هوآوی ،اینبار بانمایشگرهای انعطاف پذیر

طرح‌های جدیدی از دو گوشی هوشمند هواوی به ثبت رسیده است که امکان تغییر مساحت در‌ صفحه‌نمایش آنها‌‌ وجود دارد. در این دو مدل طراحی متفاوتی برای افزایش اندازه صفحه‌نمایش پیش‌بینی شده است.

هواوی جزو اولین شرکت‌های معتبری است که گوشی‌های هوشمند تاشدنی را ارائه کرد. اولین محصول هواوی در این حیطه Huawei Mate X نام داشت که در فوریه ۲۰۱۹ میلادی در بازار چین رونمایی شد. در ادامه متخصصان این شرکت اولین گوشی تاشدنی خود برای بازار اروپا، یعنی Huawei Mate Xs را نیز توسعه دادند. در شرایط کنونی و با افزایش تعداد گوشی‌های هوشمند مجهز به صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر در برندهای مختلف، متخصصان هواوی نیز به دنبال ارائه نوآوری جدیدی در بازار این دسته از گوشی‌‌ها هستند.

در این طرح یک گوشی هوشمند با صفحه‌نمایشی کشویی و قابلیت تغییر ابعاد، به کاربر معرفی می‌شود. «پتنت» (patent) (مدرکی که نشان‌دهنده فعالیت هواوی بر روی این طرح و مالکیت اختصاصی او است) مربوط به این گوشی هوشمند در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۲۰ میلادی در سازمان ملی مالکیت معنوی چین (CNIPA) ثبت شده و علاوه بر آن در پایگاه طرح‌های جهانی WIPO (سازمان جهانی حق مالکیت معنوی) نیز ثبت شده است.

پتنت‌های جدید هواوی شامل ۲۸ تصویر مختلف بوده و آن‌طور که پیداست دو مدل متفاوت دارد. در هر دو مدل می‌توان اندازه صفحه‌نمایش را با حرکت کشویی افزایش داد. به این ترتیب کاربر می‌تواند بسته به اپلیکیشن‌ها و بازی‌های استفاده شده، تجربه کار با گوشی روی صفحه‌نمایشی با اندازه‌های مختلف را داشته باشد.

مدل A گوشی هوشمندی با صفحه‌نمایش بدون حاشیه و البته انعطاف‌پذیر است؛ صفحه‌نمایشی که از سمت راست گوشی به پشت لغزش کرده و تغییر اندازه پیدا می‌کند. صفحه‌نمایش پشتی تا حدودی کوچک‌تر از صفحه‌نمایش جلویی است زیرا بخشی عمودی برای تعبیه سیستم دوربین سه‌تایی در پشت گوشی قرار گرفته و فضا را برای صفحه نمایش کمتر کرده است. به‌نظر نمی‌رسد این مدل دوربین جلوی مستقلی داشته باشد.

با جابه‌جایی لغزشی می‌توان اندازه صفحه‌نمایش را افزایش داد. در هر حالت و روش استفاده گوشی هوشمند مدل A ضخامت ثابتی در تمام جهات و کناره‌ها دارد که تفاوتی اصلی آن با مدل B به حساب می‌آید.

در مدل A صفحه‌نمایش کشویی به طور محسوسی کوچک‌تر از مدل B طراحی شده است. در این مدل بخش کشویی صفحه حدود ۳۰ درصد به مساحت تصویر اضافه می‌کند. هواوی از مکانیسمی برای قفل کردن روند تغییر اندازه استفاده خواهد کرد تا از لغزش تصادفی صفحه‌نمایش جلوگیری کند.

هواوی در مدل B از سیستم لغزشی متفاوتی استفاده کرده که باعث تفاوت‌هایی در طراحی شده است. به عنوان مثال این‌بار ترکیب دوربین سه‌تایی در قسمت پشتی و سمت چپ (در مقابل جانمایی دوربین‌ها در سمت راست در مدل A) قرار گرفته است. علاوه بر این افزایش اندازه صفحه‌نمایش این بار از سمت چپ انجام می‌شود. تفاوت اصلی در این دو مدل ضخامت دستگاه در بخش‌های مختلف است که در مدل B با افزایش مساحت صفحه‌نمایش، تغییر خواهد کرد.

اگرچه در نگاه اول شاید مدل A از نظر ظاهری جذاب‌تر به نظر برسد اما با استفاده از مدل B می‌توان مساحت صفحه نمایش را به میزان بیشتری گسترش داد. در مدل A امکان افزایش مساحت صفحه‌نمایش تا حدود ۳۰ درصد امکان‌پذیر است، در حالی که در مدل B این میزان به ۵۰ درصد می‌رسد.

هر دو مدل شباهت‌های زیادی به محصولاتی قبلی هواوی یعنی Huawei Mate X و Huawei Mate XS دارند. امری که احتمال تبدیل این طرح‌ها به یک محصول نهایی و جذاب را افزایش می‌دهد. زیرا می‌توان با استفاده از قطعات و المان‌های مشترکی که قبل‌تر تولید و نهایی شده‌اند، هزینه‌های تولید محصول جدید را کاهش داد.

منبع:https://itresan.com

  نظرات

  بحران پساکرونا
  اقتصاد
  بحران پساکرونا
  فکر می‌کنم که شرایط بسیار خطرناک است و نگران هستم که چه مدلی قرار است در میان کشورها مورد استفاده قرار بگیرد.
    2020-06-01 09:37:32
  افق های نو ،در تسخیر فضا
  فناوریهای برتر
  افق های نو ،در تسخیر فضا
  آندراس کارسای معتقد است:نتایج آزمایش بسیار دلگرم‌کننده بودند و پژوهشگران آنها را در قالب یک مطالعهٔ جدید که امروز در مجلهٔ «پیشرفت علوم» منتشر شد به انجام رساندند.
    2020-05-30 11:52:53
  نسخه میراث استیو جابز
  فناوریهای برتر
  نسخه میراث استیو جابز
  پیش‌بینی می‌شود این محصول در پایان ۲۰۲۰ میلادی یا اوایل ۲۰۲۱ عرضه شود اما هنوز مشخص نیست چالش های به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا روی زمان عرضه آن تاثیر می‌گذارد یا خیر.
    2020-05-28 10:49:00
  هواوی: شایددیگر برنخواهیم گشت
  شرکت ها و برندها
  هواوی: شایددیگر برنخواهیم گشت
  اعمال محدودیت‌های بیشتر علیه هواوی، این شرکت را مجبور به انتقال کل زنجیره تامین‌ خودش به داخل چین خواهد کرد و در نتیجه مشاغل بسیار زیادی را به خارج از آمریکا انتقال خواهد داد.
    2020-05-26 15:03:51
  هدف گذاری بزرگ NVIDIA
  فناوریهای برتر
  هدف گذاری بزرگ NVIDIA
  در حقیقت DGX A100 از جمله سوپرکامپیوترهای هوش مصنوعی محسوب می‌شود که امید می رود،سال‌ها تحقیقات دانشمندان را در یک ماه یا حتی چند روز انجام بدهد.
    2020-05-24 10:18:00
  درسی برای فردا
  جامعه
  درسی برای فردا
  ناسا احتمال می‌دهد که پولی که برای پشتیبانی از این مطالعات پرداخت شده است در دهه‌های آینده بازخواهد گشت.
    2020-05-23 09:03:00
  مجادلات درحکمرانی اینترنت
  اینترنت
  مجادلات درحکمرانی اینترنت
  این ادعا در شرایطی مطرح می‌شود که بر اساس افشاگری‌های ادوارد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا، سیا و اف بی آی از جمله بزرگترین راهزنان دنیای مجازی محسوب می‌شوند
    2020-05-21 07:30:00
  هواوی در مسیر توسعه
  شرکت ها و برندها
  هواوی در مسیر توسعه
  جدا از اطلاعاتی که از چیپ‌ست کایرین 1000 منتشر شده، گفته می‌شود چیپ‌ست پرچمدار بعدی هواوی نیز کایرین 1100 نام دارد که برای عرضه در سال بعد در نظر گرفته شده است
    2020-05-20 08:46:00
  اینترنت ایران در ماراتن جهانی سرعت
  اینترنت
  اینترنت ایران در ماراتن جهانی سرعت
  طبق این فهرست، سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه گذشته میلادی ۲۵.۲۴ مگابیت برثانیه بوده است.براین اساس ایران در رده ۷۱ فهرست سرعت ماهانه اینترنت موبایل کشورهای جهان قرار دارد.
    2020-05-19 06:03:00
  آی پد ارزان می شود
  بازاریابی و بازارسازی
  آی پد ارزان می شود
  اپل تا به حال در زمینه اجرای برنامه‌های واقعیت افزوده و بازی‌های پیچیده در برابر رقبای خود ضعف داشته و نتوانسته سهمی از بازارهای در حال رونق مذکور را به دست آورد.
    2020-05-18 13:52:00
  پایان یک عصر
  شخصیت ها
  پایان یک عصر
  سرگی برین و لری پیچ موسسان گوگل از شم تجاری وی برای پیشرفت گوگل به خوبی استفاده کردند.
    2020-05-12 06:22:00