گوگل در برابرچه شخصيت هائي سر تعظيم فرود آورده است؟

 اين 25 نفرهمگی از مشاهیر بزرگ علم و هنر بوده اند. در زیر لیستی از ۲۵ فردی که گوگل از سال ۲۰۰۲ تاکنون اقدام به تغییر لوگوی خود کرده است را مشاهده می نمایید:
۱) René Magritte
نقاش سورئالیستی که عمده شهرتش به خاطر آثار خیس و بارانی اش هست. لوگوی زیر ۲۱ نوامبر ۲۰۰۸ در سایت گوگل قرار گرفت.
۲) Marc Chagall
موزیسین مدرنیست یهودی روسی که بعنوان پیشگام هنر مدرنیسم در دنیا مطرح است . این هنرمند به عنوان یکی از موفق ترین هنرمندان قرن ۲۰ معرفی شد. این لوگو در ۷ جولای ۲۰۰۸ در سایت گوگل قرار گرفت.
۳) Diego Velázquez
نقاش و هنرمند اسپانیایی که عمده آثار او مربوط در مورد مسائل تاریخی و فرهنگی و زندگی روزمره مردم اروپا بوده است. لوگوی زیر در ۶ ژوئن ۲۰۰۸ در سایت گوگل قرار گرفت.
۴) Walter Gropius
معمار بزرگ آلمانی و پیشگام در زمینه معماری مدرن میباشد. لوگوی زیر در ۱۸ ماه می ۲۰۰۸ در سایت گوگل قرار گرفت.
۵) Alexander Graham Bell
مخترع مشهور آمریکایی که عمده مشهوریتش به خاطر اختراع تلفن بود. لوگوی زیر در تاریخ ۳ مارس ۲۰۰۸ در گوگل قرار گرفت.
۶) Luciano Pavarotti
خواننده ی مشهور اپرای ایتالیایی که جزو چند خواننده ی برتر تارخ محسوب می شود. لوگوی زیر در ۱۲ اکتبر ۲۰۰۷ در سایت گوگل قرار گرفت.
۷) Yuri Gagarin
فضانورد روسی که نخستین انسان فضا رفته تاریخ محسوب می شود. همچنن نخستین کسی است که دور زمین در آسمان چرخیده است. لوگوی زیر در ۱۲ آوریل ۲۰۰۷ در سایت گوگل قرار گرفت.
۸) Edvard Munch
نقاش سبک اکسپرسیونیست نروژی که اثر”Scream” او در تاریخ به عنوان یکی از مشهور ترین نقاشی های تاریخ ثبت شده است. این تصویر در ۱۲ دسامبر ۲۰۰۶ در سایت گوگل قرار گرفت.
۹) Sir Arthur Conan Doyle
نویسنده انگلیسی که عمده مشهوریتش به خاطر رمان مشهور شرلوک هلمز است. تصویر فوق در ۱۲ می ۲۰۰۶ در سایت گوگل قرار گرفت.
۱۰) Percival Lowell
ستاره شناس آمريکایی، که عمده مشهوریتش به خاطر تحقیق در زمینه مریخ و کشف سیاره نزدیک آن بوده است که بعدها پس از مرگش “پلوتو” نام گرفت. لوگوی زیر در ۱۳ مارس ۲۰۰۶ در سایت گوگل قرار گرفت.
۱۱) Wolfgang Amadeus Mozart
موزیسین بسیار مشهور اتریشی که یکی از بزرگترین نوابغ موسیقی در تاریخ محسوب می شود. لوگوی در ۲۷ ژوئن ۲۰۰۶ در سایت گوگل قرار گرفت.
۱۲) Martin Luther King Jr
کشیش آفریقایی-آمریکایی که عمده مشهوریتش به خاطر مبارزه با تبعیض نژادی بوده است که به همین خاطر برنده جایزه صلح نوبل نیز شد. لوگوی زیر در ۱۶ ژانویه ی ۲۰۰۶ در سایت گوگل قرار گرفت.
۱۳) Louis Braille
مخترع خط بریل که برای خواندن نابینایان مورد استفاده قرار می گرفت. لازم به ذکر هست که خود بریل نیز نابینا بود. تصویر زیر در ۴ ژانویه ی ۲۰۰۶ در سایت قرار گرفت.
۱۴) Frank Lloyd Wright
معمار آمریکایی که انجمن معماری آمریکا او را به عنوان بزرگ ترین معمار آمریکایی در تاریخ آمریکا انتخاب کرده است. تصویر زیر در ۸ ژوئن ۲۰۰۵ در سایت گوگل قرار گرفت.
۱۵) Leonardo da Vinci
نقاش، آناتومیست، مهندس، مخترع،و … ایتالیایی که جزو اولین افراد در دوران رنسانس بوده است. عمده مشهوریت او به خاطر اثر معروف لبخند ژوکوند از او بوده است. داوینچی به عنوان یکی از بزرگ ترین و مشهورترین و باهوش ترین افراد تاریخ شناخته می شود. لوگوی مربوطه در ۱۵ آوریل ۲۰۰۵ در سایت گوگل قرار گرفت.
۱۶) Vincent van Gogh
نقاش آلمانی مشهور سبک پست امپرسیونیست و همچنین از پیشگامان سبک اکسپرسیونیسم نیز هست. ۳۰ مارس ۲۰۰۵ لوگو در سایت گوگل قرار گرفت.
۱۷) Ray Charles
پیانیست و خواننده معروف آمریکایی. مجله ی رولینگ استون او را در بین ۱۰۰ خواننده ی برتر تاریخ در رده ی دوم قرار داده است! ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۴ لوگو در سایت گوگل قرار گرفت.
۱۸) Gaston Julia
ریاضی دان فرانسوی که بیشتر مشهوریتش به خاطر کشف فرمول بلور های شکسته بوده است. ۳ فوریه ۲۰۰۴ لوگو در سایت گوگل قرار گرفت.
۱۹) Alfred Hitchcock
کارگردان و فیلمساز مشهور انگلیسی که عمده معروفیتش به خاطر ساخت فیلم های ترسناک است. او یکی از مشهورترین فیلمسازهای تاریخ سینما محسوب می شود. تصویر زیر در ۱۳ آگوست ۲۰۰۳ در سایت گوگل قرار گرفت.
۲۰) M. C. Escher
گرافیست آلمانی که معروفیت او به خاطر خلق پارادوکسی بوده است. تصویر در ۱۶ ژوئن ۲۰۰۳ در سایت گوگل قرار گرفت.
۲۱) Albert Einstein
فیزیکدان و تئوریزیسین مشهور آلمانی که کشفیات بسیار یزرگ و مشهوری دارد، که مشهورترین آنها تئوری نسبیت او بوده است. انشتین به عنوان یکی از تاثیر گذارترین افراد در تاریخ بشری محسوب می شود. تصویر در ۱۴ کارس ۲۰۰۳ در سایت گوگل قرار گرفت.
۲۲) Michelangelo
یکی از مشهورترین و بزرگ ترین معمار ، مجسمه ساز و نقاش ایتالیایی می باشد . تصویر در ۶ مارس سال ۲۰۰۳ در سایت گوگل قرار گرفت.
۲۳) Pablo Picasso
نقاش و مجسمه ساز بسیار مشهور اسپانیایی که مشوریت عمده وی به خاطر خلق سبک کوبیسم بوده است. تصویر در ۲۵ اکتبر سال ۲۰۰۲ در سایت گوگل قرار گرفت.
۲۴) Andy Warhol
طراح و نقاش مشهور آمریکایی می باشد. تصویر در ۶ آگوست سال ۲۰۰۲ در سایت قرار گرفت.
۲۵) Piet Mondrian
نقاش مشهور آلمانی می باشد. این لوگو هم در ۷ مارس سال ۲۰۰۲ در سایت قرار گرفت.
منبع: نقل از گوگل(محک رادفر)
 

  نظرات

  تحرکات خاموش اینستاگرام
  شرکت ها و برندها
  تحرکات خاموش اینستاگرام
  اینستاگرام در ابتدا اطلاعی در مورد این موضوع نداد اما حالا یک سخنگوی فیس‌بوک به ورج گفته است که این امکان ناشی از یک باگ و اشتباه بوده و قرار نیست برای همه کاربران فعال شود.
    2018-12-29 07:44:58
  Kai ،گجتی برای طراحی
  نوآوری
  Kai ،گجتی برای طراحی
  این دستگاه در کف دست قرار می‌گیرد و می‌تواند تمام قابلیت‌های ماوس را برای فرد فراهم کند.
    2018-12-28 13:37:13
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  بازاریابی و بازارسازی
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  فناوری شبکه گسترده یا WAN نزدیک به سه دهه است که به بخشی جدایی ناپذیر از شرکتهای بزرگ تبدیل شده است و اگر این شرکتها قصد نوسازی و به‌روزرسانی معماری WAN خود را داشته باشند، SD-WAN است که می‌تواند راه‌گشای آنها باشد.
    2018-12-28 13:05:05
  هم گام با تحولات جهان فردا
  فناوریهای برتر
  هم گام با تحولات جهان فردا
  کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژی، آینده جهان و شهروندان کشورهای مختلف را با تغییر و تحولات عظیم و قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد کرد .
    2018-12-25 17:38:00