بولیوی مرغ های بیل گیتس را پس فرستاد

اقدامات خیرخواهانه بیل گیتس معمولا با تعریف و تمجیدی جهانی همراه می شود اما طرح اخیر او در اهدای 100 هزار مرغ به مردم فقیر کشورهای ضعیف، چندان از سوی مقامات دولتی آن کشور مورد استقبال واقع نشد.

بولیوی به عنوان یکی از چند کشور پذیرنده این مرغ ها، هدیه بیل گیتس را توهین آمیز خوانده و آن را قبول نکرده است. سزار کوکاریکو، وزیر زمین و توسعه روستایی این کشور در گفتگو با فایننشال تایمز گفت: «او واقعیت بولیوی را نمی داند و فکر می کند ما در 500 سال گذشته زندگی می کنیم، در میان جنگل و بدون دانش تولید. با کمال احترام، او باید صحبت کردن در مورد بولیوی را متوقف کند و هر موقع بیشتر در مورد ما دانست، عذر بخواهد.»

هفته گذشته بود که گیتس از این طرح پرده برداشت و تقریبا با موجی از خشنودی روبرو شد. اما حقیقت اینجاست که شاید چند ده هزار مرغ، چندان به کار مردم بولیوی نیاید. این کشور سالانه 197 میلیون مرغ تولید می کند که 36 میلیون آن صادر می شود.

اقتصاد این کشور طی دهه گذشته با روند با ثباتی رو به رشد بود. برای مثال، سرانه تولید ناخالص ملی این کشور در سال 2006 حدود 1200 دلار بود اما در سال 2015 این رقم به 3119 دلار رسیده. پیش بینی شده که اقتصاد این کشور طی سال 2016، رشدی 3.8 درصدی را تجربه کند.

آقای کوکاریکو به خبرنگار فایننشال تایمز گفت: «بیل گیتس باید مطلع شود ما بولیویایی ها، تولید بسیاری داریم و برای زنده ماندن نیازمند مرغ های اهدایی نیستیم، ما وقار داریم.»

  نظرات

  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  شرکت ها و برندها
  "تخریب خلاقانه"در سیلیکون ولی
  اگرچه سیلیکون ولی، دستاوردهای تحول آفرینی زیادی را به دنیای دیجیتال عرضه کرده، اما به طور خطرناکی به یک کارخانه تک محصولی مردان سفیدپوست و نخبه کامپیوتر تبدیل شده است.
    2018-10-05 16:25:00
  کناره گیری ایلان ماسک
  شخصیت ها
  کناره گیری ایلان ماسک
  اگر توافق به‌دست آمده طبق برنامه پیش برود، ماسک باید ظرف 45 روز از مقام ریاست هیئت مدیره کناره‌گیری کند و حداقل تا سه سال بعد از آن نمی‌تواند برای این پست انتخاب شود.
    2018-10-02 07:40:09
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  تازه های کسب و کار
  استارتاپ ناب ،جذاب‌ترین بازیگر دنیای کارآفرینی
  این متدولوژی به شما می‌گوید، فرآیند آزمایش را به جای برنامه‌ریزی سنگین، بازخورد مشتری را به جای شهود و طراحی تکرار شدنی را به جای راه‌کار سنتی توسعه "طرحی کامل و عالی در ابتدا" مورد استفاده قرار دهید.
    2018-10-02 06:58:00
  آسیب شناسی استارتاپی
  استارتاپ ها
  آسیب شناسی استارتاپی
  استارت‌آپ‌هایی که شکست می‌خورند، سرمایه‌هایی که هدر می‌روند، عمرهایی که تلف می‌شوند...شور عشق به استارت‌آپ... آیا شور آن درآمده است!؟
    2018-09-30 07:07:00
  اینترنت امریکایی ،یااینترنت چینی
  اینترنت
  اینترنت امریکایی ،یااینترنت چینی
  به نظر می‌رسد تقابل و جنگ تجاری میان چین و آمریکا به حوزه فناوری ارتباطات و تکنولوژی نیز کشانده شده و شرکت‌های فعال در این زمینه را نیز به زودی درگیر خود خواهد کرد.
    2018-09-30 07:04:00