تيم كوك: تنوع است که به ما قوت می بخشد

با اجرایی شدن فرمان رییس جمهور ایالات متحده مبنی بر ممنوعیت مهاجرت از هفت کشور مسلمان (جمهوری اسلامی ایران، عراق، سومالی، سودان، لیبی، سوریه و یمن) تیم کوک مدیرعامل اپل در نامه ای به کارکنانش از موضع این کمپانی در رابطه با مهاجرین دفاع نمود و به افراد مشمول این قانون نیز پیشنهاد کرد از کمک های بخش منابع انسانی و تیم های قانونی شرکت استفاده کنند.

کوک اعلام کرد تیم های HR، قانونی و امنیتی اپل با تمامی کارکنان مورد بحث تماس حاصل کرده و همچنین در گفتگو با کاخ سفید، اثرات منفی این قانون بر کمپانی را به آنها خاطرنشان ساخته اند. کوک در این نامه می نویسد:

ما معتقدیم سازوکار مهاجرت هم برای شرکت ما و هم برای آینده ملت آمریکا نقش تعیین کننده ای دارد. اپل بدون مهاجرین حتی به وجود هم نمی آمد، چه برسد به اینکه بخواهیم پیشرفت و نوآوری داشته باشیم.

همان طور که بارها گفته ام، تنوع است که به ما قوت می بخشد، و اگر تنها یک موضوع در بین کارکنان اپل صحت داشته باشد، همدلی و حمایت عمیق بین آنهاست.

درب های اپل به روی همه باز است، فرقی نمی کند که از کجا آمده باشند، به چه زبانی صحبت کنند، به چه چیزی عشق بورزند و چگونه نیایش کنند. کارکنان ما برترین استعدادهای جهان هستند.

گفتنیست اپل طی چند ماه گذشته رابطه خوبی با دانلد ترامپ و کمپین های تبلیغاتی اش نداشته، به خصوص زمانی که نامزد ریاست جمهوری اعلام کرد این کمپانی را به تولید محصول در خاک آمریکا وادار می سازد. با این حال کوک چندی پیش گفت «ما می خواهیم تأثیرگذار باشیم. در حاشیه قرار گرفتن و انزوا در حال حاضر به صلاح هیچکس نیست.»

لازم به ذکر است سران دیگر غول های تکنولوژی آمریکا نیز به فرمان اخیر رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داده اند و از تأثیر منفی آن بر کارکنان خود گفته اند، که در میان آنها می توان به مارک زاکربرگ از فیسبوک وساندار پیجای از گوگل اشاره کرد.

منبع:MacRumors(حمید مقدسی)

  نظرات

  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00