داستان فیوژا

 

آیا سیستم‌عامل فیوژا را به‌یاد دارید؟ دلیل آشنا نبودن این نام برای شما این است که گوگل تا امروز، هیچ جزییاتی را درباره آن منتشر نکرده بود. اما معاون ارشد بخش اندروید و کروم، هیروشی لاکهیمر، در کنفرانس Google I/O 2019اطلاعاتی را درباره این طرح منتشر کرد.

او در این رابطه می‌گوید: “ما به دنبال این هستیم که یک سیستم‌عامل چگونه بوده و به همین دلیل برخی از کاربران، فیوژا را نسل جدید اندروید یا کروم می‌دانند، اما داستان فیوژا در این مورد فرق می‌کند. این سیستم‌عامل طراحی سایر سیستم‌عامل‌های گوگل را بهبود بخشیده و چیز‌هایی که ما از فیوژا یاد می‌گیریم، در سایر محصولات نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.”

توضیحات لاکهیمر، تمامی ذوق و شوق ما را برای معرفی یک سیستم‌عامل جدید از طرف گوگل، نابود کرد! اما با این‌حال، خبرهای بیشتری از این سیستم‌عامل در اختیار داریم. اگرچه هیچ احتمالی در رابطه با انتشار نسخه عمومی فیوژا برای کاربران وجود ندارد، اما اکنون متوجه شدیم که این سیستم‌عامل در اندروید یا Chrome OS به چه شکل عمل خواهد کرد.

در عوض می‌توانیم تمرکز خود را برروی جنبه‌های قابل‌توجه و روبه‌جلو این پروژه قرار دهیم. به نظر می‌رسد که تمرکز ما نیز با ذهنیت فعلی لاکهیمر سازگاری دارد.

او در بخش دیگری از توضیحات افزود: “ما فقط درباره اسمارتفون‌ها و کامپیوترهای شخصی صحبت نمی‌کنیم. در دنیای اینترنت که امروز به سمت اینترنت اشیا حرکت می‌کند، تعداد دستگاه‌هایی که به یک سیستم‌عامل جدید نیاز دارند، روز‌به‌روز افزایش می‌یابند. من فکر می‌کنم که در این حوزه، فضای زیادی برای حضور سیستم‌عامل‌های مختلف وجود دارد. هرکدام از این سیستم‌عامل‌ها نقاط قوت و مشخصات مخصوص به خود را دارند. فیوژا هم یکی از این سیستم‌عامل‌ها است.”

اگر شما هم درباره آینده تجاری این سیستم‌عامل ابهاماتی دارید، باید به این موضوع اشاره کنیم که این پروژه در سال 2016 به عنوان یک پروژه متن‌باز در GitHub رویت شد و هیچ اطلاعاتی از توسعه‌دهنده این پروژه که هم‌اکنون گوگل مسئول آن است، منتشر نشده بود.

این سیستم‌عامل بر‌خلاف اندروید، مبتنی‌بر هسته لینوکس نبوده و از یک میکرو‌کرنل با نام “Zircon” استفاده می‌کند. سیستم‌عامل فیوژا، گسترش‌پذیر است و به همین دلیل می‌توان از آن در سیستم‌های تعبیه‌شده، تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و کامپیوترهای شخصی بهره برد.

رابط کاربری یا حداقل آنچه که از تست‌های این سیستم‌عامل برروی دستگاه‌هایی مثل پیکسل‌بوک مشاهده شده، بیانگر عملکرد قوی و سیستم گرافیکی روان و سریع است. برخی از دستگاه‌ها مانند پیکسل‌بوک از فناوری “Flutter” پشتیبانی می‌کنند. این فناوری به کمک موتور گرافیکی “Etcher” که بر‌پایه ولکان (Vulkan) اجرا می‌شود، امکان اجرای یک عملکرد گرافیکی روان را با نرخ 120 فریم‌بر‌ثانیه فراهم می‌کند.

اگر تمامی این توضیحات برای شما جذاب هستند و قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید. امکان دریافت مستقیم کدهای این پروژه از مخزن وجود دارد. پس از دریافت این کدها می‌توان آن را با بخش‌هایی از پروژه متن‌باز اندروید (AOSP) ترکیب کرد. در این زمینه نیز می‌توانید از سایر سایت‌ها، مانند R3PWN نیز راهنمایی بگیرید.

منبع:https://itresan.com

  نظرات

  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  اینترنت
  چین در پی ایجاد شبکه اینترنتی جدیداست
  به گفته مقام‌های آمریکایی ،چین با اقتدار فراوانی که در زمینه فناوری به دست آورده است به حدی رسیده است که می تواندبا اشاعه فناوری خود در دنیا به کنترل اینترنت بپردازد.
    2020-08-03 14:26:00
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  کسب و کار
  سرمایه گذاری پسا کرونایی سامسونگ
  با بازگشت اوضاع به شرایط عادی سامسونگی ها،در زندگی روزمره خود می‌توانند به بهترین شکل ممکن از این دستگاه‌ها (در دستان، درون گوش یا روی مچ دست خود) استفاده کنند.”
    2020-07-22 14:07:11
  نسل ششم در ایستگاه اول
  فناوریهای برتر
  نسل ششم در ایستگاه اول
  نسل ششم بایستی از نرخ تبادل داده با حداکثر سرعت 1000 گیگابیت برثانیه (50 برابر سریع‌تر از شبکه 5G) و وقفه هوایی کمتر از 100 میکروثانیه (یک‌دهم وقفه مجاز در شبکه 5G) پشتیبانی نماید.
    2020-07-16 08:24:00
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  فناوریهای برتر
  نسل پنجم در ایستگاه آخر
  با راه‌اندازی بستر توسعه و آزمون نسل پنجم شبکه ارتباطی، امکان مشارکت و حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سایر بخش‌های خصوصی برای بهره‌برداری از خدمات آن در لایه‌های مختلف توسعه شبکه، فراهم خواهد شد.
    2020-07-15 16:26:28
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  فناوریهای برتر
  سلماس،میزبان ایستگاه چهارم
  این ایستگاه مکانی برای انعقاد قراردادهای پژوهشی فضایی در زمینه‌های مختلف از جمله کاربردی، توسعه‌ای، فناوری علوم فضایی، کشاورزی، مطالعه طراحی و ساخت ماهواره سنجشی و آزمایشگاهی خواهد بود.
    2020-07-15 05:34:00
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00