هوآوی ،اینبار بانمایشگرهای انعطاف پذیر

طرح‌های جدیدی از دو گوشی هوشمند هواوی به ثبت رسیده است که امکان تغییر مساحت در‌ صفحه‌نمایش آنها‌‌ وجود دارد. در این دو مدل طراحی متفاوتی برای افزایش اندازه صفحه‌نمایش پیش‌بینی شده است.

هواوی جزو اولین شرکت‌های معتبری است که گوشی‌های هوشمند تاشدنی را ارائه کرد. اولین محصول هواوی در این حیطه Huawei Mate X نام داشت که در فوریه ۲۰۱۹ میلادی در بازار چین رونمایی شد. در ادامه متخصصان این شرکت اولین گوشی تاشدنی خود برای بازار اروپا، یعنی Huawei Mate Xs را نیز توسعه دادند. در شرایط کنونی و با افزایش تعداد گوشی‌های هوشمند مجهز به صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر در برندهای مختلف، متخصصان هواوی نیز به دنبال ارائه نوآوری جدیدی در بازار این دسته از گوشی‌‌ها هستند.

در این طرح یک گوشی هوشمند با صفحه‌نمایشی کشویی و قابلیت تغییر ابعاد، به کاربر معرفی می‌شود. «پتنت» (patent) (مدرکی که نشان‌دهنده فعالیت هواوی بر روی این طرح و مالکیت اختصاصی او است) مربوط به این گوشی هوشمند در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۲۰ میلادی در سازمان ملی مالکیت معنوی چین (CNIPA) ثبت شده و علاوه بر آن در پایگاه طرح‌های جهانی WIPO (سازمان جهانی حق مالکیت معنوی) نیز ثبت شده است.

پتنت‌های جدید هواوی شامل ۲۸ تصویر مختلف بوده و آن‌طور که پیداست دو مدل متفاوت دارد. در هر دو مدل می‌توان اندازه صفحه‌نمایش را با حرکت کشویی افزایش داد. به این ترتیب کاربر می‌تواند بسته به اپلیکیشن‌ها و بازی‌های استفاده شده، تجربه کار با گوشی روی صفحه‌نمایشی با اندازه‌های مختلف را داشته باشد.

مدل A گوشی هوشمندی با صفحه‌نمایش بدون حاشیه و البته انعطاف‌پذیر است؛ صفحه‌نمایشی که از سمت راست گوشی به پشت لغزش کرده و تغییر اندازه پیدا می‌کند. صفحه‌نمایش پشتی تا حدودی کوچک‌تر از صفحه‌نمایش جلویی است زیرا بخشی عمودی برای تعبیه سیستم دوربین سه‌تایی در پشت گوشی قرار گرفته و فضا را برای صفحه نمایش کمتر کرده است. به‌نظر نمی‌رسد این مدل دوربین جلوی مستقلی داشته باشد.

با جابه‌جایی لغزشی می‌توان اندازه صفحه‌نمایش را افزایش داد. در هر حالت و روش استفاده گوشی هوشمند مدل A ضخامت ثابتی در تمام جهات و کناره‌ها دارد که تفاوتی اصلی آن با مدل B به حساب می‌آید.

در مدل A صفحه‌نمایش کشویی به طور محسوسی کوچک‌تر از مدل B طراحی شده است. در این مدل بخش کشویی صفحه حدود ۳۰ درصد به مساحت تصویر اضافه می‌کند. هواوی از مکانیسمی برای قفل کردن روند تغییر اندازه استفاده خواهد کرد تا از لغزش تصادفی صفحه‌نمایش جلوگیری کند.

هواوی در مدل B از سیستم لغزشی متفاوتی استفاده کرده که باعث تفاوت‌هایی در طراحی شده است. به عنوان مثال این‌بار ترکیب دوربین سه‌تایی در قسمت پشتی و سمت چپ (در مقابل جانمایی دوربین‌ها در سمت راست در مدل A) قرار گرفته است. علاوه بر این افزایش اندازه صفحه‌نمایش این بار از سمت چپ انجام می‌شود. تفاوت اصلی در این دو مدل ضخامت دستگاه در بخش‌های مختلف است که در مدل B با افزایش مساحت صفحه‌نمایش، تغییر خواهد کرد.

اگرچه در نگاه اول شاید مدل A از نظر ظاهری جذاب‌تر به نظر برسد اما با استفاده از مدل B می‌توان مساحت صفحه نمایش را به میزان بیشتری گسترش داد. در مدل A امکان افزایش مساحت صفحه‌نمایش تا حدود ۳۰ درصد امکان‌پذیر است، در حالی که در مدل B این میزان به ۵۰ درصد می‌رسد.

هر دو مدل شباهت‌های زیادی به محصولاتی قبلی هواوی یعنی Huawei Mate X و Huawei Mate XS دارند. امری که احتمال تبدیل این طرح‌ها به یک محصول نهایی و جذاب را افزایش می‌دهد. زیرا می‌توان با استفاده از قطعات و المان‌های مشترکی که قبل‌تر تولید و نهایی شده‌اند، هزینه‌های تولید محصول جدید را کاهش داد.

منبع:https://itresan.com

  نظرات

  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  خلاقیت
  آزمون خلاقیت در بیش از 170 کشور جهان
  امکان ثبت نام دراین مسابقه از ۱۰ تیرماه تا ۹ شهریور ۱۳۹۹ برای توسعه‌دهندگان نرم افزاردر آسیا-اقیانوسیه، خاورمیانه و آفریقا، آمریکای لاتین و چین فراهم می باشد.
    2020-07-10 12:09:17
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  گوناگون
  بردعملیاتی پهپادها افزایش می یابد
  شرکت‌های بسیاری در طی سال‌های اخیر روی توسعه و تست سیستم‌های تحویل مبتنی بر پهپاد کار کرده‌اند. با این حال هنوز یک مساله بزرگ در رابطه با این وسائل نقلیه وجود دارد.
    2020-07-05 13:28:00
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  فناوریهای برتر
  شکاف دیجیتالی کشور ترمیم می شود
  ارائه خدماتی نظیر جراحی از راه دور، شکل‌گیری شهر هوشمند با استفاده از قابلیت‌های توأم این فناوری و همزیستی با فناوری اینترنت اشیا، دسترسی کاربران به سرویس پخش محتوای باکیفیت بالا از طریق تلویزیون‌های تعاملی از جمله دستاوردهای این اقدام است.
    2020-07-03 07:06:00
  عطش توسعه در آمازون
  شرکت ها و برندها
  عطش توسعه در آمازون
  اخبار منتشر شده توسط فایننشیال تایمز خبر از این دارند که هزینه این گام برای آمازون برابر با یک میلیارد و دویست میلیون دلار بوده است.
    2020-07-02 06:00:00
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  انویدیا DGX A100 رونمایی شد
  این تراشه می‌تواند عملکرد هوش مصنوعی پنج پتافلاپ را ارائه کند و به‌این‌ترتیب قدرت و قابلیت‌های یک پایگاه داده کامل را برای اولین بار در یک پلتفرم گرد هم بیاورد.
    2020-06-23 10:53:33
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  اینترنت
  چالش قانون جدیدفضای مجازی درآلمان
  پشتیبانان حریم شخصی باانتقاداز وضع ماده قانونی جدید،میگویندچنین قانونی شرکت های خصوصی را وادار می‌کند در ساخت مخزنی از اطلاعات شخصی افراد به پلیس کمک کنند.
    2020-06-20 18:57:04
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  کلینیک سلامت
  " EC-Eye "،نور امیدی بر دیده نابینایان
  همچنین ممکن است دیدن نور مادون قرمز میسر شود، که عملا به معنای دید در شب خواهد بود. این هدف با استفاده از متریال‌‌های دیگر در بخش‌های مختلف "چشم الکتروشیمیایی" امکان‌پذیر است.
    2020-06-20 18:24:40
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  اقتصاد
  دانش را جایگزین نفت می کنیم
  سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد بودجه کشور تحت تأثیر نفت بوده و ما جزو معدود کشورهای نفت خیزی هستیم که می‌توانیم با کمتر از ۱۰ درصد درآمد نفتی اقتصاد مملکت را بچرخانیم.
    2020-06-15 06:33:00