خودروی مدل X تسلا ديوانه شد

مالکان یکی از خودروهای مدل X تسلا از این شرکت شکایت کرده و مدعی شده در حالی که مشغول پارک خودرویش در پارکینگ خانه بوده، خودرو ناگهان شروع به گاز دادن کرده و خسارات زیادی به بار آورده است.

فردی که از تسلا شکایت کرده Ji Chang Son نام دارد. به گفته این فرد خودروی مدل X تسلا که به گفته ایلان ماسک ایمن‌ترین اس یو وی ساخت این شرکت است، به صورت ناگهانی و کاملا خود به خود شروع به شتاب گرفتن و حرکت رو به جلو با سرعت کرده و درنتیجه با دیوار داخلی گاراژ برخورد کرده و تیرهای چوبی دیوار و بسیاری دیگر از لوازم موجود در پارکینگ را تخریب کرده و وارد اتاق نشیمن شده است! در این حادثه راننده و مسافر خودرو هر دو آسیب دیده‌اند.

احتمالا این شکایت در قالب یک دادخواهی گروهی دنبال خواهد شد زیرا این مالک تنها فردی نیست که با یکی از خودروهای Model X تسلا به چنین مشکلی خورده است. دست کم هفت شکایت مشابه دیگر نیز علیه تسلا در پایگاه داده National Highway Traffic Safety Administration ثبت شده است. در ماه سپتامبر نیز وب سایت Electrek گزارش داد که چندین مشتری تسلا از شتا گرفتن ناگهانی و خود به خود Model X خود ناراضی هستند با این حال تسلا مدعی شد که این حادثه‌ها را تک به تک بررسی کرده و به این نتیجه رسیده که راننده مقصر بوده است.

تسلا درباره حادثه اخیر نیز ادعای مشابهی دارد و در جوابیه خود به رویترز اعلام کرده که یک بررسی همه جانبه درباره ادعای Son انجام داده است و اظهار داشته که شواهد، از جمله اطلاعات بدست آمده از خودرو، به طور قطع نشان می‌دهد که این تصادف ناشی از فشار زیاد روی پدال گاز در تمامی مسیر تا 100 درصد بوده است.

منبع:GIZMODO(منيره لطفي)

  نظرات

  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  این تراشه می‌تواند عملکرد هوش مصنوعی پنج پتافلاپ را ارائه کند و به‌این‌ترتیب قدرت و قابلیت‌های یک پایگاه داده کامل را برای اولین بار در یک پلتفرم گرد هم بیاورد.
    2020-06-23 10:53:33
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  اینترنت
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  پشتیبانان حریم شخصی باانتقاداز وضع ماده قانونی جدید،میگویندچنین قانونی شرکت های خصوصی را وادار می‌کند در ساخت مخزنی از اطلاعات شخصی افراد به پلیس کمک کنند.
    2020-06-20 18:57:04
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  کلینیک سلامت
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  همچنین ممکن است دیدن نور مادون قرمز میسر شود، که عملا به معنای دید در شب خواهد بود. این هدف با استفاده از متریال‌‌های دیگر در بخش‌های مختلف "چشم الکتروشیمیایی" امکان‌پذیر است.
    2020-06-20 18:24:40
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  اقتصاد
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد بودجه کشور تحت تأثیر نفت بوده و ما جزو معدود کشورهای نفت خیزی هستیم که می‌توانیم با کمتر از ۱۰ درصد درآمد نفتی اقتصاد مملکت را بچرخانیم.
    2020-06-15 06:33:00
  کسب و کارهای موفق در دوران قرنطینه
  تازه های کسب و کار
  کسب و کارهای موفق در دوران قرنطینه
  دوران قرنطیقه ضررهای مالی و انسانی بسیاری به همراه داشت، اتفاقی که شاید نمونه آن را در جنگ‌های جهانی دیده باشیم. اما دوران قرنطینه کرونا که همچنان باید جدی گرفته شود، درس‌های مهمی با خود به همراه داشت.
    2020-06-13 11:26:28