5 شغل پرطرفدار در حوزه فناوری اطلاعات

نتایج بررسی فرصت‌های شغلی درخواستی در شبکه اجتماعی کاریابی لینکدیننشان می‌دهد دو فناوری نوظهور بلاک چین و هوش مصنوعی در زمره پرطرفدارترین‌ها هستند. درخواست‌ها برای استخدام افرادی که در یکی از این دو زمینه تخصص داشته باشند، روز به روز در حال افزایش است و انتظار می‌رود روند مذکور در آینده نزدیک هم ادامه داشته باشد.

بررسی یادشده که توسط گای برگر، اقتصاددان مشهور انجام شده حاکی است افرادی که در این دو زمینه تخصص داشته باشند، می‌توانند به سرعت شغل دلخواه خود را بیابند و این دو شغل در ۵ سال آینده جزو برترین شغل‌ها از نظر سرعت رشد درخواست بازار کار باقی خواهند ماند.

این دو فناوری می‌توانند بسیاری از فرآیندهای حرفه‌ای را تسریع کنند و روش‌های تازه‌ای را برای پیشبرد امور به وجود آورند. بنابراین درخواست برای استخدام افرادی در این دو حوزه محدود به شرکت‌های فناوری نیست و در دیگر حوزه‌های شغلی نیز وجود دارد.

از جمله دیگر مشاغل پرطرفدار در حوزه فناوری اطلاعات می‌توان به متخصص فروش اپلیکیشن و متخصص علوم داده اشاره کرد. مشاور تامین انرژی خورشیدی نیز از جمله مشاغل آینده دار در عرصه فناوری است.

منبع:مهر 

  نظرات

  تحرکات خاموش اینستاگرام
  شرکت ها و برندها
  تحرکات خاموش اینستاگرام
  اینستاگرام در ابتدا اطلاعی در مورد این موضوع نداد اما حالا یک سخنگوی فیس‌بوک به ورج گفته است که این امکان ناشی از یک باگ و اشتباه بوده و قرار نیست برای همه کاربران فعال شود.
    2018-12-29 07:44:58
  Kai ،گجتی برای طراحی
  نوآوری
  Kai ،گجتی برای طراحی
  این دستگاه در کف دست قرار می‌گیرد و می‌تواند تمام قابلیت‌های ماوس را برای فرد فراهم کند.
    2018-12-28 13:37:13
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  بازاریابی و بازارسازی
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  فناوری شبکه گسترده یا WAN نزدیک به سه دهه است که به بخشی جدایی ناپذیر از شرکتهای بزرگ تبدیل شده است و اگر این شرکتها قصد نوسازی و به‌روزرسانی معماری WAN خود را داشته باشند، SD-WAN است که می‌تواند راه‌گشای آنها باشد.
    2018-12-28 13:05:05
  هم گام با تحولات جهان فردا
  فناوریهای برتر
  هم گام با تحولات جهان فردا
  کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژی، آینده جهان و شهروندان کشورهای مختلف را با تغییر و تحولات عظیم و قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد کرد .
    2018-12-25 17:38:00