در آینده بسیاری از کارهای پیرامون ما در یک محیط مجازی انجام خواهد شد

 عمومی شدن گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های 4G در دهه اخیر، جامعه و اقتصاد ما را به شدت تغییر داده است.با رشد فناوری، وقتی وارد دنیای اینترنت سه بعدی واقعیت افزوده شویم، روش تعامل ما با رایانه، به طور کلی تغییر خواهد کرد.

مهم‌ترین جنبه‌ و بعدی از جامعه که تغییر نموده، این است که مردم می‌توانند با در دست داشتن یک گوشی و با زدن بر روی آن، یکدیگر را از طریق یک صفحه نمایش دو بعدی مشاهده نموده و این در مقایسه با دهه‌های پیش،  جهشی بسیار بزرگ محسوب می‌گردد.
 واقعیت افزوده، یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم (و معمولاً در تعامل با کاربر) است که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. واقعیت افزوده مشابه واقعیت مجازی است که توسط یک شبیه‌ساز، دنیای واقعی را شبیه‌سازی می‌کند.
در واقع وجه تمایز بین دو فناوری "واقعیت مجازی" و "واقعیت افزوده" این است که در واقعیت مجازی کلیه عناصر درک‌ شده توسط کاربر، توسط کامپیوتر ساخته شده است، اما در واقعیت افزوده، بخشی از اطلاعاتی را که کاربر درک می‌کند، در دنیای واقعی وجود داشته و بخش دیگر نیز توسط کامپیوتر ساخته شده‌ است.
رشد و توسعه واقعیت افزوده، نسل بعدی اینترنت را خواهد ساخت که فضایی سه‌بعدی است که در آن زندگی می‌کنیم و با یکدیگر تعامل داریم.

تعامل انسان و کامپیوتر، دائما از سه جنبه در حال تغییر است:

 • اولین جنبه آن است که دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، به جایی برای اینترنت سه‌بعدی تبدیل خواهد شد.
 • جنبه دوم این است که جهان به یک فضای کاری طراحی سه‌بعدی تبدیل خواهد شد.
 • سومین جنبه این است که هویت ما با جهان دیجیتال بیش از پیش در هم تنیده خواهند شد.

اینترنتی که ما با آن سر و کار داشته‌ایم، اینترنتی است که از طریق یک صفحه نمایش سه‌بعدی با آن تعامل داریم، اما با رشد فناوری، وقتی وارد دنیای اینترنت سه بعدی واقعیت افزوده شویم، روش تعامل ما با رایانه، به طور کلی تغییر خواهد کرد.
با رشد واقعیت افزوده، می‌توان با استفاده از یک قلم، در یک محیط فضایی، نقاشی کرد؛ در حالی که چنین کاری پیش از این امکان‌پذیر نبود. با توسعه رایانش سه بعدی، این موضوع برای افراد تبدیل به یک پدیده عادی خواهد شد، چرا که بسیاری از کارهای پیرامون ما در یک محیط مجازی انجام خواهد شد.

متبع:ایتنا به نقل از رایورز

  نظرات

  شنیدنی های 2020
  فناوریهای برتر
  شنیدنی های 2020
  فناوری‌های برتر سال ۲۰۲۰ را که انتظار می‌رود تأثیر به سزایی در حل مسائل و مشکلات مهم مربوط به کار و زندگی افراد داشته باشند معرفی شد.
    2020-04-04 09:26:59
  تفریحات کرونایی
  بازی و سرگرمی
  تفریحات کرونایی
  کاربرانی که گوشی هوشمندشان قابلیت پشتیبانی از واقعیت افزوده را دارد امکان بهره بردن از این امکان را خواهند داشت.
    2020-04-02 12:23:15
  دیدارهای کرونایی
  تازه های فناوری
  دیدارهای کرونایی
  این تغییر در زمانی به اجرا در می‌آید که تعداد زیادی از جمعیت اروپا و آمریکا به خاطر شیوع کرونا ویروس در خانه محبوس شده‌اند.
    2020-03-31 09:00:16
  فناوری"داده ها"،تهدید یافرصت
  فناوریهای برتر
  فناوری"داده ها"،تهدید یافرصت
  برخی از کشورها و سازمان‌ها بر این باور هستند که استفاده از این فناوری ها به دلیل خطراتی که دارد باید ممنوع شود.در حالی که این دو فناوری می‌تواند کمک زیادی به بشر بکند.
    2020-03-29 13:31:28
  ایده جدید اپل
  نوآوری
  ایده جدید اپل
  البته هنوز مشخص نیست اپل این فناوری را به آیفون محدود می‌کند یا قصد دارد آن را در مورد دیگر تولیدات خود مانند نمایشگرهای لپ تاپ ها، تبلت‌ها و غیره به کار گیرد.
    2020-03-27 10:04:39
  LiFi،راهگشای اتصال عصر دیجیتال
  فناوریهای برتر
  LiFi،راهگشای اتصال عصر دیجیتال
  گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌های آینده از این روش‌های اتصال چندگانه برخوردار خواهند بود و به کاربران این امکان را می‌دهند تا در بین شبکه‌های LiFi، WiFi و 5Gجابجا شوند تا از بهترین سیگنال موجود در آن زمان استفاده کنند.
    2020-03-24 12:09:44
  بیل گیتس در مسیر آینده
  شخصیت ها
  بیل گیتس در مسیر آینده
  بیل ما را مشتاق به حل جدی‌ترین چالش‌های جامعه‌ی کنونی می‌کرد. شرکت مایکروسافت و همچنین جهان با وجود او جای بهتری خواهد بود.
    2020-03-17 10:52:09
  ادعای فیس بوک در دنیای عکاسی
  تازه های فناوری
  ادعای فیس بوک در دنیای عکاسی
  فیس‌بوک می‌گوید که همچنین در صدد است تا از این تکنولوژی‌ها برای تولید برآوردهای عمق باکیفیتی از ویدئوهای تهیه شده با استفاده از اسمارتفون‌ها و تبلت‌ها استفاده کند.
    2020-03-05 09:53:34
  شالوده لرزان نوکیا
  شرکت ها و برندها
  شالوده لرزان نوکیا
  در صورت صحت شایعات اخیر، صنعت ارتباطات احتمالا در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد یکی از بزرگ‌ترین همکاری‌های دهه جاری خواهد بود.
    2020-03-03 10:45:23
  راز فیلم های رازآلود
  شرکت ها و برندها
  راز فیلم های رازآلود
  رایان جانسون:هر فیلم‌سازی که در فیلم‌هایش یک شخصیت منفی داشته باشد و قرار باشد که این شخصیت مخفی بماند، به خاطر این افشاگری قصد کشتن مرا خواهد کرد.
    2020-02-29 08:33:04
  اوج گیری اینترنت
  اینترنت
  اوج گیری اینترنت
  شرکت های HAPS موبایل، لون، آئرو ویرونمنت، ایرباس دینفس اند اسپیس، بهارتی آیرتل لیمیتد، چاینا تله کام، دویچ تله کام، اریکسون، اینتل ست، نوکیا، سافت بنک و تلفونیکا در این اتحادیه شرکت کرده اند.
    2020-02-24 10:15:42