در آینده بسیاری از کارهای پیرامون ما در یک محیط مجازی انجام خواهد شد

 عمومی شدن گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های 4G در دهه اخیر، جامعه و اقتصاد ما را به شدت تغییر داده است.با رشد فناوری، وقتی وارد دنیای اینترنت سه بعدی واقعیت افزوده شویم، روش تعامل ما با رایانه، به طور کلی تغییر خواهد کرد.

مهم‌ترین جنبه‌ و بعدی از جامعه که تغییر نموده، این است که مردم می‌توانند با در دست داشتن یک گوشی و با زدن بر روی آن، یکدیگر را از طریق یک صفحه نمایش دو بعدی مشاهده نموده و این در مقایسه با دهه‌های پیش،  جهشی بسیار بزرگ محسوب می‌گردد.
 واقعیت افزوده، یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم (و معمولاً در تعامل با کاربر) است که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. واقعیت افزوده مشابه واقعیت مجازی است که توسط یک شبیه‌ساز، دنیای واقعی را شبیه‌سازی می‌کند.
در واقع وجه تمایز بین دو فناوری "واقعیت مجازی" و "واقعیت افزوده" این است که در واقعیت مجازی کلیه عناصر درک‌ شده توسط کاربر، توسط کامپیوتر ساخته شده است، اما در واقعیت افزوده، بخشی از اطلاعاتی را که کاربر درک می‌کند، در دنیای واقعی وجود داشته و بخش دیگر نیز توسط کامپیوتر ساخته شده‌ است.
رشد و توسعه واقعیت افزوده، نسل بعدی اینترنت را خواهد ساخت که فضایی سه‌بعدی است که در آن زندگی می‌کنیم و با یکدیگر تعامل داریم.

تعامل انسان و کامپیوتر، دائما از سه جنبه در حال تغییر است:

 • اولین جنبه آن است که دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، به جایی برای اینترنت سه‌بعدی تبدیل خواهد شد.
 • جنبه دوم این است که جهان به یک فضای کاری طراحی سه‌بعدی تبدیل خواهد شد.
 • سومین جنبه این است که هویت ما با جهان دیجیتال بیش از پیش در هم تنیده خواهند شد.

اینترنتی که ما با آن سر و کار داشته‌ایم، اینترنتی است که از طریق یک صفحه نمایش سه‌بعدی با آن تعامل داریم، اما با رشد فناوری، وقتی وارد دنیای اینترنت سه بعدی واقعیت افزوده شویم، روش تعامل ما با رایانه، به طور کلی تغییر خواهد کرد.
با رشد واقعیت افزوده، می‌توان با استفاده از یک قلم، در یک محیط فضایی، نقاشی کرد؛ در حالی که چنین کاری پیش از این امکان‌پذیر نبود. با توسعه رایانش سه بعدی، این موضوع برای افراد تبدیل به یک پدیده عادی خواهد شد، چرا که بسیاری از کارهای پیرامون ما در یک محیط مجازی انجام خواهد شد.

متبع:ایتنا به نقل از رایورز

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  واقعیت افزوده
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  در حال حاضر صدها کارمند فیس‌بوک در حال کار روی این پروژه هستند و تلاش می‌کنند که در سریع‌ترین زمان ممکن محصول مذکور را وارد بازار کنند.
    2019-09-29 11:17:45
  اینتل درالمپیک 2020
  تازه های فناوری
  اینتل درالمپیک 2020
  اینتل زمان زیادی برای کار بر روی واقعیت مجازی گذاشته و نتایج آن در ماه جولای سال 2020 ،همزمان با آغاز بازی‌های المپیک دیده خواهد شد.
    2019-09-27 13:07:35