خودروی مدل X تسلا ديوانه شد

مالکان یکی از خودروهای مدل X تسلا از این شرکت شکایت کرده و مدعی شده در حالی که مشغول پارک خودرویش در پارکینگ خانه بوده، خودرو ناگهان شروع به گاز دادن کرده و خسارات زیادی به بار آورده است.

فردی که از تسلا شکایت کرده Ji Chang Son نام دارد. به گفته این فرد خودروی مدل X تسلا که به گفته ایلان ماسک ایمن‌ترین اس یو وی ساخت این شرکت است، به صورت ناگهانی و کاملا خود به خود شروع به شتاب گرفتن و حرکت رو به جلو با سرعت کرده و درنتیجه با دیوار داخلی گاراژ برخورد کرده و تیرهای چوبی دیوار و بسیاری دیگر از لوازم موجود در پارکینگ را تخریب کرده و وارد اتاق نشیمن شده است! در این حادثه راننده و مسافر خودرو هر دو آسیب دیده‌اند.

احتمالا این شکایت در قالب یک دادخواهی گروهی دنبال خواهد شد زیرا این مالک تنها فردی نیست که با یکی از خودروهای Model X تسلا به چنین مشکلی خورده است. دست کم هفت شکایت مشابه دیگر نیز علیه تسلا در پایگاه داده National Highway Traffic Safety Administration ثبت شده است. در ماه سپتامبر نیز وب سایت Electrek گزارش داد که چندین مشتری تسلا از شتا گرفتن ناگهانی و خود به خود Model X خود ناراضی هستند با این حال تسلا مدعی شد که این حادثه‌ها را تک به تک بررسی کرده و به این نتیجه رسیده که راننده مقصر بوده است.

تسلا درباره حادثه اخیر نیز ادعای مشابهی دارد و در جوابیه خود به رویترز اعلام کرده که یک بررسی همه جانبه درباره ادعای Son انجام داده است و اظهار داشته که شواهد، از جمله اطلاعات بدست آمده از خودرو، به طور قطع نشان می‌دهد که این تصادف ناشی از فشار زیاد روی پدال گاز در تمامی مسیر تا 100 درصد بوده است.

منبع:GIZMODO(منيره لطفي)

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40