به دنبال انفجار گوشی های Note 7؛ سامسونگ تا گوشی جدید دارندگان نوت 7 آماده شود یک گوشی سری گلکسی J را در اختیار آنها قرار خواهد داد

بزرگترین دلیلی که باعث شده تا برخی از دارندگان گلکسی نوت 7 نسبت به پس دادن این محصول اقدام نکنند، این است که در طی مدت پس دادن گوشی تا زمان تحویل گرفتن مدل بدون مشکل، فرصت داشتن یک گوشی‌هوشمند را از دست داده‌اند. سامسونگ برای رفع این مشکل جدیدترین برنامه‌ی تعویض دستگاه خود را به کاربران نوت ۷ پیشنهاد داده است.

این شرکت کره‌ای هم اکنون دو گزینه را در اختیار دارندگان گلکسی نوت ۷ قرار داده است. یکی جایگزین کردن این فبلت با یکی از محصولات سری گلکسی جی برای مدت کوتاه است. تا زمانی که مدل جدید و بدون مشکل گلکسی نوت ۷ آماده شود، یکی از محصولات سری گلکسی جی می‌تواند به عنوان جایگزینی برای این فبلت توسط کاربران مورد استفاده قرار گیرد. سامسونگ می‌گوید برخی از نمایندگی‌های فروش و خرده‌فروشی‌ها در حال حاضر این مورد را به کاربران ارائه می‌دهند.

اما گزینه‌ی دومی که سامسونگ برای دارندگان گلکسی نوت ۷ ارائه کرده، این است که در ازای دریافت یک گلکسی اس ۷ یا گلکسی اس ۷ اج، نوت ۷ خود را پس دهند و به ازای پس فرستادن لوازم جانبی این فبلت مبلغ اضافه‌ای را دریافت خواهند کرد. همچنین تفاوت قیمت بین گلکسی اس ۷ یا اس ۷ اج و نوت ۷ به کاربر پرداخت می‌شود. در نظر داشته باشید که به دلیل مشکل آتش‌سوزی ایجاد شده برای یکی از دارندگان این نوت ۷، این شخص در دادگاه طرح دعوی مطرح کرده چرا که مشکلات ایجاد شده برای وی بسیار جدی است. افرادی که به ازای بازگشت دادن نوت ۷، یکی از گوشی‌های هوشمند گلکسی اس ۷ یا اس ۷ اج را دریافت می‌کنند، پس از رفع مشکلات این فبلت، نمی‌توانند مجددا آن را در ازای پس دادن این دو گوشی‌هوشمند، دریافت کنند.

سامسونگ به افرادی که یکی از این دو گزینه را انتخاب کنند، ۲۵ دلار نیز به صورت یک کارت هدیه اعطا می‌کند که می‌توان از آن به عنوان اعتبار داخل فروشگاهی یا به عنوان اعتبار در خرد‌ه‌فروشی‌های منتخب استفاده کرد. علاوه بر این باید به آنچه که توسط کمیسیون ایمنی مصرف‌کنندگان (CPSC) اعلام شده اشاره کنیم. این آژانس گفته که با همکاری سامسونگ قصد دارد یک فراخوان رسمی را ابلاغ کند. علاوه بر این، کمیسیون یاد شده اعلام کرده جایگزینی نوت ۷ با مدل ارتقا یافته‌ی جدید، شاید یک راه‌حل خوب و مناسب نباشد.

سامسونگ در رویداد مطبوعاتی خود اعلام کرده که CPSC بیان داشته که مشتریان باید برای جایگزینی گلکسی نوت ۷ آزادی انتخاب داشته باشند. ارگان‌های دولتی نمی‌توانند کارهای مختلف را با سرعت انجام دهند. اگر CPSC بتواند تا این حد بر روی عملکرد سامسونگ تاثیر بگذارد، مطمئنا خریداران گلکسی نوت ۷ باید چند هفته بیشتر برای دریافت مدل جایگزین و بروزرسانی شده صبر کنند. 

همچنین باید اشاره کنیم که سامسونگ پیش از این درخواست کرده که دارندگان گلکسی نوت ۷ این دستگاه را خاموش کنند. در شرایطی که تولیدکننده‌ی این محصول خود اعلام می‌کند که نباید از آن استفاده کرد، ما نیز پیشنهاد می‌کنیم که اگر از دارندگان این فبلت هستید از آن استفاده نکنید. با توجه به برنامه‌ی تعویضی که سامسونگ در اختیار مشتریان خود قرار داده، به نظر می‌رسد دلیل دیگری باقی نمی‌ماند تا دارندگان این نوت ۷ بخواهند این گوشی را نزد خود نگه داشته و از آن استفاده کنند.

نظر شما در این مورد چیست؟

  نظرات

  اقتصاد دیجیتال و ابتکار ژاپن
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال و ابتکار ژاپن
  ژاپن از سایر کشورها می‌خواهد که گرد هم آیند و یک چارچوب مدون و مشخص برای حاکمیت داده تدوین کنند تا در اثر این محدودسازی‌ها، آسیبی به حریم خصوصی، امنیت و توسعه وارد نشود
    2019-04-23 06:51:13
  آیفون و قابلیت های فردا
  نوآوری
  آیفون و قابلیت های فردا
  به نظر می‌رسد اپل مشغول تحقیق روی روش‌هایی برای ردیابی آلودگی ومواد شیمیایی خطرناک و... است که در محصولاتش تعبیه می‌شوند.
    2019-04-15 11:42:18
  ابر مغز جهانی
  فناوریهای برتر
  ابر مغز جهانی
  دانشمندان و محققان پیشرو معتقدند مسیر توسعه و پیشرفت در رایانه‌های جامعه و فناوری زیستی به مغز انسان منتهی می‌شود.
    2019-04-14 18:11:27
  شکست اولین تلاش
  فناوریهای برتر
  شکست اولین تلاش
  این سیستم در شرایط آزمایشگاهی بر روی رانندگانی آزمایش شده بود که با سرعت کم در حال رانندگی بودند ودقت آن در جریان آزمایش‌های انجام شده ۸۰ درصد بود.
    2019-04-10 08:27:17
  نقشه راه
  فناوریهای برتر
  نقشه راه
  بر اساس استراتژی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، قرار است سرمایه گذاری در این زمینه تا یک دهه آینده در قاره مذکور به طور سالانه به ۲۰ میلیارد یورو برسد.
    2019-04-10 07:25:44
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  اقتصاد
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  دوسال قبل فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی به حدود یک میلیارد دلار رسیده است.
    2019-03-26 14:33:48
  افشاگری فیس بوک
  جامعه
  افشاگری فیس بوک
  ما هیچ مدرکی دال بر اینکه هر کدام از کارکنان داخلی این شبکه از این اطلاعات سوء استفاده کرده باشند بدست نیاورده ایم.
    2019-03-25 10:40:53
  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05