گوگل مپ با قابلیت های جدید در راه است

کمپانی گوگل تصمیم گرفته است که نرم‌افزار گوگل مپ را بار دیگر با قابلیت‌های جذاب و ارتقا یافته برای اپل واچ عرضه کند.این شرکت اعلام کرده است که در طی چند هفته آینده نسخه جدیدی از نرم‌افزار مپز را برای این گجت پوشیدنی عرضه خواهد کرد.

این نرم‌افزار به کاربر اجازه می‌دهد که از موقعیت مکانی فعلی‌اش به مقصدهای ذخیره‌شده‌ای نظیر محل کار و غیره برود.
 گوگل مپ همچنین با وسایل حمل ‌و نقل عمومی نیز سازگار است. علاوه بر این شما می‌توانید فرایند مسیریابی از طریق مپز را در آیفونتان آغاز کرده و سپس آن را از طریق اپل واچ پیگیری کنید.
ضمنااین کمپانی نرم‌افزار مپز را به‌گونه‌ای به‌روز کرده است که از قابلیت تقسیم صفحه نمایش کارپلی پشتیبانی کند. این امر موجب می‌شود که بتوانید به‌صورت همزمان از مپز و سایر نرم‌افزارها نظیر پخش‌کننده چندرسانه‌ای استفاده کنید.
این قابلیت از مدت‌ها پیش از سوی کاربران کارپلی درخواست شده بود.
زمان‌بندی عرضه این به‌روزرسانی از جانب گوگل از پیش برنامه‌ریزی‌ شده است.
اپل واچ به‌تازگی بهترین فروش خود را تجربه کرده و همین امر موجب شده است که این نرم‌افزار جدید برای این ساعت هوشمند محبوبیت خود را حفظ کند. علاوه بر این نرم‌افزار اپل مپز نیز این روزها قابلیت‌های جذابی به دست آورده و با گوگل مپز رقابت می‌کند.
همچنین اپل علاوه بر بهینه‌سازی‌هایی که قرار است همراه با iOS 14 عرضه شود، در طی ماه‌های اخیر به‌صورت دائمی و با یک ‌روند خاص در دسترس بودن ویژگی‌هایی نظیر Look Around را افزایش داده است.

منبع:ایتنابه نقل از  engadget

  نظرات

  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  فناوریهای برتر
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  دانشمندان با انتشار این گزارش‌ها از تمامی دولت‌های جهان درخواست و تقاضا کرده‌اند که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را انجام دهند.
    2020-10-03 09:34:20
  شرایط زندگی درمریخ
  فرادانش
  شرایط زندگی درمریخ
  اگر مردم بخواهند روی مریخ زندگی و کار و رشد و نمو کنند، خانواده‌ای برای خودشان تشکیل دهند و در آنجا بمانند، شاید به مهندسی ژنتیک و سایر فناوریهای پیشرفته نیاز داشته باشیم.
    2020-09-29 10:41:00
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  فناوریهای برتر
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت:تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است.
    2020-09-28 09:55:12