تعطیلی فروشگاه ساعت لوکس اپل، تهدیدی برای بازار اپل واچ

بعد از آنکه یکی از فروشگاه های اختصاصی و لوکس اپل واچ که به صورت پاپ-آپ در شهر لندن انگلستان برپا گردیده بود بسته شد، خبردار شدیم که جایگاه فروش این ساعت های هوشمند در مجتمع تجاری «لافایت گالریز» شهر پاریس فرانسه هم تعطیل شده است. اما علت این اتفاق چیست؟

کمپانی اپل ساعت های هوشمندش را از ابتدا به عنوان گجتی لوکس و تجملاتی به بازار معرفی کرد، نه یک دیوایس کاربردی و مناسب استفاده روزمره.

اگرچه در هر صورت این پوشیدنی شیک به لطف اعتبار و نام برند اپل به خوبی مورد استقبال عموم قرار گرفت و به عنوان یکی از پرفروش ترین ساعت های هوشمند شناخته می شود، اما به مرور زمان شاهد آن هستیم که مردم به لوازم کاربردی تر و ساده تری نیاز دارند.

 

 

 

به اعتقاد اکثر قریب به اتفاق کارشناسان، بازار ساعت های هوشمند در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و مردم کم کم به این باور رسیده اند که واقعاً چنین دیوایسی به اندازه کافی کاربرد نداشته و الزامی برای تهیه آن وجود ندارد.

در سوی مقابل دستبندهای پایشگر سلامت ساده و ارزان قیمت تر بیش از پیش مورد توجه مردم قرار گرفته است؛ به عنوان مثال محصولات کمپانی هایی مانند فیت بیت و شیائومی نمونه بارزی از این اتفاق محسوب می شوند.

با همه این تفاسیر به نظر می رسد کوپرتینویی ها هم به این مسئله اشراف پیدا کرده اند و اگر نگاهی به آگهی های تلویزیونی اخیر اپل واچ بیاندازید، متوجه تمرکز بیشتر روی کاربردهای پایش سلامت و همراهی روزمره آنها خواهید شد.

از طرفی اپل فروش ساعت هوشمند طلایی اش با قیمت 17 هزار دلار را هم متوقف کرده و در حال حاضر فقط مدل های معمولی در بازار یافت می شوند.

بنابراین می توان به سادگی دریافت که اپل ساعت هوشمندش را دیگر به عنوان یک پوشیدنی لوکس به فروش نمی رساند و سعی دارد به روش های مختلف از هزینه های اضافی کاسته و با دیدگاهی کاربردی تر به فروش اپل واچ کمک کند.

منبع: دیجیاتو

  نظرات

  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  شرکت ها و برندها
  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  اگرچه سیلیکون ولی، دستاوردهای تحول آفرینی زیادی را به دنیای دیجیتال عرضه کرده، اما به طور خطرناکی به یک کارخانه تک محصولی مردان سفیدپوست و نخبه کامپیوتر تبدیل شده است.
    2018-10-05 16:25:00
  کناره گیری ایلان ماسک
  شخصیت ها
  کناره گیری ایلان ماسک
  اگر توافق به‌دست آمده طبق برنامه پیش برود، ماسک باید ظرف 45 روز از مقام ریاست هیئت مدیره کناره‌گیری کند و حداقل تا سه سال بعد از آن نمی‌تواند برای این پست انتخاب شود.
    2018-10-02 07:40:09
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  تازه های کسب و کار
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  این متدولوژی به شما می‌گوید، فرآیند آزمایش را به جای برنامه‌ریزی سنگین، بازخورد مشتری را به جای شهود و طراحی تکرار شدنی را به جای راه‌کار سنتی توسعه "طرحی کامل و عالی در ابتدا" مورد استفاده قرار دهید.
    2018-10-02 06:58:00