تعطیلی فروشگاه ساعت لوکس اپل، تهدیدی برای بازار اپل واچ

بعد از آنکه یکی از فروشگاه های اختصاصی و لوکس اپل واچ که به صورت پاپ-آپ در شهر لندن انگلستان برپا گردیده بود بسته شد، خبردار شدیم که جایگاه فروش این ساعت های هوشمند در مجتمع تجاری «لافایت گالریز» شهر پاریس فرانسه هم تعطیل شده است. اما علت این اتفاق چیست؟

کمپانی اپل ساعت های هوشمندش را از ابتدا به عنوان گجتی لوکس و تجملاتی به بازار معرفی کرد، نه یک دیوایس کاربردی و مناسب استفاده روزمره.

اگرچه در هر صورت این پوشیدنی شیک به لطف اعتبار و نام برند اپل به خوبی مورد استقبال عموم قرار گرفت و به عنوان یکی از پرفروش ترین ساعت های هوشمند شناخته می شود، اما به مرور زمان شاهد آن هستیم که مردم به لوازم کاربردی تر و ساده تری نیاز دارند.

 

 

 

به اعتقاد اکثر قریب به اتفاق کارشناسان، بازار ساعت های هوشمند در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و مردم کم کم به این باور رسیده اند که واقعاً چنین دیوایسی به اندازه کافی کاربرد نداشته و الزامی برای تهیه آن وجود ندارد.

در سوی مقابل دستبندهای پایشگر سلامت ساده و ارزان قیمت تر بیش از پیش مورد توجه مردم قرار گرفته است؛ به عنوان مثال محصولات کمپانی هایی مانند فیت بیت و شیائومی نمونه بارزی از این اتفاق محسوب می شوند.

با همه این تفاسیر به نظر می رسد کوپرتینویی ها هم به این مسئله اشراف پیدا کرده اند و اگر نگاهی به آگهی های تلویزیونی اخیر اپل واچ بیاندازید، متوجه تمرکز بیشتر روی کاربردهای پایش سلامت و همراهی روزمره آنها خواهید شد.

از طرفی اپل فروش ساعت هوشمند طلایی اش با قیمت 17 هزار دلار را هم متوقف کرده و در حال حاضر فقط مدل های معمولی در بازار یافت می شوند.

بنابراین می توان به سادگی دریافت که اپل ساعت هوشمندش را دیگر به عنوان یک پوشیدنی لوکس به فروش نمی رساند و سعی دارد به روش های مختلف از هزینه های اضافی کاسته و با دیدگاهی کاربردی تر به فروش اپل واچ کمک کند.

منبع: دیجیاتو

  نظرات

  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08
  ده شغل پردرآمد سال2019
  تازه های کسب و کار
  ده شغل پردرآمد سال2019
  کار در صنعت تکنولوژی به خاطر ماهیت به‌روز و پویای آن، اغلب برای بسیاری از کارجویان جذاب و جالب توجه است.از طرفی این مشاغل رو به پیشرفت و البته پردرآمدنیز می باشند.
    2019-05-11 22:40:00
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  پروژه‌ای از سوی مرکز آمار و وزارت ارتباطات برای اندازه گیری حجم بازار فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کشور در دست انجام است.
    2019-05-06 10:48:24
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  جامعه
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  حذف اپلیکیشن ها و کسب و کارهای ایرانی از بازارهای گوگل و اپل و نیز مسدودسازی صفحات کاربری ایرانیان در اینستاگرام و توئیتر نمونه بارزاقدامات آمریکا در مقابله با ایران در عرصه فضای مجازی است .
    2019-04-30 11:49:39
  فضای مجازی و چشم انداز آینده
  رسانه های اجتماعی
  فضای مجازی و چشم انداز آینده
  اگر چین را ببینیم و مقیاس شرکت‌هایی که در آن راه‌اندازی می‌شوند، خدماتی که آنجا ارائه می‌شود و سرمایه‌ای که آنجا وجود دارد را با دقت بررسی کنیم، خواهیم دید که مختصات لازم برای ایجاد یک پدیده را دارد.
    2019-04-24 07:04:31