تعطیلی فروشگاه ساعت لوکس اپل، تهدیدی برای بازار اپل واچ

بعد از آنکه یکی از فروشگاه های اختصاصی و لوکس اپل واچ که به صورت پاپ-آپ در شهر لندن انگلستان برپا گردیده بود بسته شد، خبردار شدیم که جایگاه فروش این ساعت های هوشمند در مجتمع تجاری «لافایت گالریز» شهر پاریس فرانسه هم تعطیل شده است. اما علت این اتفاق چیست؟

کمپانی اپل ساعت های هوشمندش را از ابتدا به عنوان گجتی لوکس و تجملاتی به بازار معرفی کرد، نه یک دیوایس کاربردی و مناسب استفاده روزمره.

اگرچه در هر صورت این پوشیدنی شیک به لطف اعتبار و نام برند اپل به خوبی مورد استقبال عموم قرار گرفت و به عنوان یکی از پرفروش ترین ساعت های هوشمند شناخته می شود، اما به مرور زمان شاهد آن هستیم که مردم به لوازم کاربردی تر و ساده تری نیاز دارند.

 

 

 

به اعتقاد اکثر قریب به اتفاق کارشناسان، بازار ساعت های هوشمند در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و مردم کم کم به این باور رسیده اند که واقعاً چنین دیوایسی به اندازه کافی کاربرد نداشته و الزامی برای تهیه آن وجود ندارد.

در سوی مقابل دستبندهای پایشگر سلامت ساده و ارزان قیمت تر بیش از پیش مورد توجه مردم قرار گرفته است؛ به عنوان مثال محصولات کمپانی هایی مانند فیت بیت و شیائومی نمونه بارزی از این اتفاق محسوب می شوند.

با همه این تفاسیر به نظر می رسد کوپرتینویی ها هم به این مسئله اشراف پیدا کرده اند و اگر نگاهی به آگهی های تلویزیونی اخیر اپل واچ بیاندازید، متوجه تمرکز بیشتر روی کاربردهای پایش سلامت و همراهی روزمره آنها خواهید شد.

از طرفی اپل فروش ساعت هوشمند طلایی اش با قیمت 17 هزار دلار را هم متوقف کرده و در حال حاضر فقط مدل های معمولی در بازار یافت می شوند.

بنابراین می توان به سادگی دریافت که اپل ساعت هوشمندش را دیگر به عنوان یک پوشیدنی لوکس به فروش نمی رساند و سعی دارد به روش های مختلف از هزینه های اضافی کاسته و با دیدگاهی کاربردی تر به فروش اپل واچ کمک کند.

منبع: دیجیاتو

  نظرات

  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  جامعه
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  اگرچه در ایران تحقیقات مدونی پیرامون استفاده کودکان و نوجوانان از پلت‌فرم‌های تصویری مانند آپارات در دست نیست اما در دنیا و در میان خردسالان، کودکان و نوجوانان میل به استفاده از پلت‌فرم‌های تصویری مانند یوتیوب بالاتر رفته است.
    2018-12-05 07:54:00
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  نوآوری
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم.
    2018-12-03 17:11:00
  لحظاتی باموفق‌ترین کارآفرینان جهان
  کارآفرینی
  لحظاتی باموفق‌ترین کارآفرینان جهان
  هر کسب‌وکاری طی دوران رشد خود با چالش‌های منحصربه‌فردی روبه‌رو می‌شود. اما، معمولا چالش‌ها و موانعی که کارآفرینان در طول زندگی استارت‌آپی خود تجربه می‌کنند بین همه آن‌ها مشترک است.
    2018-11-27 07:28:00