیان داشته که مشتریان باید برای جایگزینی گلکسی نوت ۷ آزادی انتخاب داشته باشند. ارگان‌های دولتی نمی‌توانند کارهای مختلف را با سرعت انجام دهند. اگر CPSC بتواند تا این حد بر روی عملکرد سامسونگ تاثیر بگذارد، مطمئنا خریداران گلکسی نوت ۷ باید چند هفته بیشتر برای دریافت مدل جایگزین و بروزرسانی شده صبر کنند. 

همچنین باید اشاره کنیم که سامسونگ پیش از این درخواست کرده که دارندگان گلکسی نوت ۷ این دستگاه را خاموش کنند. در شرایطی که تولیدکننده‌ی این محصول خود اعلام می‌کند که نباید از آن استفاده کرد، ما نیز پیشنهاد می‌کنیم که اگر از دارندگان این فبلت هستید از آن استفاده نکنید. با توجه به برنامه‌ی تعویضی که سامسونگ در اختیار مشتریان خود قرار داده، به نظر می‌رسد دلیل دیگری باقی نمی‌ماند تا دارندگان این نوت ۷ بخواهند این گوشی را نزد خود نگه داشته و از آن استفاده کنند.

نظر شما در این مورد چیست؟

  نظرات

  حذف کاغذ در الکامپ
  تازه های فناوری
  حذف کاغذ در الکامپ
  بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ از 27 تا 30 تیرماه امسال، برای پنجمین سال متوالی به تولیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار خواهد شد.
    2019-07-15 14:59:35
  سیری در دنیای رمز ارزها
  اقتصاد
  سیری در دنیای رمز ارزها
  بیش از دو هزار ارز مختلف در دنیا وجود دارد که البته تعداد آن‌هایی که مورد معامله قرار می‌گیرند بسیار کم‌تر بوده و مشهورهای این بازار پایین‌تر از 100 عدد هستند.
    2019-07-04 06:19:34
  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38