بی ام و سری i و تمرکز بر فناوری خودروهای بدون راننده

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، کلاز فروهلیش، عضو هیئت‌مدیره­‌ی بی‌­ام­‌و بیان کرد که این شرکت از بخش "i" خود به‌عنوان مرکز توسعه­‌ی خودروهای خودران استفاده می‌­کند. او می­‌گوید: "از این‌ پس آن را پروژه­‌ی “i” خواهیم نامید".

پس‌ از آن که تنها خودروی تمام الکتریک بی­‌ام­‌و، به نام i3 با فروش اندک تنها ۲۵۰۰۰ دستگاه در سال گذشته، در جذب مشتری ناکام ماند، این شرکت روند خود را تغییر داد و تصمیم گرفت به‌جای رقابت با مدل­‌های مشابه شرکت­‌هایی مانند تسلا و پورشه، تمرکز اصلی خود را بر روی توسعه­‌ی خودروی الکتریکی مجهز به فناوری خودران قرار دهد.

به‌عنوان بخشی از این پروژه، شرکت بی­‌ام­‌و، متخصصانی در زمینه­‌ی یادگیری ماشین و هوش مصنوعی استخدام می­‌کند تا بر روی یکپارچه­‌سازی بخش­‌های مختلف مانند سامانه­‌ی تثبیت سرعت خودرو، ترمز اضطراری، هشدار خروج از خطوط جاده و غیره کار کنند.

البته انتظار ارائه­­‌ی این خودروها را زودتر از سال­‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۰ نداشته باشید، زیرا بی‌­ام­‌و اخیراً این پروژه را به همراه طرح مفهومی با چشم‌انداز صدساله پایه­‌گذاری کرده است و تا آن زمان تنها به بر‌وزرسانی خودروی الکتریکی خود می­‌پردازد. با توجه به اخبار به گوش رسیده، نسخه­‌ی بعدی i3 در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد.

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  واقعیت افزوده
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  در حال حاضر صدها کارمند فیس‌بوک در حال کار روی این پروژه هستند و تلاش می‌کنند که در سریع‌ترین زمان ممکن محصول مذکور را وارد بازار کنند.
    2019-09-29 11:17:45