با "نانوژنراتورها"بهره وری خون مضاعف خواهد شد

هزاران سال است که انسان از جریان آب، برق تولید می‌کند، اما کوچک کردن این مفهوم به‌اندازه‌ای که بتواند رگ‌های ما را به نیروگاه‌های کوچک برق تبدیل کند شگفت‌انگیز و حیرت‌آور است. یک تیم از محققان چینی یک نانوژنراتور بسیار ریز ساخته‌اند که از همان سیستم نیروگاه‌های بزرگ برق استفاده می‌کند. این نانوژنراتور قادر است با قرار گرفتن داخل رگ بدن انسان از جریان خون، الکتریسیته تولید کند.

در سال 2011، محققان سوییسی توربین‌های بسیار ریزی ساختند که با قرار گرفتن در داخل سرخ‌رگ بدن انسان می‌توانست از خونی که وارد آن می‌شود مقدار بسیار کمی الکتریسیته تولید کنند. البته، بعدا مشخص شد که این توربین‌ها باعث شکل‌گیری لخته‌های کشنده خون می‌شوند، به‌همین دلیل، خیلی زود پروژه آن متوقف شد.

اما حالا، محققان دانشگاه فودان نوعی دستگاه جدید تولید الکتریسیته ساخته‌اند که از شبکه‌ای از نانولوله‌های کربن که به‌دور یک هسته پلیمری پیچیده شده‌اند استفاده می‌کند. انرژی به‌دست آمده توسط نانوژنراتور مایعی که به شکل فیبر است (FFNG) تولید می‌شود.

به‌گفته دانشمندان "الکتریسیته تولید شده از حرکت FFNG به‌دست می‌آید. در این حالت، دو لایه الکتریکی در اطراف فیبر ساخته می‌شود و سپس، خون با منحرف کردن توزیع بار متقارن موجب تولید الکتریسیته در طول مسیر می‌شود."

مشخص نیست که دقیقا چه مقدار انرژی توسط این دستگاه تولید می‌شود، اما دانشمندان می‌گویند مقدار تولید شده در مقایسه با سایر دستگاه‌های ریزی که برای همین منظور ساخته شده‌اند بسیار بیشتر است. این فناوری هم‌چنان در مراحل اولیه تحقیق قرار دارد، اما به‌گفته محققان آزمایش‌های صورت گرفته بر روی قورباغه موفق بوده است و می‌توان امیدوار به استفاده از آن در بدن انسان در آینده نزدیک بود.

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  تغییر موضع مقامات کره جنوبی
  اقتصاد
  تغییر موضع مقامات کره جنوبی
  قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال در بازارهای تبادل ارز کره جنوبی بالاتر از دیگر کشورها بوده و همین امر شائبه استفاده از ارزهای یادشده برای قمار یا پولشویی را به وجود آورده است.
    2018-02-22 12:03:00
  فضای مجازی،از نگاهی دیگر!
  جامعه
  فضای مجازی،از نگاهی دیگر!
  امکانات اینترنت وای فای رایگان در سطح شهر می‌تواند به رضایت و خشنودی شهروندان بینجامد و خدمات رایگان و مناسبی را هم برای گردشگران و مسافران ایجاد کند تا...
    2018-02-20 18:17:00
  ابتکار اینتل برای احیاء اعتبار مخدوش شده
  شرکت ها و برندها
  ابتکار اینتل برای احیاء اعتبار مخدوش شده
  اینتل، یک غول تکنولوژی در ایالات متحده آمریکاست که در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه و تلفن همراه، با تمرکز بر مادربورد، کارت شبکه، چیپ‌ست، بلوتوث و حافظه‌های فلش، انواع ریزپردازنده، نیم‌رسانا، مدارهای مجتمع، واحدهای پردازش گرافیکی و سامانه‌های نهفته فعالیت می‌کند.
    2018-02-20 12:59:00
  سیگنال اضطراب ،راهکاری برای نجات ناپدید شده ها
  تازه های فناوری
  سیگنال اضطراب ،راهکاری برای نجات ناپدید شده ها
  به گفته محققان، ویژگی‌های این فن‌آوری باید در سیستم اضطراری یکپارچه شود و باید دارای حمایت‌های نهادی باشد. علاوه بر این، نیروهای پلیس، خدمات هشدار ایمنی شهروندان و نیروهای امنیتی کشور نیز می‌بایست این تکنولوژی را به کار بگیرند.
    2018-02-20 07:47:00
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  شرکت ها و برندها
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  دریافت طیف گسترده‌ای از خدمات ارتباطی ثابت، سیار و محتوایی از یک اپراتور به صورت متمرکز، صرفه‌جویی در هزینه و زمان و مدیریت اثربخش نیازمندی‌های ارتباطی و محتوایی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.
    2018-02-18 12:41:00
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  نوآوری
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  آقای Ha Jeung-uk، مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی می‌گوید: ما مطمئن هستیم که مشتریان ما از داشتن تجربه کاربری پیشرفته‌تر در گوشی V30 که منتظرش بوده‌اند، لذت خواهند برد.
    2018-02-15 12:27:00