با "نانوژنراتورها"بهره وری خون مضاعف خواهد شد

هزاران سال است که انسان از جریان آب، برق تولید می‌کند، اما کوچک کردن این مفهوم به‌اندازه‌ای که بتواند رگ‌های ما را به نیروگاه‌های کوچک برق تبدیل کند شگفت‌انگیز و حیرت‌آور است. یک تیم از محققان چینی یک نانوژنراتور بسیار ریز ساخته‌اند که از همان سیستم نیروگاه‌های بزرگ برق استفاده می‌کند. این نانوژنراتور قادر است با قرار گرفتن داخل رگ بدن انسان از جریان خون، الکتریسیته تولید کند.

در سال 2011، محققان سوییسی توربین‌های بسیار ریزی ساختند که با قرار گرفتن در داخل سرخ‌رگ بدن انسان می‌توانست از خونی که وارد آن می‌شود مقدار بسیار کمی الکتریسیته تولید کنند. البته، بعدا مشخص شد که این توربین‌ها باعث شکل‌گیری لخته‌های کشنده خون می‌شوند، به‌همین دلیل، خیلی زود پروژه آن متوقف شد.

اما حالا، محققان دانشگاه فودان نوعی دستگاه جدید تولید الکتریسیته ساخته‌اند که از شبکه‌ای از نانولوله‌های کربن که به‌دور یک هسته پلیمری پیچیده شده‌اند استفاده می‌کند. انرژی به‌دست آمده توسط نانوژنراتور مایعی که به شکل فیبر است (FFNG) تولید می‌شود.

به‌گفته دانشمندان "الکتریسیته تولید شده از حرکت FFNG به‌دست می‌آید. در این حالت، دو لایه الکتریکی در اطراف فیبر ساخته می‌شود و سپس، خون با منحرف کردن توزیع بار متقارن موجب تولید الکتریسیته در طول مسیر می‌شود."

مشخص نیست که دقیقا چه مقدار انرژی توسط این دستگاه تولید می‌شود، اما دانشمندان می‌گویند مقدار تولید شده در مقایسه با سایر دستگاه‌های ریزی که برای همین منظور ساخته شده‌اند بسیار بیشتر است. این فناوری هم‌چنان در مراحل اولیه تحقیق قرار دارد، اما به‌گفته محققان آزمایش‌های صورت گرفته بر روی قورباغه موفق بوده است و می‌توان امیدوار به استفاده از آن در بدن انسان در آینده نزدیک بود.

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  رکورد شکنی ارزش دیجی‌ کالا
  بازاریابی و بازارسازی
  رکورد شکنی ارزش دیجی‌ کالا
  این نخستین بار است که سرمایه‌گذاری در یک استارت‌آپ ایرانی به عنوان عملکرد دولت در بخش سرمایه‌گذاری خارجی مورد تاکید قرار گرفته و میزان سهام مبادله شده نیز به طور شفاف اعلام می‌شود.
    2017-12-11 12:56:00
  برای بهبود رتبه‌بندی ،از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید
  بازاریابی و بازارسازی
  برای بهبود رتبه‌بندی ،از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید
  برای رسیدن به موفقیت باید برای طولانی مدت به دامنه‌ی خود پایبند باشید. شواهد نشان می‌دهد که یک وبسایت بعد از گذشت چند سال تعهد خود را نشان داده و اعتماد موتورهای جستجو را جلب می‌کند.
    2017-12-10 17:29:00
  همکاری گوگل و شرکت Shift Technologiesبرای گسترش خدمات پردازش ابری در خاور میانه
  بازاریابی و بازارسازی
  همکاری گوگل و شرکت Shift Technologiesبرای گسترش خدمات پردازش ابری در خاور میانه
  یوسف البرکاوی، مدیرعامل Shift Technologies، در این‌خصوص توضیح داد شرکت او هم‌اکنون می‌تواند بهترین سطح از فناوری‌های پردازش ابری گوگل را به مشتریان خود در سراسر خاورمیانه ارائه دهد که این اتفاق به دنبال همکاری‌های جدید با گوگل انجام شده است.
    2017-12-09 08:39:34
  نهضت آموزش موبایلی
  جامعه
  نهضت آموزش موبایلی
  از جمله محسنات این طرح آن است که اپلیکیشن و نرم افزار هیچگاه از تکرار کردن و یادآوری و نگه داری سوابق خسته نمی‌شود و این امر یادگیری را تسهیل می‌کند.
    2017-12-08 18:48:00
  آسیب های پول مجازی به دنیای واقعی
  اقتصاد
  آسیب های پول مجازی به دنیای واقعی
  بشر دهه ها از مقابله و مبارزه با تغییرات اقلیمی عقب افتاده و هر اقدامی باید سنجیده صورت پذیرد ولی در مورد بیت کوین، چنین ملاحظاتی انجام نمی گیرد.
    2017-12-08 13:23:00
  چالش های استارتاپی برای ورود به صنعت بیمه
  تازه های کسب و کار
  چالش های استارتاپی برای ورود به صنعت بیمه
  استارت‌آپ‌های بیمه‌ای باید به دنبال تحول در خدمات بیمه‌ای یا خدمات مکمل باشند وگرنه چنانچه حوزه تمرکز خود را بر بازار فعلی و راهکارهای ساده محدود کنند عملا در بلندمدت با تعدد رقیب با حاشیه سود ناچیز مواجه می‌شوند و از ماهیت خود فاصله می‌گیرند.
    2017-12-07 13:16:00
  بدون یادگیری ماشینی نمی‌توان به هوش مصنوعی جامه عمل پوشاند
  دانش روز
  بدون یادگیری ماشینی نمی‌توان به هوش مصنوعی جامه عمل پوشاند
  داده های کلان تمامی اطلاعاتی است که به طور مداوم از شبکه های اجتماعی، موتورهای جستجو و حتی میکروفن ها و دوربین ها جمع آوری می شود.الگوریتم ها، این حجم بالای اطلاعات را طوری مرتب می کنند تا امکان پیش بینی کارها و فرآیندهای آینده فراهم شود.
    2017-12-04 12:38:00