بانک های ایرانی هفته آینده به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند؟

ابوالحسن فیروز آبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: «تعرفه و هزینه استفاده از خدمات شبکه‌ی ملی اطلاعات نصف تعرفه استفاده از اطلاعات اینترنت بین‌الملل خواهد شد. البته تلاش می‌شود تا آخر سال این تعرفه به یک‌چهارم قیمت اینترنت بین‌الملل برسد.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: «با راه‌اندازی شبکه‌ی ملی اطلاعات، کیفیت و سرعت خدمات در مقایسه با اینترنت بین‌الملل بهتر و بیشتر می‌شود. این شبکه قابل اتصال به شبکه‌های جهانی است.»

ابوالحسن فیروزآبادی توضیح داد: «نخستین مرکز تبادل داده در ۲۷ اردیبهشت امسال افتتاح شد. ترافیک این مرکز از ۲۵ گیگابیت بر ثانیه فعلی به ۸۰ گیگابیت برثانیه تا آخر خردادماه امسال خواهد رسید. تا آخر این هفته مراکز تبادل ترافیک شیراز و تبریز هم راه‌اندازی می‌شود.»

دبیر شورای عالی مجازی توضیح داد: «تمام عرضه‌کنندگان خدمات و محتوای اطلاعاتی در داخل کشور در چارچوب شبکه‌ی ملی اطلاعات کار می‌کنند. تا کنون همه اپراتورها، بخش بزرگی از FCPها و دو دانشگاه به این شبکه متصل شده‌اند. امیدواریم تا هفته‌ی آینده بانک‌ها نیز به شبکه‌ی مذکور متصل شوند.»

  نظرات

  تحرکات خاموش اینستاگرام
  شرکت ها و برندها
  تحرکات خاموش اینستاگرام
  اینستاگرام در ابتدا اطلاعی در مورد این موضوع نداد اما حالا یک سخنگوی فیس‌بوک به ورج گفته است که این امکان ناشی از یک باگ و اشتباه بوده و قرار نیست برای همه کاربران فعال شود.
    2018-12-29 07:44:58
  Kai ،گجتی برای طراحی
  نوآوری
  Kai ،گجتی برای طراحی
  این دستگاه در کف دست قرار می‌گیرد و می‌تواند تمام قابلیت‌های ماوس را برای فرد فراهم کند.
    2018-12-28 13:37:13
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  بازاریابی و بازارسازی
  آیا SD-WAN قدرت تغییر بازار 2019 را خواهد داشت؟
  فناوری شبکه گسترده یا WAN نزدیک به سه دهه است که به بخشی جدایی ناپذیر از شرکتهای بزرگ تبدیل شده است و اگر این شرکتها قصد نوسازی و به‌روزرسانی معماری WAN خود را داشته باشند، SD-WAN است که می‌تواند راه‌گشای آنها باشد.
    2018-12-28 13:05:05
  هم گام با تحولات جهان فردا
  فناوریهای برتر
  هم گام با تحولات جهان فردا
  کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری برآورد کرده‌اند که پنج تکنولوژی، آینده جهان و شهروندان کشورهای مختلف را با تغییر و تحولات عظیم و قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد کرد .
    2018-12-25 17:38:00