اپل در مسیر تسلا

رویترز گزارش داده که اپل در حال بررسی راه هایی برای احداث ایستگاه های شارژ خودروهای الکتریکی خود است. 

این گزارش به طور خاص اعلام می کند که اپل در حال بررسی فناوری لازم برای ساخت این ایستگاه ها است: "اپل این روزها با چند شرکت فعال در زمینه احداث ایستگاه های شارژ در تماس است و درباره فناوری های آنها تحقیق می کند. به نظر می رسد اپل قصد دارد از این فناوری برای ارائه خدمات به مشتریان خودروهایش استفاده کند."

به نظر منطقی می رسد که اپل به سراغ چنین فناوری برود. ایستگاه های شارژ جایگزین پمپ های بنزین می شوند و هنوز زمان زیادی از شروع به کار آنها در مناطق مختلف دنیا نگذشته است.

هنوز جزییاتی از تصمیم اپل برای ورود به این حوزه از فناوری در دست نیست ولی بعید نیست که این شرکت هم پا جای پای تسلا بگذارد و ایستگاه هایی به همان شکل را راه اندازی کند. در این مرحله اپل در حال گردآوری اطلاعات اولیه برای ورود به این حوزه است و بدیهی است که شرکت های پیشگام در این عرضه تمایلی ندارند که اطلاعات شان را در اختیار این شرکت قرار دهند، چرا که اپل به این ترتیب می تواند روزی به رقیبی برای همین شرکت ها تبدیل شود.

شایعات از آن حکایت دارند که در سال 2020 نخستین دستگاه از خودروی الکتریکی اپل وارد خیابان ها می شود. البته گزارش های دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد اپل در این پروژه با سرعت زیادی پیش می رود و احتمالا زودتر از موعد اعلام شده موفق به عرضه خودروهای خود می شود.

مرتضی یعقوبی

 

  نظرات

  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  این تراشه می‌تواند عملکرد هوش مصنوعی پنج پتافلاپ را ارائه کند و به‌این‌ترتیب قدرت و قابلیت‌های یک پایگاه داده کامل را برای اولین بار در یک پلتفرم گرد هم بیاورد.
    2020-06-23 10:53:33
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  اینترنت
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  پشتیبانان حریم شخصی باانتقاداز وضع ماده قانونی جدید،میگویندچنین قانونی شرکت های خصوصی را وادار می‌کند در ساخت مخزنی از اطلاعات شخصی افراد به پلیس کمک کنند.
    2020-06-20 18:57:04
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  کلینیک سلامت
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  همچنین ممکن است دیدن نور مادون قرمز میسر شود، که عملا به معنای دید در شب خواهد بود. این هدف با استفاده از متریال‌‌های دیگر در بخش‌های مختلف "چشم الکتروشیمیایی" امکان‌پذیر است.
    2020-06-20 18:24:40
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  اقتصاد
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد بودجه کشور تحت تأثیر نفت بوده و ما جزو معدود کشورهای نفت خیزی هستیم که می‌توانیم با کمتر از ۱۰ درصد درآمد نفتی اقتصاد مملکت را بچرخانیم.
    2020-06-15 06:33:00
  کسب و کارهای موفق در دوران قرنطینه
  تازه های کسب و کار
  کسب و کارهای موفق در دوران قرنطینه
  دوران قرنطیقه ضررهای مالی و انسانی بسیاری به همراه داشت، اتفاقی که شاید نمونه آن را در جنگ‌های جهانی دیده باشیم. اما دوران قرنطینه کرونا که همچنان باید جدی گرفته شود، درس‌های مهمی با خود به همراه داشت.
    2020-06-13 11:26:28