تيم كوك: تنوع است که به ما قوت می بخشد

با اجرایی شدن فرمان رییس جمهور ایالات متحده مبنی بر ممنوعیت مهاجرت از هفت کشور مسلمان (جمهوری اسلامی ایران، عراق، سومالی، سودان، لیبی، سوریه و یمن) تیم کوک مدیرعامل اپل در نامه ای به کارکنانش از موضع این کمپانی در رابطه با مهاجرین دفاع نمود و به افراد مشمول این قانون نیز پیشنهاد کرد از کمک های بخش منابع انسانی و تیم های قانونی شرکت استفاده کنند.

کوک اعلام کرد تیم های HR، قانونی و امنیتی اپل با تمامی کارکنان مورد بحث تماس حاصل کرده و همچنین در گفتگو با کاخ سفید، اثرات منفی این قانون بر کمپانی را به آنها خاطرنشان ساخته اند. کوک در این نامه می نویسد:

ما معتقدیم سازوکار مهاجرت هم برای شرکت ما و هم برای آینده ملت آمریکا نقش تعیین کننده ای دارد. اپل بدون مهاجرین حتی به وجود هم نمی آمد، چه برسد به اینکه بخواهیم پیشرفت و نوآوری داشته باشیم.

همان طور که بارها گفته ام، تنوع است که به ما قوت می بخشد، و اگر تنها یک موضوع در بین کارکنان اپل صحت داشته باشد، همدلی و حمایت عمیق بین آنهاست.

درب های اپل به روی همه باز است، فرقی نمی کند که از کجا آمده باشند، به چه زبانی صحبت کنند، به چه چیزی عشق بورزند و چگونه نیایش کنند. کارکنان ما برترین استعدادهای جهان هستند.

گفتنیست اپل طی چند ماه گذشته رابطه خوبی با دانلد ترامپ و کمپین های تبلیغاتی اش نداشته، به خصوص زمانی که نامزد ریاست جمهوری اعلام کرد این کمپانی را به تولید محصول در خاک آمریکا وادار می سازد. با این حال کوک چندی پیش گفت «ما می خواهیم تأثیرگذار باشیم. در حاشیه قرار گرفتن و انزوا در حال حاضر به صلاح هیچکس نیست.»

لازم به ذکر است سران دیگر غول های تکنولوژی آمریکا نیز به فرمان اخیر رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داده اند و از تأثیر منفی آن بر کارکنان خود گفته اند، که در میان آنها می توان به مارک زاکربرگ از فیسبوک وساندار پیجای از گوگل اشاره کرد.

منبع:MacRumors(حمید مقدسی)

  نظرات

  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  شرکت ها و برندها
  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  اگرچه سیلیکون ولی، دستاوردهای تحول آفرینی زیادی را به دنیای دیجیتال عرضه کرده، اما به طور خطرناکی به یک کارخانه تک محصولی مردان سفیدپوست و نخبه کامپیوتر تبدیل شده است.
    2018-10-05 16:25:00
  کناره گیری ایلان ماسک
  شخصیت ها
  کناره گیری ایلان ماسک
  اگر توافق به‌دست آمده طبق برنامه پیش برود، ماسک باید ظرف 45 روز از مقام ریاست هیئت مدیره کناره‌گیری کند و حداقل تا سه سال بعد از آن نمی‌تواند برای این پست انتخاب شود.
    2018-10-02 07:40:09
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  تازه های کسب و کار
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  این متدولوژی به شما می‌گوید، فرآیند آزمایش را به جای برنامه‌ریزی سنگین، بازخورد مشتری را به جای شهود و طراحی تکرار شدنی را به جای راه‌کار سنتی توسعه "طرحی کامل و عالی در ابتدا" مورد استفاده قرار دهید.
    2018-10-02 06:58:00