اقدام تعجب برانگیز رئیس جمهور جدید آمریکا علیه محیط زیست

به‌محض ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید، گروه‌های فعال در توییتر اشاره کردند که بسیاری صفحات بااهمیت از جمله صفحه‌ی مربوط به تغییرات اقلیمی (climate change) از وبسایت رسمی کاخ سفید یعنی WhiteHouse.gov حذف شده‌اند. در حالی که بسیاری افراد نگرانی خود را از چگونگی مدیریت موارد این‌چنینی توسط رئیس جمهور جدید ابراز داشته‌اند، به نظر می‌رسد آنچه در کاخ سفید در حال وقوع است بیش از یک طرح انتقالی است و این مورد تنها به مسائلی که دونالد ترامپ به آن اهمیت نمی‌دهد، مربوط نیست؛ بلکه تمام محتوایی که مربوط به زمان ریاست جمهوری باراک اوباما می‌شد، هم‌اکنون حذف شده است.

به‌محض تحویل اکانت توییتر ریاست جمهوری POTUS@ به ترامپ در ظهر امروز به وقت محلی آمریکا، تمام محتوای وبسایت کاخ سفید حذف و با صفحات جدیدی جایگزین شدند. البته هنوز در بخش آرشیو می‌توان مطالب مرتبط با اوباما را مشاهده کرد. همچنین تمام توییت‌های رئیس جمهور پیشین از طریق کانال POTUS@ اکنون به آدرس POTUS44@ منتقل شده است.

به نظر می‌رسد این اقدامات عجیب ترامپ تا حد زیادی جای نگرانی است. از دید او تغییرات اقلیمی نیرنگی بیش نیست و طرح تأسف‌بار او در خصوص انرژی مستقل، جایگاه محیط زیست را به انتهای لیست موکول کرده است. جای نگرانی است که وبسایت کاخ سفید با مدیریت جدید مطلبی در رابطه با تغییرات اقلیمی و چگونگی مبارزه با آن را از سوی ایالات متحده در برنگرفته است. البته در صورت اطلاع از اولویت‌های ترامپ، این مورد زیاد هم جای تعجب ندارد. اولویت‌هایی که جنبش سرمایه‌داری را بیش از پیش به سلطه‌ی خود بر کره‌ی زمین امیدوار می‌سازد.

کارنامه‌ی دونالد ترامپ در خصوص محیط زیست از همین ابتدا مخدوش شد. باید دید واکنش جوامع بین‌الملل و فعالان محیط زیست در این خصوص چگونه خواهد بود.

منبع : زومیت به نقل از DALISE WAVE OF CHANGE ENGADGET

  نظرات

  زنگ ها به صدا در می آیند
  جامعه
  زنگ ها به صدا در می آیند
  بسیاری از کارشناسان و منتقدان در چین بر این باورند که توسعه این فناوری می‌تواند منجر به وقوع جنگ جهانی سوم شود.
    2019-02-14 09:09:00
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  شخصیت ها
  رمز گشایی از موفقیت نادلا
  در ایالت (Andhra Pradesh یکی از ۲۹ ایالت هند) و شهر Anantapur در هندوستان متولد شد. پدر او یک کارمند ساده در دولت و بخش خدمات اداری هند بود.
    2019-02-08 18:45:00
  چالش قیمت در اپل
  شرکت ها و برندها
  چالش قیمت در اپل
  تیم کوک اعلام کرده است که قیمت گوشی‌های آیفون در برخی از کشورها تحت‌تاثیر تقویت نرخ دلار بیشتر از سایر نقاط جهان شده است .
    2019-02-03 17:15:00