داستان فیوژا

 

آیا سیستم‌عامل فیوژا را به‌یاد دارید؟ دلیل آشنا نبودن این نام برای شما این است که گوگل تا امروز، هیچ جزییاتی را درباره آن منتشر نکرده بود. اما معاون ارشد بخش اندروید و کروم، هیروشی لاکهیمر، در کنفرانس Google I/O 2019اطلاعاتی را درباره این طرح منتشر کرد.

او در این رابطه می‌گوید: “ما به دنبال این هستیم که یک سیستم‌عامل چگونه بوده و به همین دلیل برخی از کاربران، فیوژا را نسل جدید اندروید یا کروم می‌دانند، اما داستان فیوژا در این مورد فرق می‌کند. این سیستم‌عامل طراحی سایر سیستم‌عامل‌های گوگل را بهبود بخشیده و چیز‌هایی که ما از فیوژا یاد می‌گیریم، در سایر محصولات نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.”

توضیحات لاکهیمر، تمامی ذوق و شوق ما را برای معرفی یک سیستم‌عامل جدید از طرف گوگل، نابود کرد! اما با این‌حال، خبرهای بیشتری از این سیستم‌عامل در اختیار داریم. اگرچه هیچ احتمالی در رابطه با انتشار نسخه عمومی فیوژا برای کاربران وجود ندارد، اما اکنون متوجه شدیم که این سیستم‌عامل در اندروید یا Chrome OS به چه شکل عمل خواهد کرد.

در عوض می‌توانیم تمرکز خود را برروی جنبه‌های قابل‌توجه و روبه‌جلو این پروژه قرار دهیم. به نظر می‌رسد که تمرکز ما نیز با ذهنیت فعلی لاکهیمر سازگاری دارد.

او در بخش دیگری از توضیحات افزود: “ما فقط درباره اسمارتفون‌ها و کامپیوترهای شخصی صحبت نمی‌کنیم. در دنیای اینترنت که امروز به سمت اینترنت اشیا حرکت می‌کند، تعداد دستگاه‌هایی که به یک سیستم‌عامل جدید نیاز دارند، روز‌به‌روز افزایش می‌یابند. من فکر می‌کنم که در این حوزه، فضای زیادی برای حضور سیستم‌عامل‌های مختلف وجود دارد. هرکدام از این سیستم‌عامل‌ها نقاط قوت و مشخصات مخصوص به خود را دارند. فیوژا هم یکی از این سیستم‌عامل‌ها است.”

اگر شما هم درباره آینده تجاری این سیستم‌عامل ابهاماتی دارید، باید به این موضوع اشاره کنیم که این پروژه در سال 2016 به عنوان یک پروژه متن‌باز در GitHub رویت شد و هیچ اطلاعاتی از توسعه‌دهنده این پروژه که هم‌اکنون گوگل مسئول آن است، منتشر نشده بود.

این سیستم‌عامل بر‌خلاف اندروید، مبتنی‌بر هسته لینوکس نبوده و از یک میکرو‌کرنل با نام “Zircon” استفاده می‌کند. سیستم‌عامل فیوژا، گسترش‌پذیر است و به همین دلیل می‌توان از آن در سیستم‌های تعبیه‌شده، تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و کامپیوترهای شخصی بهره برد.

رابط کاربری یا حداقل آنچه که از تست‌های این سیستم‌عامل برروی دستگاه‌هایی مثل پیکسل‌بوک مشاهده شده، بیانگر عملکرد قوی و سیستم گرافیکی روان و سریع است. برخی از دستگاه‌ها مانند پیکسل‌بوک از فناوری “Flutter” پشتیبانی می‌کنند. این فناوری به کمک موتور گرافیکی “Etcher” که بر‌پایه ولکان (Vulkan) اجرا می‌شود، امکان اجرای یک عملکرد گرافیکی روان را با نرخ 120 فریم‌بر‌ثانیه فراهم می‌کند.

اگر تمامی این توضیحات برای شما جذاب هستند و قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید. امکان دریافت مستقیم کدهای این پروژه از مخزن وجود دارد. پس از دریافت این کدها می‌توان آن را با بخش‌هایی از پروژه متن‌باز اندروید (AOSP) ترکیب کرد. در این زمینه نیز می‌توانید از سایر سایت‌ها، مانند R3PWN نیز راهنمایی بگیرید.

منبع:https://itresan.com

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40