نتايج جالب بررسي هاي محققين؛ "حشرات براي تغذيه بشر مناسب ترند"

مردم بسیاری از کشورهای جهان همیشه ترجیح می‌دهند که حشرات مزاحم را بکشند اما حشرات در برخی از فرهنگ‌ها به عنوان یک منبع غذایی اصلی به حساب می آیند. حشرات ارزان و مغذی و به گفته بعضی افراد لذیذ هستند و مطابق با مطالعه‌ای که به تازگی در دانشگاه Copenhagen انجام شده است، حشرات بسیار پایدار هستند و از بین نمی‌روند. 

از گذشته تا امروز حرف‌های زیادی درباره پایداری حشرات قابل خوردن زده شده است اما تا به امروز این موضوع به صورت علمی مورد بررسی قرار نگرفته بود. طی دو دهه گذشته پرورش جیرجیرک در کشور تایلند بسیار رواج پیدا کرده است و حدود 20 هزار مزرعه کوچک پرورش جیرجیرک اکنون در این کشور مشغول به کار هستند. پای شرکت‌های متخصص در پرورش حشرات خوراکی حتی به اروپا و ایالات متحده نیز باز شده است. اما آیا پرورش حشرات واقعا پایدارتر از پرورش احشام (که روی محیط زیست اثرات منفی داشته) است؟

این محققان با استفاده از داده های مربوط به 15 اثر محیط زیستی مختلف از جمله گرمایش زمین و از بین بردن منابع، فرآیند پرورش جیرجیرک در تایلند را با پرورش جوجه های گوشتی مقایسه کرده‌اند و نتایج این بررسی نشان می‌دهد که پرورش جیرجیرک به مراتب پایدارتر از از مرغ و جوجه است.

این در حالی است که پرورش جیرجیرک به تازگی در تایلند رواج پیدا کرده است و این مزارع پتانسیل رشد زیادی پیش رو دارند تا بتوانند برای محیط زیست و جوامع روستایی در کشورهای کم درآمد مفید واقع شوند.

منبع:تك شات

  نظرات

  تلاش آلمان برای پیشروی در هوش مصنوعی
  فناوریهای برتر
  تلاش آلمان برای پیشروی در هوش مصنوعی
  خانم مرکل :هدف ما این است که یک برند تجاری را در هوش مصنوعی با عنوان «ساخت آلمان» ایجاد کنیم تا اطمینان حاصل شود که آلمان به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه هوش مصنوعی در جهان جای گرفته است.
    2018-11-20 16:28:00
  برنامه نویسی درتعامل با یادگیری ماشینی
  معرفی کتاب
  برنامه نویسی درتعامل با یادگیری ماشینی
  اگر از شما این سوال پرسیده شود که در میان زبان‌های رایج برنامه‌نویسی که امروزه به کار گرفته می‌شوند کدامیک از آن‌ها به شما اجازه می‌دهند در سریع‌ترین زمان برنامه‌ای بنویسید که روی پلتفرم‌های مختلف قابل اجرا باشد چه جوابی می‌دهید؟
    2018-11-19 19:13:00
  بازی‌های موبایلی در ایران(تحلیل آماری)
  بازی و سرگرمی
  بازی‌های موبایلی در ایران(تحلیل آماری)
  وجود یک بازی ایرانی در بین محبوب‌ترین‌های ایران و شناخت سلیقه‌ جمعی در مورد ژانرهای محبوب بازی در ایران می‌تواند نقشه‌ راه درستی پیش پای سیاست‌گذاران، سرمایه‌گذارها و خصوصا شرکت‌های بازی‌سازی قرار دهد.
    2018-11-16 11:40:00
  رشد و سوددهی بازار رایانش ابری
  رایانش ابری
  رشد و سوددهی بازار رایانش ابری
  دسترسی بهتر و سریع‌تر، چابکی، پاسخگویی و مسوولیت‌پذیری، شتاب بخشیدن به نوآوری و انعطاف‌پذیری بالا از دلایل اقبال افراد و سازمان‌ها به خدمات ابرهستند.
    2018-11-15 07:09:00