با ورود استارت‌آپ‌ها به جرگه اینترنت اشیاء، باید به آینده این صنعت نیز امیدوارتر شد

موضوع "اینترنت اشیاء" هر چند غالباً از سوی صاحب‌نظران و نیز شرکت‌های بزرگ فناوری مطرح شده و محصولات و خدمات معطوف به آن عرضه می‌گردد، لیکن به نظر می‌رسد زمانی می‌تواند به صورت جدی‌تر، وارد زندگی انسان‌ها گردد که در همه لایه‌ها مورد استفاده قرار گیرد و محدود به چند شرکت بزرگ نباشد.

به‌تازگی رقابت‌های Cross-Strait استارت‌آپ‌ها در شانگهای کشور چین آغازشده است که در طول این رقابت‌ها، سیستم‌های اینترنت اشیاء به‌عنوان موضوع و مبحث اصلی، مورد توجه قرار داشته‌اند.
مجموعه این اتفاق، از دید کارشناسان فناوری اطلاعات، رویداد مهمی به شمار می‌رود.
، امروزه کلمه استارت‌آپ به عنوان مهد تولد و رشد فناوری‌های نوین، برای همه دوستداران فناوری آشناست و سالانه شاهد رقابت‌های استارت‌آپ متعددی در سراسر جهان هستیم.
در این میان، رقابت‌های استارت‌آپ Cross-Strait در شانگهای، از مهم‌ترین و معتبرترین نمونه‌های موجود در جهان به‌حساب می‌آید و مطابق برنامه منظم آن، دوره جدید این رقابت‌ها به‌تازگی در چین آغاز شده است.
در این دوره از رقابت‌ها، توجه ویژه‌ای به کاربری‌های اینترنت اشیاء معطوف شده است که البته در تاریخ این رقابت‌ها بی‌سابقه بوده است.
مطابق برنامه‌های منتشره از این دوره رقابت‌ها، این کاربری‌ها در تمامی رده‌های اینترنت اشیاء به چشم می‌خورند و رده‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و زیرساختی را پوشش داده‌اند و مقرر شده است که ایده‌های جدید، فناوری‌های تازه و خدمات نوین مبتنی بر اینترنت اشیاء -که از سوی شرکت‌های نوپا عرضه می‌شوند- در این نمایشگاه ارائه گردند.
بدین‌ ترتیب و با توجه به حضور شرکت‌های استارت‌آپ -که با شرکای بزرگ همکاری دارند- می‌توان انتظار داشت که به‌زودی شاهد جهشی بزرگ در اینترنت اشیاء باشیم؛ چرا که شرکت‌های استارت‌آپ، در حقیقت نسل جدیدی از کسب‌وکارها هستند که ضمن داشتن انگیزه و انرژی فراوان و نیز پویایی و انعطاف‌پذیری شایان توجه، قادرند بر جهت‌دهی فناوری و نیز صنعت در آینده بسیار تأثیرگذار باشند. با همین استدلال می‌توان پذیرفت که همزمان با ورود استارت‌آپ‌ها به جرگه اینترنت اشیاء، باید به آینده این صنعت نیز امیدوارتر شد.
البته ذکر این نکته نیز ضروری است که با این حال هنوز بزرگ‌ترین نگرانی ممکن در زمینه اینترنت اشیاء، امنیت این سامانه‌ها است و به نظر می‌رسد که باید تلاش بیشتری در این زمینه انجام شود.

منبع:ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes

  نظرات

  کوییز آف کینگز: پدیده اجتماعی
  بازی و سرگرمی
  کوییز آف کینگز: پدیده اجتماعی
  مرکز تحقیقات بازی‌‌های دیجیتال (دایرِک) از زیرمجموعه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، هر سال یک بازی محبوب و پرمخاطب در ایران را مورد بررسی قرار می‌‌دهد.
    2018-03-16 12:32:00
  بازار ارز مه آلود است
  اقتصاد
  بازار ارز مه آلود است
  بررسی یک دهه تحولات بازار ارز،طلا و مسکن نشان می دهد که این بازارها همواره در اقتصاد ایران موج ساز بوده‌اند.
    2018-03-16 07:30:00
  تعرفه 300000میلیارد تومانی!
  اقتصاد
  تعرفه 300000میلیارد تومانی!
  ین سختگیری ها به تولیدات حوزه فناوری و مخابرات محدود نمی شود و قرار است کالاهای دیگر تولیدی چینی ها را هم شامل شود.
    2018-03-15 18:26:00
  هشدار آمازون به کاربران
  گوناگون
  هشدار آمازون به کاربران
  این شرکت در صفحه رسمی خود در فضای مجازی، به تمامی کاربرانی که از پاوربانک‌هایی با برند آمازون استفاده می‌کنند، هشدار داده است.
    2018-03-15 12:15:00
  کابوس آینده فضای مجازی
  گوناگون
  کابوس آینده فضای مجازی
  این حملات بسیار خطرناک‌تر و هولناک‌تر ازحملات انسان‌ها و هکرهایی است که در فضای مجازی به حساب‌های کاربری و دستگاه‌های الکترونیکی کاربران قربانی نفوذ یافته و ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده استخراج می کنند .
    2018-03-11 12:38:00
  خبر خوش به کاربران اینستاگرام
  نوآوری
  خبر خوش به کاربران اینستاگرام
  به زودی حتی گوشی های هوشمند دارای دوربین عادی نیز می‌توانند به خاطر اعمال افکت بوکه به صورت نرم افزاری، تصاویر پرتره حرفه‌ای ثبت کنند.
    2018-03-10 07:04:00
  اگر درس نخوانی...
  کارآفرینی
  اگر درس نخوانی...
  بغضم ترکید. آن شب تا صبح نخوابیدم و از خدا خواستم به من قدرتی بدهد تا بتوانم زندگی‌ام را تغییر بدهم.
    2018-03-09 18:26:00