با ورود استارت‌آپ‌ها به جرگه اینترنت اشیاء، باید به آینده این صنعت نیز امیدوارتر شد

موضوع "اینترنت اشیاء" هر چند غالباً از سوی صاحب‌نظران و نیز شرکت‌های بزرگ فناوری مطرح شده و محصولات و خدمات معطوف به آن عرضه می‌گردد، لیکن به نظر می‌رسد زمانی می‌تواند به صورت جدی‌تر، وارد زندگی انسان‌ها گردد که در همه لایه‌ها مورد استفاده قرار گیرد و محدود به چند شرکت بزرگ نباشد.

به‌تازگی رقابت‌های Cross-Strait استارت‌آپ‌ها در شانگهای کشور چین آغازشده است که در طول این رقابت‌ها، سیستم‌های اینترنت اشیاء به‌عنوان موضوع و مبحث اصلی، مورد توجه قرار داشته‌اند.
مجموعه این اتفاق، از دید کارشناسان فناوری اطلاعات، رویداد مهمی به شمار می‌رود.
، امروزه کلمه استارت‌آپ به عنوان مهد تولد و رشد فناوری‌های نوین، برای همه دوستداران فناوری آشناست و سالانه شاهد رقابت‌های استارت‌آپ متعددی در سراسر جهان هستیم.
در این میان، رقابت‌های استارت‌آپ Cross-Strait در شانگهای، از مهم‌ترین و معتبرترین نمونه‌های موجود در جهان به‌حساب می‌آید و مطابق برنامه منظم آن، دوره جدید این رقابت‌ها به‌تازگی در چین آغاز شده است.
در این دوره از رقابت‌ها، توجه ویژه‌ای به کاربری‌های اینترنت اشیاء معطوف شده است که البته در تاریخ این رقابت‌ها بی‌سابقه بوده است.
مطابق برنامه‌های منتشره از این دوره رقابت‌ها، این کاربری‌ها در تمامی رده‌های اینترنت اشیاء به چشم می‌خورند و رده‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و زیرساختی را پوشش داده‌اند و مقرر شده است که ایده‌های جدید، فناوری‌های تازه و خدمات نوین مبتنی بر اینترنت اشیاء -که از سوی شرکت‌های نوپا عرضه می‌شوند- در این نمایشگاه ارائه گردند.
بدین‌ ترتیب و با توجه به حضور شرکت‌های استارت‌آپ -که با شرکای بزرگ همکاری دارند- می‌توان انتظار داشت که به‌زودی شاهد جهشی بزرگ در اینترنت اشیاء باشیم؛ چرا که شرکت‌های استارت‌آپ، در حقیقت نسل جدیدی از کسب‌وکارها هستند که ضمن داشتن انگیزه و انرژی فراوان و نیز پویایی و انعطاف‌پذیری شایان توجه، قادرند بر جهت‌دهی فناوری و نیز صنعت در آینده بسیار تأثیرگذار باشند. با همین استدلال می‌توان پذیرفت که همزمان با ورود استارت‌آپ‌ها به جرگه اینترنت اشیاء، باید به آینده این صنعت نیز امیدوارتر شد.
البته ذکر این نکته نیز ضروری است که با این حال هنوز بزرگ‌ترین نگرانی ممکن در زمینه اینترنت اشیاء، امنیت این سامانه‌ها است و به نظر می‌رسد که باید تلاش بیشتری در این زمینه انجام شود.

منبع:ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes

  نظرات

  "شیائومی" ،قهرمانی رها ، نامنظم و بیش فعال
  شرکت ها و برندها
  "شیائومی" ،قهرمانی رها ، نامنظم و بیش فعال
  بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ که بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی هنوز به دنبال ایالت «اوتار پرادش» (ایالتی در هندوستان) روی نقشه بودند، این شرکت به بزرگ‌ترین شرکت عرضه‌کننده موبایل هوشمند در بازار هندوستان تبدیل شد.
    2018-06-16 12:40:00
  نیاز اینترنتی،چالش کسب و کارهای مدرن
  تازه های کسب و کار
  نیاز اینترنتی،چالش کسب و کارهای مدرن
  هر کسب‌وکار به یک پهنای‌باند مشخص نیاز دارد؛ نه بیشتر و نه کمتر. مدیران آنکسب‌وکار باید بتوانند این میزان پهنای‌باند مناسب را محاسبه و تقاضا بدهند تا به دردسر نیافتند. اما چگونه این پهنای‌باند مورد نیاز را برای هر کسب‌وکار محاسبه کنیم؟
    2018-06-15 16:00:00
  ترمیم شبکه جاده ای انگلستان زیر چترفناوری نوین
  دانش روز
  ترمیم شبکه جاده ای انگلستان زیر چترفناوری نوین
  پروفسور «مارک میودونیک» (Mark Miodownik)، استاد «کالج دانشگاهی لندن» (UCL) گفت: شبکه جاده‌ای انگلستان، به خاطر ناتمام ماندن تعمیرات، در حال تخریب است و مقامات محلی، برای ادامه کار، بودجه و نیروی انسانی کافی ندارند.
    2018-06-15 07:36:00
  اینستاگرام ، تحت تاثیر سیاست‌های شرکت مادر، درحال پیشروی است
  تازه های کسب و کار
  اینستاگرام ، تحت تاثیر سیاست‌های شرکت مادر، درحال پیشروی است
  صاحبان کسب و کار در صنعت پوشاک می‌توانند با ارسال تصاویری از البسه و پوشاک تولیدی خود به تبلیغ آن و قیمت‌گذاری دقیق برروی تصاویر پرداخته و کاربران نیز با لمس قیمت و لباس مذکور، مستقیما می‌توانند آن را به‌صورت اینترنتی خریداری کنند.
    2018-06-14 15:13:50
  قهرمان جام‌جهانی فوتبال 2018
  فرادانش
  قهرمان جام‌جهانی فوتبال 2018
  گلدمن‌ ساچزپیش‌بینی کرده است که تیم‌های ملی فرانسه، برزیل، پرتغال و آلمان در نیمه نهایی این مسابقات حضور دارند و بزریل و آلمان نیز در دیدار نهایی این بازی‌ها مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند.
    2018-06-13 15:05:35
  رکورد شکنی جدید "علی بابا"
  اقتصاد
  رکورد شکنی جدید "علی بابا"
  بزرگ‌ترین پلتفرم آنلاین نقل‌وانتقال مالی در چین، 14 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را از سوی یک کمپانی خصوصی جذب کرد.
    2018-06-11 07:04:00
  6عادت ،6 درس
  شخصیت ها
  6عادت ،6 درس
  برنامه‌نویسانی که خود را با فناوری‌های جدیدتر سازگار می‌کنند، می‌توانند در کنار همتایان جدید خود کار کنند، در غیر این صورت آن‌ها نیز همانند فناوری که با آن کار می‌کنند، منسوخ و قدیمی می‌شوند.
    2018-06-10 16:58:00
  هوش مصنوعی در آستانه جهش
  تازه های فناوری
  هوش مصنوعی در آستانه جهش
  فناوری هوش مصنوعی به دلیل پردازش‌های سریع و مختلف، نیاز به محل ذخیره سازی با ظرفیت بسیار بالا دارد و از سوی دیگر سرعت ذخیره سازی نیز برای توسعه این فناوری بسیار با اهمیت است.
    2018-06-07 07:38:00