"نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"

نیروی دریایی آمریکا شرکت لاکهید مارتین را مامور مطالعه تولید بالقوه کشتی‌های خودرانی کرده است که قادر به فعالیت برای دوره‌های زمانی طولانی در دریا باشند بدون اینکه از هیچ خدمه انسانی استفاده کنند.

این شرکت اکنون پیمانکار اصلی در رقابت کشتی سطحی بدون سرنشین بزرگ (LUSV) نیروی دریایی آمریکا در کنار شرکت‌های متعددی است که بر سر توسعه و راه‌اندازی نهایی یک کشتی خودران بزرگ همکاری می‌کنند.
یک کشتی خودران، همانگونه که از نام آن پیداست، بدون اینکه انسانی روی عرشه آن باشد کار می‌کند، و به این ترتیب انسان‌ها را از سختی‌ها و خطراتی که در ماموریتهای بلندمدت و خطرناک وجود دارند دور نگه می‌دارد. ما پیش از این برخی خودروهای خودران هوایی و زمینی و همچنین نمونه‌هایی از هواگردهای خودران را دیده‌ایم، ولی تاکنون نیروی دریایی آمریکا یک کشتی بدون سرنشین را برای ماموریت‌ها مستقر نکرده است.
در 17 سپتامبر، لاکهید مارتین اعلام کرد که به عنوان پیمانکار LUSV  ارشد نیروی دریایی خدمت خواهد کرد، و بدین طریق برنامه LUSV را در کنار تحویل یکپارچه‌سازی پلتفرم، مهندسی سیستم‌ها، اتوماسیون، مدیریت رزمی، و تکنولوژی‌های سایبری برای برنامه مدیریت خواهد نمود. نیروی دریایی مشخصا به دنبال یک کشتی نسبتا کم‌هزینه است که «کم‌ریسک» باشد، این را جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت، و افزود:
تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است. تیم ما از تحویل سفارش نیروی دریایی انرژی گرفته و بر آنها متمرکز بوده است: یک طراحی برای یک کشتی مقرون به صرفه و کم‌ریسک قادر به محقق نمودن هدف «عملیات‌های دریایی توزیع‌شده (DMO)» نیروی دریایی.
این شرکت در بیانیه‌اش در هفته گذشته اعلام کرده است که طراحیش را حول یک «کشتی تجاری اثبات شده» قرار خواهد داد؛ این کشتی برای دربرگیری قابلیت‌های خودگردانی و اتوماسیون و همچنین تکنولوژی امنیت سایبری ضروری برای امن نگه داشتن آن و محموله‌اش مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به این شرکت 7 میلیون دلار و 12 ماه زمان داده شده تا این فاز از برنامه را پیش ببرد؛ این فاز، نهایتا، منجر به این خواهد شد که کشتیهای خودران‌شده بتوانند «نیرویی مرگبارتر» و ریسکی کمتر برای خدمه داشته باشند.  

منبع:ایتنابه نقل ازاسلش‌گیر

  نظرات

  معمای هستی
  دانش روز
  معمای هستی
  هر شب که به آسمان می نگریم و ستارگان بی‌شمار را در آن می‌بینیم ،بزرگی هستی را حس می‌کنیم و از خودمان می‌پرسیم در این عظمت آیا جایی برای دیگری هم هست؟
    2021-01-27 10:18:00
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  اقتصاد
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  سال گذشته قبل از این‌که صنعت استخراج رمز ارز در کشورمان قانونی شود، به ماینرها قاچاقچی برق می‌گفتند. اما پس از مدتی، دولت این صنعت را به رسمیت شناخت.
    2021-01-25 12:56:00
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  دانش روز
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  طبق آمار وزارت نیرو، حدود ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت بلااستفاده داریم که کارایی برای نیروگاه‌ها ندارد. بنابراین مشکل خاموشی‌های اخیر کشور ربطی به ماینرها ندارد و ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت نیروگاه‌ها، ظرفیت ماینرها را افزایش دهیم.
    2021-01-21 10:21:00
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  رایانش ابری
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  بنا بر پیش‌بینی گارتنر، تا سال 2024 بیشتر پلتفرم‌های خدمات ابری دست‌کم برخی از سرویس‌های ابری توزیع‌شده را فراهم خواهند آورد که در نقطه مورد نیاز اجرا می‌شوند.
    2021-01-19 10:59:06
  کتاب خوان ها بخوانند
  نرم افزارها
  کتاب خوان ها بخوانند
  این پروژه ،کاری از یک وب‌سایت غیرانتفاعی به نام «اینترنت آرشیو» است که امکان دسترسی آزادانه به موسیقی، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزار و غیره را فراهم می‌آورد.
    2021-01-15 10:16:00
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  اقتصاد
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  فناوری‌های پیشرفته شرکت‌های غیربانکی نه‌تنها به بخش مربوط به پرداخت‌ها بلکه به بخش‌های مختلف دیگر خدمات مالی نیز ورود پیدا کرده‌اند. فین‌تک‌ها و بیگ‌تک‌ ها از مهمترین ارائه‌دهندگان خدمات مالی هستند.
    2021-01-09 10:29:47
  انقلاب سرعت
  فناوریهای برتر
  انقلاب سرعت
  به گفته محققان، این تجربه در انتقال اطلاعات یک رکورد جدید محسوب می‌شود،ضمن اینکه بخش عمده تجهیزات مورد استفاده برای این شیوه انتقال ، در بازار موجود است.
    2021-01-05 09:39:03
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  بازاریابی و بازارسازی
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  صنعت فناوری جزء معدود بخش‌هایی است که از بحران کرونا سود می‌برد و این کمپانی‌های بزرگ فناوری در دنیا هستند که پیروز میدان کرونا هستند و توانسته‌اند طی یک سال گذشته بازار را به تسخیر خود درآورند.
    2021-01-03 10:25:43
  روند فناوری های جهانی
  فناوریهای برتر
  روند فناوری های جهانی
  کرونا درکنار استرس‌هایی که به‌همراه آورد، رشد چشمگیروجهش بی سابقه فناوری را به‌همراه داشت که شاید در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار فراتر از حد انتظار باشد.
    2020-12-31 09:47:51