تيم كوك: تنوع است که به ما قوت می بخشد

با اجرایی شدن فرمان رییس جمهور ایالات متحده مبنی بر ممنوعیت مهاجرت از هفت کشور مسلمان (جمهوری اسلامی ایران، عراق، سومالی، سودان، لیبی، سوریه و یمن) تیم کوک مدیرعامل اپل در نامه ای به کارکنانش از موضع این کمپانی در رابطه با مهاجرین دفاع نمود و به افراد مشمول این قانون نیز پیشنهاد کرد از کمک های بخش منابع انسانی و تیم های قانونی شرکت استفاده کنند.

کوک اعلام کرد تیم های HR، قانونی و امنیتی اپل با تمامی کارکنان مورد بحث تماس حاصل کرده و همچنین در گفتگو با کاخ سفید، اثرات منفی این قانون بر کمپانی را به آنها خاطرنشان ساخته اند. کوک در این نامه می نویسد:

ما معتقدیم سازوکار مهاجرت هم برای شرکت ما و هم برای آینده ملت آمریکا نقش تعیین کننده ای دارد. اپل بدون مهاجرین حتی به وجود هم نمی آمد، چه برسد به اینکه بخواهیم پیشرفت و نوآوری داشته باشیم.

همان طور که بارها گفته ام، تنوع است که به ما قوت می بخشد، و اگر تنها یک موضوع در بین کارکنان اپل صحت داشته باشد، همدلی و حمایت عمیق بین آنهاست.

درب های اپل به روی همه باز است، فرقی نمی کند که از کجا آمده باشند، به چه زبانی صحبت کنند، به چه چیزی عشق بورزند و چگونه نیایش کنند. کارکنان ما برترین استعدادهای جهان هستند.

گفتنیست اپل طی چند ماه گذشته رابطه خوبی با دانلد ترامپ و کمپین های تبلیغاتی اش نداشته، به خصوص زمانی که نامزد ریاست جمهوری اعلام کرد این کمپانی را به تولید محصول در خاک آمریکا وادار می سازد. با این حال کوک چندی پیش گفت «ما می خواهیم تأثیرگذار باشیم. در حاشیه قرار گرفتن و انزوا در حال حاضر به صلاح هیچکس نیست.»

لازم به ذکر است سران دیگر غول های تکنولوژی آمریکا نیز به فرمان اخیر رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داده اند و از تأثیر منفی آن بر کارکنان خود گفته اند، که در میان آنها می توان به مارک زاکربرگ از فیسبوک وساندار پیجای از گوگل اشاره کرد.

منبع:MacRumors(حمید مقدسی)

  نظرات

  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  فرادانش
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  این نرم‌افزار می‌تواند نقشه‌ای از مکان‌های مناسب برای فرود ،مسیر حرکت مریخ‌نورد تا رسیدن به هدف مورد نظر و زمان رسیدن به هدف را برای کاربر مشخص کند.
    2018-12-11 17:47:00
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  جامعه
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  اگرچه در ایران تحقیقات مدونی پیرامون استفاده کودکان و نوجوانان از پلت‌فرم‌های تصویری مانند آپارات در دست نیست اما در دنیا و در میان خردسالان، کودکان و نوجوانان میل به استفاده از پلت‌فرم‌های تصویری مانند یوتیوب بالاتر رفته است.
    2018-12-05 07:54:00
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  نوآوری
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم.
    2018-12-03 17:11:00