توسعه منطقه تست تاکسی‌های خودران

 

کمپانی ویمو (Waymo) قصد دارد تا منطقه تست سیستم تاکسی‌های خودران خود را گسترش داده و آنها را در ایالت فلوریدا نیز تست کند.
 ویمو به عنوان زیر مجموعه مرتبط با فناوری خودران کمپانی آلفابت قصد دارد تا منطقه تست سیستم‌های خود را از ایالت آریزونا فراتر برده و به سان فرانسیسکو برساند.
 اطلاعات به دست آمده از برنامه‌های ویمو حاکی از آن است که ناواگان خودروی برقی مورد تست این کمپانی که Chrysler Pacificas و Jaguar I-Pace نام دارند از ابتدای این پروژه 20 میلیون مایل را در شبیه سازی خیابانی و 20 میلیون مایل دیگر را در خیابان‌های واقعی 25 شهر مختلف طی کرده اند.
در گزارش‌های مرتبط با اختلال در سیستم‌های خودروی خودران آمده است که ناوگان این کمپانی در سال 2020 و در طی 629 هزار مایل طی شده تنها در 21 مورد با اختلال روبرو شده است. با این حال ویمو به منظور تغییر این آمار و ارقام و بهینه کردن سیستم خود در سال گذشته میلادی برخی دوربین‌ها را برای تشخیص، شناسایی و اجتناب از تصادف‌های جاده ای به آن اضافه کرد.
سخنگوی ویمو در این رابطه اظهار کرد که:« ما با شمار محدودی از اتوموبیل‌ها و سواران آغاز به کار می‌کنیم و این مقدار را با گذر زمان افزایش خواهیم داد. به این سواران یک اپراتور تک خودرویی ارائه می‌شود. این برنامه از هفته جاری آغاز شده و تا چند هفته آینده ادامه دارد اما ما تصمیم داریم که در طی زمان آن را گسترش بدهیم. هنوز زمان بندی مشخصی برای زمان یا مکان ارائه عمومی این سرویس نداریم. باید به یاد داشت این تست اولیه محصول و بهینه سازی دوام است و قدم‌های زیادی باید طی بشوند تا بتوانیم این سرویس را در اختیار عموم بگذاریم.»
این کمپانی در سال 2019 برای تست سیستم خود از 153 خودرو و 268 راننده امنیتی استفاده می‌کرد اما هنوز مشخص نیست که ناوگان سان فرانسیسکو این شرکت با چه تعداد خودرو آغاز به کار خواهد کرد. با این وجود گفته می‌شود که این کمپانی قصد دارد تا در سال‌های آینده 62 هزار مینی ون Chrysler Pacifica و 20 هزار دستگاه I-Pace را به سیستم خودران خود اضافه کند. 
با این حال افق دید ویمو به سان فرانسیسکو محدود نمی شود و این کمپانی تصمیم دارد تا سیستم خود را در برخی از آزادراه‌های مناطقی نظیر اورلاندو، میامی، میشیگان، آریزونا، جورجیا و اوهایو تست کند.

منبع:ایتنا به نقل از ‌ engadget
 

  نظرات

  بهره وری درمزرعه هوشمند
  نوآوری
  بهره وری درمزرعه هوشمند
  این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
    2021-04-20 12:33:00
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  نوآوری
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
    2021-04-19 11:57:00
  امپراطوری مایکروسافت
  شرکت ها و برندها
  امپراطوری مایکروسافت
  لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
    2021-04-18 09:43:00
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  نوآوری
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
    2021-04-15 09:44:00
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  فناوریهای برتر
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
    2021-04-14 10:12:00
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  شخصیت ها
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
    2021-03-27 21:22:08