چالش قیمت در اپل

 

به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد به منظور جلوگیری از کاهش نرخ فروش آیفون، تغییرات جدیدی در استراتژی‌های قیمت‌گذاری گوشی‌های آی‌فون ایجاد کند.

تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل به تازگی در گفت‌وگو با رویترز، اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آی‌فون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است بنابراین به‌نظر می‌رسد که باید اپل استراتژی‌های قیمت‌گذاری خود را درخصوص فروش گوشی‌های آی‌فون در برخی از کشورها تغییر دهد.

با توجه به آنکه میزان فروش گوشی‌های آی‌فون در بسیاری از کشورهای جهان با روندی کاهشی مواجه شده، این غول تکنولوژی آمریکایی را با مشکلات و چالش‌های متعددی از جمله کاهش نرخ سودآوری و درآمدزایی مواجه ساخته است.

تیم کوک در تازه‌ترین اظهارات خود خاطرنشان کرده است از آنجا که بسیاری از ارزهای جهانی در مقایسه با دلار تضعیف شده و در مقابل، نرخ دلار آمریکا با تقویت قابل‌توجهی مواجه شده است، قیمت خرید گوشی‌های آی‌فون در این کشورها بسیار بیشتر از سایر کشورها شده، بنابراین کاربران و علاقه‌مندان باید برای خریداری آی‌فون، مبلغ بیشتری پرداخت کنند.

بر اساس گزارش وب‌سایت phonearena، به‌این ترتیب به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد استراتژی‌های قیمت‌گذاری خود را تغییر دهد و در برخی از کشورهای مذکور، تصمیم گرفته است که تفاوت نرخ دلار با ارزهای دیگر را در نظر گرفته و با توجه به همین تفاوت‌ها، قیمت فروش محصولات و گوشی‌های آی‌فون را تعیین و اعلام کند. اپل هنوز در مورد اینکه در چه کشورهایی استراتژی تغییر قیمت اعلام می‌شود، خبری منتشر نکرده است.

منبع:ایسنا 

  نظرات

  نگاه خریداران!
  بازاریابی و بازارسازی
  نگاه خریداران!
  در حالی که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در حال افزایش قابلیت‌های تکنولوژیکی محصولات خود برای بازاریابی بیشتر هستند،خریداران اما نگاه متفاوتی دارند.
    2019-02-22 07:40:00
  میراث دیجیتال
  تازه های کسب و کار
  میراث دیجیتال
  باید نسبت به شرکت‌هایی که در صنعت «زندگی دیجیتال بعد از مرگ» فعالیت می‌کنند، هوشیار باشیم و آن‌ها را زیر نظر داشته باشیم.
    2019-02-20 09:08:43
  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00