اشاعه روز افزون اخبار جعلی ، کشورها را به شدت متاثر ساخته است

واژه اخبار جعلی اولین بار در سال ۲۰۱۶ و در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر سر زبان‌ها افتاد. حال مقامات دولتی و شرکت‌های بزرگ به دنبال مبارزه با اشاعه اخبار جعلی هستند.

اخبار جعلی در دنیای هنر، سیاست و فناوری بسیار به چشم می‌خورد و مقامات رسمی در حیطه‌های مختلف، سعی در مبارزه با اشاعه آن دارند؛ اما به نظر می‌رسد همچنان برخی از کشورها تحت تأثیر اثرات منفی این اخبار کذب هستند.

تأثیرات اخبار جعلی گاه تا مدت‌ها ادامه دارد و افراد مختلف با انگیزه‌های مختلف اقدام به اشاعه این خبرها می‌کنند. برای مثال، در جریان جدال بحث‌برانگیز رئیس‌جمهور پیشین برزیل، از ۵ خبر پربازدید این جدل در فیس‌بوک، ۳ مورد آن جعلی بود که تأثیر بسیار منفی بر این مجادله داشت. البته مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک با اذعان به جعلی بودن برخی خبرها، متعهد شد تا از نشر اکاذیب در رسانه اجتماعی خود جلوگیری کند.

جالب است بدانید آلمان نیز در جریان انتخابات اخیر خود، هدف پخش اخبار دروغین قرار گرفت که تأثیر بسزایی در روند انتخاباتش نگذاشت. به نظر می‌رسد آلمانی‌ها نسبت به آمریکایی‌ها و سایر اروپاییان،تمایل بیشتری به پخش اخبار واقعی داشته و از پخش خبرهای دروغ جلوگیری کرده‌اند.

منبع:رسانه کلیک

  نظرات

  انسان‌های هک شدنی
  فرادانش
  انسان‌های هک شدنی
  «جاناتان باتس» مدیر مرکز «سکیور سلوشنز» در کنفرانس سالانه «بلک هت» به‌صورت مستقیم نشان داد که چطور بدن یک بیمار می‌تواند هک شود و او را تا آستانه مرگ پیش ببرد.
    2018-08-17 18:17:00
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  رایانش ابری
  مقایسه تحلیلی سرویس های خدمات ابری در کشور
  اشنائی وضعیت خدمات ابری از آن جهت حائز اهمیت است که به شما (خریدار ایرانی که تصمیم می‌گیرید از شرکت‌های داخلی سرویس‌های مشابهی را خریداری کنید)، دید روشنی از نحوه سرویس‌دهی و تعهداتی را که شرکت‌ باید به آن پایبند باشد، ارائه می‌کند.
    2018-08-08 07:24:49