قابلیت‌‌های جدید گوشی های هوشمند سامسونگ

 

چند سال قبل سامسونگ از طرح ابتدایی جدیدی برای پایداری محصولات خود به نام Galaxy Upcycling رونمایی کرد. این طرح تلاشی در جهت استفاده مجدد از همراه‌‌های هوشمند قدیمی تر بود.از آن زمان تا کنون اطلاعات چندانی درباره این طرح منتشر نشد اما سامسونگ به تازگی در مراسم CES 2021 نسخه متحول شده این طرح را معرفی کرد.این شرکت سعی دارد با ارائه قابلیت‌های جدید برای تلفن‌های همراه هوشمند قدیمی کاربری‌های جدیدی را برای آن‌ها تعریف کند.
ایده اصلی Galaxy Upcycling این است که افرادی که هنوز تلفن‌‌های همراه قدیمی خود را دور نینداخته اند بتوانند از این دستگاه‌‌ها به عنوان بخشی از خانه هوشمند خود استفاده کنند.
 سامسونگ برای امکان استفاده از قابلیت‌‌های جدید برای همراه‌‌های هوشمند قدیمی به‌روزرسانی نرم افزاری ویژه ای را برای آنها عرضه خواهد کرد که به کاربران اجازه میدهد تا نحوه استفاده از دستگاهشان را مشخص کنند.
برای مثال امکان این وجود دارد که از تلفن همراه قدیمی به عنوان یک دوربین ناظر بر کودکان استفاده کرد.  به این ترتیب در صورتی که کودک گریه کند، این دستگاه اعلانی را برای همراه هوشمند والدین میفرستد و آنها می‌توانند کودک خود را بررسی کنند.
 نمونه دیگر امکان استفاده از تلفن همراه قدیمی برای تشخیص تغییرات در نورپردازی محیط اتاق و روشن کردن خودکار لامپ‌‌ها است.
به این ترتیب اگر حیوان خانگی تان در خانه تنها است میتوانید خاطر جمع باشید که با تاریک شدن هوا چراغ‌‌های مورد نیاز خانه برایش روشن می‌شوند.
بسیاری از افراد در حال حاضر برای تلفن‌‌های همراه قدیمی خود کاربری‌‌های جدیدی پیدا میکنند.  برای مثال برخی از افراد آیفون‌‌های قدیمی خود را به دیوار آویزان کرده و از آن برای کنترل از راه دور ترموستات‌‌ها استفاده میکنند و همچنین شاید بتوان از یک آی پد بسیار قدیمی در آشپزخانه برای بررسی دستور پخت غذا‌‌ها استفاده کرد.با این حال دریافت پشتیبانی از جانب کمپانی ای به بزرگی سامسونگ و دریافت قابلیت‌‌های جدید برای همراه‌‌های هوشمند قدیمی بسیار مهم است.
البته هنوز مشخص نیست که چه زمانی این قابلیت‌‌ها توسط سامسونگ برای دستگاه‌‌های قدیمی عرضه خواهند شد.

منبع:ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget

  نظرات

  گذر ازخوان ششم "GMT"
  تازه های فناوری
  گذر ازخوان ششم "GMT"
  "تلسکوپ غول‌پیکر ماژلان" "GMT" می‌تواند تصاویری را ثبت و ضبط کند که ۱۰ برابر واضح‌تر از تصاویر تولید شده توسط تلسکوپ فضایی "هابل" است.
    2021-03-08 10:27:00
  سن زیستی خود را بدانید
  تازه های فناوری
  سن زیستی خود را بدانید
  اندازه‌گیری سن زیستی از آن جهت مهم است که با آن می‌توان تاثیر محیط، رژیم غذایی و درمان‌ها را بر روی افزایش سن و بیماری‌های وابسته به سن بررسی کرد.
    2021-03-06 10:26:17
  دهکده ای در ماه
  فناوریهای برتر
  دهکده ای در ماه
  این مجموعه پرورش ماهی ،اسیدهای آمینه ضروری، اسیدهای چرب اشباع نشده امگا ۳ و ویتامین B۱۲ مورد نیاز بدن فضانوردان را تامین خواهد کرد.
    2021-03-08 09:54:00
  تهدیدجدی برای آمریکا
  فناوریهای برتر
  تهدیدجدی برای آمریکا
  کمیسیون امنیت ملی آمریکا:چین از توانمندی، استعداد و جاه طلبی لازم برای تبدیل شدن به رهبر جهان در حوزه هوش مصنوعی تا یک دهه دیگر برخوردار است .
    2021-03-07 10:23:00
  رکورد شکنی محققان کره‌ جنوبی
  اینترنت
  رکورد شکنی محققان کره‌ جنوبی
  بیشترین سرعت ثبت شده شبکه‌های نسل پنجم تا پیش از این مربوط به طرح تحقیقاتی مشترک شرکت‌های اریکسون، کوالکوم و شرکت مخابراتی استرالیایی تلسترا بوده است.
    2021-03-06 10:38:00
  راه ورود هکرها را هموار نکنیم
  دانش روز
  راه ورود هکرها را هموار نکنیم
  علاوه برتلاش مداوم افراد سودجو برای دسترسی به داده‌‌های ما، گاهی خودمان هم با انجام اشتباه‌‌هایی داده‌‌هایمان را در معرض خطر قرار می‌دهیم.
    2021-03-03 10:46:00
  "سرگی برین"درجنگ با آلودگی هوا
  انرژی های نو
  "سرگی برین"درجنگ با آلودگی هوا
  هنوز هیچ تاریخی مشخص نشده است که چه زمانی می‌توانیم نمونه اولیه چنین سفینه‌هایی را ببینیم، اما باز هم خبر خوبی است که شرکت‌ها برای رسیدن به این اهداف تلاش می‌کنند.
    2021-03-02 09:46:00
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00