بی ام و سری i و تمرکز بر فناوری خودروهای بدون راننده

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، کلاز فروهلیش، عضو هیئت‌مدیره­‌ی بی‌­ام­‌و بیان کرد که این شرکت از بخش "i" خود به‌عنوان مرکز توسعه­‌ی خودروهای خودران استفاده می‌­کند. او می­‌گوید: "از این‌ پس آن را پروژه­‌ی “i” خواهیم نامید".

پس‌ از آن که تنها خودروی تمام الکتریک بی­‌ام­‌و، به نام i3 با فروش اندک تنها ۲۵۰۰۰ دستگاه در سال گذشته، در جذب مشتری ناکام ماند، این شرکت روند خود را تغییر داد و تصمیم گرفت به‌جای رقابت با مدل­‌های مشابه شرکت­‌هایی مانند تسلا و پورشه، تمرکز اصلی خود را بر روی توسعه­‌ی خودروی الکتریکی مجهز به فناوری خودران قرار دهد.

به‌عنوان بخشی از این پروژه، شرکت بی­‌ام­‌و، متخصصانی در زمینه­‌ی یادگیری ماشین و هوش مصنوعی استخدام می­‌کند تا بر روی یکپارچه­‌سازی بخش­‌های مختلف مانند سامانه­‌ی تثبیت سرعت خودرو، ترمز اضطراری، هشدار خروج از خطوط جاده و غیره کار کنند.

البته انتظار ارائه­­‌ی این خودروها را زودتر از سال­‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۰ نداشته باشید، زیرا بی‌­ام­‌و اخیراً این پروژه را به همراه طرح مفهومی با چشم‌انداز صدساله پایه­‌گذاری کرده است و تا آن زمان تنها به بر‌وزرسانی خودروی الکتریکی خود می­‌پردازد. با توجه به اخبار به گوش رسیده، نسخه­‌ی بعدی i3 در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد.

  نظرات

  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  این تراشه می‌تواند عملکرد هوش مصنوعی پنج پتافلاپ را ارائه کند و به‌این‌ترتیب قدرت و قابلیت‌های یک پایگاه داده کامل را برای اولین بار در یک پلتفرم گرد هم بیاورد.
    2020-06-23 10:53:33
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  اینترنت
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  پشتیبانان حریم شخصی باانتقاداز وضع ماده قانونی جدید،میگویندچنین قانونی شرکت های خصوصی را وادار می‌کند در ساخت مخزنی از اطلاعات شخصی افراد به پلیس کمک کنند.
    2020-06-20 18:57:04
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  کلینیک سلامت
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  همچنین ممکن است دیدن نور مادون قرمز میسر شود، که عملا به معنای دید در شب خواهد بود. این هدف با استفاده از متریال‌‌های دیگر در بخش‌های مختلف "چشم الکتروشیمیایی" امکان‌پذیر است.
    2020-06-20 18:24:40
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  اقتصاد
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد بودجه کشور تحت تأثیر نفت بوده و ما جزو معدود کشورهای نفت خیزی هستیم که می‌توانیم با کمتر از ۱۰ درصد درآمد نفتی اقتصاد مملکت را بچرخانیم.
    2020-06-15 06:33:00
  کسب و کارهای موفق در دوران قرنطینه
  تازه های کسب و کار
  کسب و کارهای موفق در دوران قرنطینه
  دوران قرنطیقه ضررهای مالی و انسانی بسیاری به همراه داشت، اتفاقی که شاید نمونه آن را در جنگ‌های جهانی دیده باشیم. اما دوران قرنطینه کرونا که همچنان باید جدی گرفته شود، درس‌های مهمی با خود به همراه داشت.
    2020-06-13 11:26:28
  «کچ‌آپ»، برنامه جدید فیس‌بوک
  رسانه های اجتماعی
  «کچ‌آپ»، برنامه جدید فیس‌بوک
  این برنامه مدتی است که در حال توسعه قرار دارد و متخصصان این شرکت با تمام توان روی آن کار می‌کنند. در حال حاضر این برنامه در آمریکا در دسترس و قابل استفاده است و کاربران دستگاه‌های اندروید و آی.اُ.اس می‌توانند از آن استفاده کنند.
    2020-06-09 10:11:30