"نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"

نیروی دریایی آمریکا شرکت لاکهید مارتین را مامور مطالعه تولید بالقوه کشتی‌های خودرانی کرده است که قادر به فعالیت برای دوره‌های زمانی طولانی در دریا باشند بدون اینکه از هیچ خدمه انسانی استفاده کنند.

این شرکت اکنون پیمانکار اصلی در رقابت کشتی سطحی بدون سرنشین بزرگ (LUSV) نیروی دریایی آمریکا در کنار شرکت‌های متعددی است که بر سر توسعه و راه‌اندازی نهایی یک کشتی خودران بزرگ همکاری می‌کنند.
یک کشتی خودران، همانگونه که از نام آن پیداست، بدون اینکه انسانی روی عرشه آن باشد کار می‌کند، و به این ترتیب انسان‌ها را از سختی‌ها و خطراتی که در ماموریتهای بلندمدت و خطرناک وجود دارند دور نگه می‌دارد. ما پیش از این برخی خودروهای خودران هوایی و زمینی و همچنین نمونه‌هایی از هواگردهای خودران را دیده‌ایم، ولی تاکنون نیروی دریایی آمریکا یک کشتی بدون سرنشین را برای ماموریت‌ها مستقر نکرده است.
در 17 سپتامبر، لاکهید مارتین اعلام کرد که به عنوان پیمانکار LUSV  ارشد نیروی دریایی خدمت خواهد کرد، و بدین طریق برنامه LUSV را در کنار تحویل یکپارچه‌سازی پلتفرم، مهندسی سیستم‌ها، اتوماسیون، مدیریت رزمی، و تکنولوژی‌های سایبری برای برنامه مدیریت خواهد نمود. نیروی دریایی مشخصا به دنبال یک کشتی نسبتا کم‌هزینه است که «کم‌ریسک» باشد، این را جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت، و افزود:
تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است. تیم ما از تحویل سفارش نیروی دریایی انرژی گرفته و بر آنها متمرکز بوده است: یک طراحی برای یک کشتی مقرون به صرفه و کم‌ریسک قادر به محقق نمودن هدف «عملیات‌های دریایی توزیع‌شده (DMO)» نیروی دریایی.
این شرکت در بیانیه‌اش در هفته گذشته اعلام کرده است که طراحیش را حول یک «کشتی تجاری اثبات شده» قرار خواهد داد؛ این کشتی برای دربرگیری قابلیت‌های خودگردانی و اتوماسیون و همچنین تکنولوژی امنیت سایبری ضروری برای امن نگه داشتن آن و محموله‌اش مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به این شرکت 7 میلیون دلار و 12 ماه زمان داده شده تا این فاز از برنامه را پیش ببرد؛ این فاز، نهایتا، منجر به این خواهد شد که کشتیهای خودران‌شده بتوانند «نیرویی مرگبارتر» و ریسکی کمتر برای خدمه داشته باشند.  

منبع:ایتنابه نقل ازاسلش‌گیر

  نظرات

  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  فناوریهای برتر
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  دانشمندان با انتشار این گزارش‌ها از تمامی دولت‌های جهان درخواست و تقاضا کرده‌اند که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را انجام دهند.
    2020-10-03 09:34:20
  شرایط زندگی درمریخ
  فرادانش
  شرایط زندگی درمریخ
  اگر مردم بخواهند روی مریخ زندگی و کار و رشد و نمو کنند، خانواده‌ای برای خودشان تشکیل دهند و در آنجا بمانند، شاید به مهندسی ژنتیک و سایر فناوریهای پیشرفته نیاز داشته باشیم.
    2020-09-29 10:41:00
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  فناوریهای برتر
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت:تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است.
    2020-09-28 09:55:12