5 شغل پرطرفدار در حوزه فناوری اطلاعات

نتایج بررسی فرصت‌های شغلی درخواستی در شبکه اجتماعی کاریابی لینکدیننشان می‌دهد دو فناوری نوظهور بلاک چین و هوش مصنوعی در زمره پرطرفدارترین‌ها هستند. درخواست‌ها برای استخدام افرادی که در یکی از این دو زمینه تخصص داشته باشند، روز به روز در حال افزایش است و انتظار می‌رود روند مذکور در آینده نزدیک هم ادامه داشته باشد.

بررسی یادشده که توسط گای برگر، اقتصاددان مشهور انجام شده حاکی است افرادی که در این دو زمینه تخصص داشته باشند، می‌توانند به سرعت شغل دلخواه خود را بیابند و این دو شغل در ۵ سال آینده جزو برترین شغل‌ها از نظر سرعت رشد درخواست بازار کار باقی خواهند ماند.

این دو فناوری می‌توانند بسیاری از فرآیندهای حرفه‌ای را تسریع کنند و روش‌های تازه‌ای را برای پیشبرد امور به وجود آورند. بنابراین درخواست برای استخدام افرادی در این دو حوزه محدود به شرکت‌های فناوری نیست و در دیگر حوزه‌های شغلی نیز وجود دارد.

از جمله دیگر مشاغل پرطرفدار در حوزه فناوری اطلاعات می‌توان به متخصص فروش اپلیکیشن و متخصص علوم داده اشاره کرد. مشاور تامین انرژی خورشیدی نیز از جمله مشاغل آینده دار در عرصه فناوری است.

منبع:مهر 

  نظرات

  "مشهد"کاندید هوشمند سازی شد
  زندگی شهری
  "مشهد"کاندید هوشمند سازی شد
  شبکه های هوشمند، کنترل از راه دور، استفاده از GIS که اغلب مربوط به شهرهای حاضر در موقعیت ساحلی است، استفاده از SCADA و مدل ها و ابزارهای بهینه سازی، از شاخص های اصلی مورد بررسی در نمونه های اجرا شده شهر هوشمند هستند.
    2019-09-03 12:05:24
  پاییز امسال با وای فای6
  تازه های فناوری
  پاییز امسال با وای فای6
  دستگاه‌هایی که از این فناوری تازه پشتیبانی می‌کنند، قیمت بالایی خواهند داشت و روترهای نسل جدید وای‌فای نیز بسیار گران قیمت خواهند بود.
    2019-09-01 10:35:36
  پای درس سنجاقکها
  دانش روز
  پای درس سنجاقکها
  الگوگیری از هوش حشرات در ابزارهای جنگی از جمله تحقیقات گسترده دانشمندان علوم دفاعی محسوب می‌شود که تاکنون نتایج زیادی نیز در بر داشته است .
    2019-08-24 09:52:23
  آینده هوشمند
  فناوریهای برتر
  آینده هوشمند
  در گزارش GIV به این مورد نیز اشاره شده که تا سال 2025 حوزه‌های مختلف فناوری مانند پوشش شبکه‌های 5G، ربات‌های خانگی و دستیارهای هوش مصنوعی به چه جایگاهی می‌رسند.
    2019-08-19 11:31:39
  تجارت آنلاین در بستر جدید مایکروسافت
  تازه های کسب و کار
  تجارت آنلاین در بستر جدید مایکروسافت
  نرم‌افزار Teams قابلیت‌های بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که یکی از آنها ویژگی‌ جدیدی به نام 'Dynamic 911' است که تماس‌های شمارا به نزدیک‌ترین اپراتور جهت‌دهی می‌کند و به‌ این‌ ترتیب می‌توانید با اطمینان خاطر این نرم‌افزار را به سرویس تلفن اصلی‌تان تبدیل کنید.
    2019-08-06 15:49:55
  روایتی از آینده
  دانش روز
  روایتی از آینده
  اگر تنها 40 درصد خودروهای شهر منهتن از نوع خودروی خودران باشند، هکرها با دست‌کاری نیمی از آن‌ها می‌توانند به‌طورکلی شهر را مختل کنند.
    2019-08-02 15:34:00