بانک های ایرانی هفته آینده به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند؟

ابوالحسن فیروز آبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: «تعرفه و هزینه استفاده از خدمات شبکه‌ی ملی اطلاعات نصف تعرفه استفاده از اطلاعات اینترنت بین‌الملل خواهد شد. البته تلاش می‌شود تا آخر سال این تعرفه به یک‌چهارم قیمت اینترنت بین‌الملل برسد.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: «با راه‌اندازی شبکه‌ی ملی اطلاعات، کیفیت و سرعت خدمات در مقایسه با اینترنت بین‌الملل بهتر و بیشتر می‌شود. این شبکه قابل اتصال به شبکه‌های جهانی است.»

ابوالحسن فیروزآبادی توضیح داد: «نخستین مرکز تبادل داده در ۲۷ اردیبهشت امسال افتتاح شد. ترافیک این مرکز از ۲۵ گیگابیت بر ثانیه فعلی به ۸۰ گیگابیت برثانیه تا آخر خردادماه امسال خواهد رسید. تا آخر این هفته مراکز تبادل ترافیک شیراز و تبریز هم راه‌اندازی می‌شود.»

دبیر شورای عالی مجازی توضیح داد: «تمام عرضه‌کنندگان خدمات و محتوای اطلاعاتی در داخل کشور در چارچوب شبکه‌ی ملی اطلاعات کار می‌کنند. تا کنون همه اپراتورها، بخش بزرگی از FCPها و دو دانشگاه به این شبکه متصل شده‌اند. امیدواریم تا هفته‌ی آینده بانک‌ها نیز به شبکه‌ی مذکور متصل شوند.»

  نظرات

  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  شرکت ها و برندها
  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  اگرچه سیلیکون ولی، دستاوردهای تحول آفرینی زیادی را به دنیای دیجیتال عرضه کرده، اما به طور خطرناکی به یک کارخانه تک محصولی مردان سفیدپوست و نخبه کامپیوتر تبدیل شده است.
    2018-10-05 16:25:00
  کناره گیری ایلان ماسک
  شخصیت ها
  کناره گیری ایلان ماسک
  اگر توافق به‌دست آمده طبق برنامه پیش برود، ماسک باید ظرف 45 روز از مقام ریاست هیئت مدیره کناره‌گیری کند و حداقل تا سه سال بعد از آن نمی‌تواند برای این پست انتخاب شود.
    2018-10-02 07:40:09
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  تازه های کسب و کار
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  این متدولوژی به شما می‌گوید، فرآیند آزمایش را به جای برنامه‌ریزی سنگین، بازخورد مشتری را به جای شهود و طراحی تکرار شدنی را به جای راه‌کار سنتی توسعه "طرحی کامل و عالی در ابتدا" مورد استفاده قرار دهید.
    2018-10-02 06:58:00
  آسیب شناسی استارتاپی
  استارتاپ ها
  آسیب شناسی استارتاپی
  استارت‌آپ‌هایی که شکست می‌خورند، سرمایه‌هایی که هدر می‌روند، عمرهایی که تلف می‌شوند...شور عشق به استارت‌آپ... آیا شور آن درآمده است!؟
    2018-09-30 07:07:00
  اینترنت امریکایی ،یااینترنت چینی
  اینترنت
  اینترنت امریکایی ،یااینترنت چینی
  به نظر می‌رسد تقابل و جنگ تجاری میان چین و آمریکا به حوزه فناوری ارتباطات و تکنولوژی نیز کشانده شده و شرکت‌های فعال در این زمینه را نیز به زودی درگیر خود خواهد کرد.
    2018-09-30 07:04:00