5 شغل پرطرفدار در حوزه فناوری اطلاعات

نتایج بررسی فرصت‌های شغلی درخواستی در شبکه اجتماعی کاریابی لینکدیننشان می‌دهد دو فناوری نوظهور بلاک چین و هوش مصنوعی در زمره پرطرفدارترین‌ها هستند. درخواست‌ها برای استخدام افرادی که در یکی از این دو زمینه تخصص داشته باشند، روز به روز در حال افزایش است و انتظار می‌رود روند مذکور در آینده نزدیک هم ادامه داشته باشد.

بررسی یادشده که توسط گای برگر، اقتصاددان مشهور انجام شده حاکی است افرادی که در این دو زمینه تخصص داشته باشند، می‌توانند به سرعت شغل دلخواه خود را بیابند و این دو شغل در ۵ سال آینده جزو برترین شغل‌ها از نظر سرعت رشد درخواست بازار کار باقی خواهند ماند.

این دو فناوری می‌توانند بسیاری از فرآیندهای حرفه‌ای را تسریع کنند و روش‌های تازه‌ای را برای پیشبرد امور به وجود آورند. بنابراین درخواست برای استخدام افرادی در این دو حوزه محدود به شرکت‌های فناوری نیست و در دیگر حوزه‌های شغلی نیز وجود دارد.

از جمله دیگر مشاغل پرطرفدار در حوزه فناوری اطلاعات می‌توان به متخصص فروش اپلیکیشن و متخصص علوم داده اشاره کرد. مشاور تامین انرژی خورشیدی نیز از جمله مشاغل آینده دار در عرصه فناوری است.

منبع:مهر 

  نظرات

  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05
  پیوند اپلیکیشن ها
  تازه های فناوری
  پیوند اپلیکیشن ها
  موضع مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک ،نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست.
    2019-03-15 08:04:00
  اینترنت دو تکه شده است
  فضای مجازی
  اینترنت دو تکه شده است
  در چین استفاده از گوگل به یک درصد نیز نمی‌رسد و این در حالی است که در اروپا ۹۵ درصد و در آمریکا ۸۷ درصد از کاربران از گوگل استفاده می‌کنند.
    2019-03-11 09:24:04
  کاربران فضای مجازی فریب نخورند
  دانش روز
  کاربران فضای مجازی فریب نخورند
  این روش، یکی از حملات سایبری شناخته شده مبتنی بر مهندسی اجتماعی است که با فریب دادن کاربران موردنظر ،اطلاعات محرمانه و خصوصی آنهاتوسط خودشان در اختیارعامل نفوذی قرار می گیرد.
    2019-03-09 16:06:00
  چالش مرموز
  خانواده
  چالش مرموز
  بهتر است پیش از هرگونه پیش داوری، خطرات موجود در فضای مجازی را بدرستی ارزیابی کرده و درباره خطراتی که هنوز تأیید نشده است اظهارنظر نکنیم.
    2019-03-05 10:15:00