نتايج جالب بررسي هاي محققين؛ "حشرات براي تغذيه بشر مناسب ترند"

مردم بسیاری از کشورهای جهان همیشه ترجیح می‌دهند که حشرات مزاحم را بکشند اما حشرات در برخی از فرهنگ‌ها به عنوان یک منبع غذایی اصلی به حساب می آیند. حشرات ارزان و مغذی و به گفته بعضی افراد لذیذ هستند و مطابق با مطالعه‌ای که به تازگی در دانشگاه Copenhagen انجام شده است، حشرات بسیار پایدار هستند و از بین نمی‌روند. 

از گذشته تا امروز حرف‌های زیادی درباره پایداری حشرات قابل خوردن زده شده است اما تا به امروز این موضوع به صورت علمی مورد بررسی قرار نگرفته بود. طی دو دهه گذشته پرورش جیرجیرک در کشور تایلند بسیار رواج پیدا کرده است و حدود 20 هزار مزرعه کوچک پرورش جیرجیرک اکنون در این کشور مشغول به کار هستند. پای شرکت‌های متخصص در پرورش حشرات خوراکی حتی به اروپا و ایالات متحده نیز باز شده است. اما آیا پرورش حشرات واقعا پایدارتر از پرورش احشام (که روی محیط زیست اثرات منفی داشته) است؟

این محققان با استفاده از داده های مربوط به 15 اثر محیط زیستی مختلف از جمله گرمایش زمین و از بین بردن منابع، فرآیند پرورش جیرجیرک در تایلند را با پرورش جوجه های گوشتی مقایسه کرده‌اند و نتایج این بررسی نشان می‌دهد که پرورش جیرجیرک به مراتب پایدارتر از از مرغ و جوجه است.

این در حالی است که پرورش جیرجیرک به تازگی در تایلند رواج پیدا کرده است و این مزارع پتانسیل رشد زیادی پیش رو دارند تا بتوانند برای محیط زیست و جوامع روستایی در کشورهای کم درآمد مفید واقع شوند.

منبع:تك شات

  نظرات

  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  شرکت ها و برندها
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  دریافت طیف گسترده‌ای از خدمات ارتباطی ثابت، سیار و محتوایی از یک اپراتور به صورت متمرکز، صرفه‌جویی در هزینه و زمان و مدیریت اثربخش نیازمندی‌های ارتباطی و محتوایی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.
    2018-02-18 12:41:00
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  نوآوری
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  آقای Ha Jeung-uk، مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی می‌گوید: ما مطمئن هستیم که مشتریان ما از داشتن تجربه کاربری پیشرفته‌تر در گوشی V30 که منتظرش بوده‌اند، لذت خواهند برد.
    2018-02-15 12:27:00
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  اینترنت
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  تاخیر پایین‌تر و ظرفیت بالاتر به این معنی است که ماشین‌ها می‌توانند به قدری سریع با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند که خودمختاری کامل آن‌ها میسر می‌شود.
    2018-02-13 12:01:00
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  رسانه های اجتماعی
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  فیس بوک به‌عنوان بزرگترین رقیب توییتر، از سال ۲۰۱۲ تاکنون تعداد کاربران فعال ماهیانه خود را از ۸۴۵ میلیون به بیش از ۲ میلیارد و ۱۳ میلیون کاربر افزایش داده است.
    2018-02-13 07:41:00