پاسخ معمای ایلان ماسک در فیلم سینمائی

زاکربرگ چند روز پیش صحبت‌هایی در خصوص هوش مصنوعی داشته است، ظاهرا ایلان ماسک بر این باور است که زاکربرگ درک خوبی از هوش مصنوعی ندارد.

مارک زاکربرگ در یک برنامه زنده پرسش و پاسخ در فیس‌بوک شرکت کرد و به پرسش‌های مختلف هواداران پاسخ داد. در این پرسش‌ها از زاکربرگ در خصوص دیدگاه وی برای هوش مصنوعی نیز سوال شد.

یکی از کاربران برای زاکربرگ کامنت گذاشت که به تازگی مصاحبه‌ای از ایلان ماسک دیده‌ است که وی در این مصاحبه مدعی شده هوش مصنوعی بزرگ‌ترین ترس در آینده است. این کاربر با اشاره به نظرات ایلان ماسک از زاکربرگ پرسیده است که نظر مرد شماره یک فیس‌بوک در خصوص هوش مصنوعی چیست و این فناوری چه تاثیری بر انسان‌ها دارد؟

جالب اینجاست که زاکربرگ در صحبت‌های خود موضعی خلاف ایلان ماسک گرفت و مدعی شد نگاه کاملاً خوشبینانه‌ای در خصوص هوش مصنوعی دارد. زاکربرگ در صحبت‌های خود ادامه داد افرادی که مخالف هوش مصنوعی هستند و از این فناوری ترس دارند دارای دید غیرمسئولانه و منفی هستند.

زاکربرگ گفت هر زمان که صحبت‌هایی در خصوص احتمال آسیب فناوری‌های جدید به انسان‌ها به میان می‌آید این امر در ذهنش تداعی می‌شود که فناوری نیز می‌تواند جنبه‌های مثبت و منفی داشته باشد. با این حساب باید حواس انسان به چیزی که در حال ساخت آن است و چگونگی استفاده از آن باشد.

از قرار معلوم این صحبت‌های زاکربرگ برای ایلان ماسک قانع کننده نبوده است و به همین دلیل شاهد انتشار توییتی از جانب ایلان ماسک در پاسخ به ذاکر برگ بودیم. ماسک در این توییت اعلام کرد که به نظر وی زاکربرگ دید محدودی از هوش مصنوعی دارد و در این زمینه باید بیشتر با زاکربرگ صحبت کند.

وقتی که از ایلان ماسک در خصوص این ادعای خود جزئیات بیشتری پرسیده شد، وی گفت که وی خطر هوش منصوعی را در یک فیلم سینمایی که قرار است در آینده اکران شود مطرح کرده است. متاسفانه به غیر از این گفته، ایلان ماسک به صحبت دیگری در خصوص نام این فیلم و زمان اکران آن اشاره نکرد.

ایلان ماسک چند هفته پیش در جمع فرمانداران ایالت‌های آمریکا نیز مدعی شده بود که هوش مصنوعی از آن دسته مواردی است که باید در قبال آن روندی پیشگیرانه در پیش بگیریم.

در حال حاضر هنوز با چیزی که در ذهن ایلان ماسک نقش بسته است فاصله زیادی داریم اما بدون شک در آینده با روشن شدن زوایای بیشتری از فناوری هوش مصنوعی با دید کامل‌تری می‌توان در این زمینه قضاوت کرد.

منبع:http://vista.ir

  نظرات

  شنیدنی های 2020
  فناوریهای برتر
  شنیدنی های 2020
  فناوری‌های برتر سال ۲۰۲۰ را که انتظار می‌رود تأثیر به سزایی در حل مسائل و مشکلات مهم مربوط به کار و زندگی افراد داشته باشند معرفی شد.
    2020-04-04 09:26:59
  تفریحات کرونایی
  بازی و سرگرمی
  تفریحات کرونایی
  کاربرانی که گوشی هوشمندشان قابلیت پشتیبانی از واقعیت افزوده را دارد امکان بهره بردن از این امکان را خواهند داشت.
    2020-04-02 12:23:15
  دیدارهای کرونایی
  تازه های فناوری
  دیدارهای کرونایی
  این تغییر در زمانی به اجرا در می‌آید که تعداد زیادی از جمعیت اروپا و آمریکا به خاطر شیوع کرونا ویروس در خانه محبوس شده‌اند.
    2020-03-31 09:00:16
  فناوری"داده ها"،تهدید یافرصت
  فناوریهای برتر
  فناوری"داده ها"،تهدید یافرصت
  برخی از کشورها و سازمان‌ها بر این باور هستند که استفاده از این فناوری ها به دلیل خطراتی که دارد باید ممنوع شود.در حالی که این دو فناوری می‌تواند کمک زیادی به بشر بکند.
    2020-03-29 13:31:28
  ایده جدید اپل
  نوآوری
  ایده جدید اپل
  البته هنوز مشخص نیست اپل این فناوری را به آیفون محدود می‌کند یا قصد دارد آن را در مورد دیگر تولیدات خود مانند نمایشگرهای لپ تاپ ها، تبلت‌ها و غیره به کار گیرد.
    2020-03-27 10:04:39
  LiFi،راهگشای اتصال عصر دیجیتال
  فناوریهای برتر
  LiFi،راهگشای اتصال عصر دیجیتال
  گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌های آینده از این روش‌های اتصال چندگانه برخوردار خواهند بود و به کاربران این امکان را می‌دهند تا در بین شبکه‌های LiFi، WiFi و 5Gجابجا شوند تا از بهترین سیگنال موجود در آن زمان استفاده کنند.
    2020-03-24 12:09:44
  بیل گیتس در مسیر آینده
  شخصیت ها
  بیل گیتس در مسیر آینده
  بیل ما را مشتاق به حل جدی‌ترین چالش‌های جامعه‌ی کنونی می‌کرد. شرکت مایکروسافت و همچنین جهان با وجود او جای بهتری خواهد بود.
    2020-03-17 10:52:09
  ادعای فیس بوک در دنیای عکاسی
  تازه های فناوری
  ادعای فیس بوک در دنیای عکاسی
  فیس‌بوک می‌گوید که همچنین در صدد است تا از این تکنولوژی‌ها برای تولید برآوردهای عمق باکیفیتی از ویدئوهای تهیه شده با استفاده از اسمارتفون‌ها و تبلت‌ها استفاده کند.
    2020-03-05 09:53:34
  شالوده لرزان نوکیا
  شرکت ها و برندها
  شالوده لرزان نوکیا
  در صورت صحت شایعات اخیر، صنعت ارتباطات احتمالا در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد یکی از بزرگ‌ترین همکاری‌های دهه جاری خواهد بود.
    2020-03-03 10:45:23
  راز فیلم های رازآلود
  شرکت ها و برندها
  راز فیلم های رازآلود
  رایان جانسون:هر فیلم‌سازی که در فیلم‌هایش یک شخصیت منفی داشته باشد و قرار باشد که این شخصیت مخفی بماند، به خاطر این افشاگری قصد کشتن مرا خواهد کرد.
    2020-02-29 08:33:04
  اوج گیری اینترنت
  اینترنت
  اوج گیری اینترنت
  شرکت های HAPS موبایل، لون، آئرو ویرونمنت، ایرباس دینفس اند اسپیس، بهارتی آیرتل لیمیتد، چاینا تله کام، دویچ تله کام، اریکسون، اینتل ست، نوکیا، سافت بنک و تلفونیکا در این اتحادیه شرکت کرده اند.
    2020-02-24 10:15:42