اپل در مسیر تسلا

رویترز گزارش داده که اپل در حال بررسی راه هایی برای احداث ایستگاه های شارژ خودروهای الکتریکی خود است. 

این گزارش به طور خاص اعلام می کند که اپل در حال بررسی فناوری لازم برای ساخت این ایستگاه ها است: "اپل این روزها با چند شرکت فعال در زمینه احداث ایستگاه های شارژ در تماس است و درباره فناوری های آنها تحقیق می کند. به نظر می رسد اپل قصد دارد از این فناوری برای ارائه خدمات به مشتریان خودروهایش استفاده کند."

به نظر منطقی می رسد که اپل به سراغ چنین فناوری برود. ایستگاه های شارژ جایگزین پمپ های بنزین می شوند و هنوز زمان زیادی از شروع به کار آنها در مناطق مختلف دنیا نگذشته است.

هنوز جزییاتی از تصمیم اپل برای ورود به این حوزه از فناوری در دست نیست ولی بعید نیست که این شرکت هم پا جای پای تسلا بگذارد و ایستگاه هایی به همان شکل را راه اندازی کند. در این مرحله اپل در حال گردآوری اطلاعات اولیه برای ورود به این حوزه است و بدیهی است که شرکت های پیشگام در این عرضه تمایلی ندارند که اطلاعات شان را در اختیار این شرکت قرار دهند، چرا که اپل به این ترتیب می تواند روزی به رقیبی برای همین شرکت ها تبدیل شود.

شایعات از آن حکایت دارند که در سال 2020 نخستین دستگاه از خودروی الکتریکی اپل وارد خیابان ها می شود. البته گزارش های دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد اپل در این پروژه با سرعت زیادی پیش می رود و احتمالا زودتر از موعد اعلام شده موفق به عرضه خودروهای خود می شود.

مرتضی یعقوبی

 

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40