اقدام تعجب برانگیز رئیس جمهور جدید آمریکا علیه محیط زیست

به‌محض ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید، گروه‌های فعال در توییتر اشاره کردند که بسیاری صفحات بااهمیت از جمله صفحه‌ی مربوط به تغییرات اقلیمی (climate change) از وبسایت رسمی کاخ سفید یعنی WhiteHouse.gov حذف شده‌اند. در حالی که بسیاری افراد نگرانی خود را از چگونگی مدیریت موارد این‌چنینی توسط رئیس جمهور جدید ابراز داشته‌اند، به نظر می‌رسد آنچه در کاخ سفید در حال وقوع است بیش از یک طرح انتقالی است و این مورد تنها به مسائلی که دونالد ترامپ به آن اهمیت نمی‌دهد، مربوط نیست؛ بلکه تمام محتوایی که مربوط به زمان ریاست جمهوری باراک اوباما می‌شد، هم‌اکنون حذف شده است.

به‌محض تحویل اکانت توییتر ریاست جمهوری POTUS@ به ترامپ در ظهر امروز به وقت محلی آمریکا، تمام محتوای وبسایت کاخ سفید حذف و با صفحات جدیدی جایگزین شدند. البته هنوز در بخش آرشیو می‌توان مطالب مرتبط با اوباما را مشاهده کرد. همچنین تمام توییت‌های رئیس جمهور پیشین از طریق کانال POTUS@ اکنون به آدرس POTUS44@ منتقل شده است.

به نظر می‌رسد این اقدامات عجیب ترامپ تا حد زیادی جای نگرانی است. از دید او تغییرات اقلیمی نیرنگی بیش نیست و طرح تأسف‌بار او در خصوص انرژی مستقل، جایگاه محیط زیست را به انتهای لیست موکول کرده است. جای نگرانی است که وبسایت کاخ سفید با مدیریت جدید مطلبی در رابطه با تغییرات اقلیمی و چگونگی مبارزه با آن را از سوی ایالات متحده در برنگرفته است. البته در صورت اطلاع از اولویت‌های ترامپ، این مورد زیاد هم جای تعجب ندارد. اولویت‌هایی که جنبش سرمایه‌داری را بیش از پیش به سلطه‌ی خود بر کره‌ی زمین امیدوار می‌سازد.

کارنامه‌ی دونالد ترامپ در خصوص محیط زیست از همین ابتدا مخدوش شد. باید دید واکنش جوامع بین‌الملل و فعالان محیط زیست در این خصوص چگونه خواهد بود.

منبع : زومیت به نقل از DALISE WAVE OF CHANGE ENGADGET

  نظرات

  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  فرادانش
  کاوش در مریخ،با چه منطقی؟
  این نرم‌افزار می‌تواند نقشه‌ای از مکان‌های مناسب برای فرود ،مسیر حرکت مریخ‌نورد تا رسیدن به هدف مورد نظر و زمان رسیدن به هدف را برای کاربر مشخص کند.
    2018-12-11 17:47:00
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  جامعه
  مرگ تلویزیون،از تئوری تا واقعیت
  اگرچه در ایران تحقیقات مدونی پیرامون استفاده کودکان و نوجوانان از پلت‌فرم‌های تصویری مانند آپارات در دست نیست اما در دنیا و در میان خردسالان، کودکان و نوجوانان میل به استفاده از پلت‌فرم‌های تصویری مانند یوتیوب بالاتر رفته است.
    2018-12-05 07:54:00
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  نوآوری
  تغییرات بنیادین در خانه ها
  قصد ما تنها تغییر طراحی ظاهری خانه ها نیست بلکه به دنبال ایجاد سیستمی برای برآورده کردن مجموعه بزرگی از نیازها هستیم.
    2018-12-03 17:11:00