تيم كوك: تنوع است که به ما قوت می بخشد

با اجرایی شدن فرمان رییس جمهور ایالات متحده مبنی بر ممنوعیت مهاجرت از هفت کشور مسلمان (جمهوری اسلامی ایران، عراق، سومالی، سودان، لیبی، سوریه و یمن) تیم کوک مدیرعامل اپل در نامه ای به کارکنانش از موضع این کمپانی در رابطه با مهاجرین دفاع نمود و به افراد مشمول این قانون نیز پیشنهاد کرد از کمک های بخش منابع انسانی و تیم های قانونی شرکت استفاده کنند.

کوک اعلام کرد تیم های HR، قانونی و امنیتی اپل با تمامی کارکنان مورد بحث تماس حاصل کرده و همچنین در گفتگو با کاخ سفید، اثرات منفی این قانون بر کمپانی را به آنها خاطرنشان ساخته اند. کوک در این نامه می نویسد:

ما معتقدیم سازوکار مهاجرت هم برای شرکت ما و هم برای آینده ملت آمریکا نقش تعیین کننده ای دارد. اپل بدون مهاجرین حتی به وجود هم نمی آمد، چه برسد به اینکه بخواهیم پیشرفت و نوآوری داشته باشیم.

همان طور که بارها گفته ام، تنوع است که به ما قوت می بخشد، و اگر تنها یک موضوع در بین کارکنان اپل صحت داشته باشد، همدلی و حمایت عمیق بین آنهاست.

درب های اپل به روی همه باز است، فرقی نمی کند که از کجا آمده باشند، به چه زبانی صحبت کنند، به چه چیزی عشق بورزند و چگونه نیایش کنند. کارکنان ما برترین استعدادهای جهان هستند.

گفتنیست اپل طی چند ماه گذشته رابطه خوبی با دانلد ترامپ و کمپین های تبلیغاتی اش نداشته، به خصوص زمانی که نامزد ریاست جمهوری اعلام کرد این کمپانی را به تولید محصول در خاک آمریکا وادار می سازد. با این حال کوک چندی پیش گفت «ما می خواهیم تأثیرگذار باشیم. در حاشیه قرار گرفتن و انزوا در حال حاضر به صلاح هیچکس نیست.»

لازم به ذکر است سران دیگر غول های تکنولوژی آمریکا نیز به فرمان اخیر رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داده اند و از تأثیر منفی آن بر کارکنان خود گفته اند، که در میان آنها می توان به مارک زاکربرگ از فیسبوک وساندار پیجای از گوگل اشاره کرد.

منبع:MacRumors(حمید مقدسی)

  نظرات

  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08