اشاعه روز افزون اخبار جعلی ، کشورها را به شدت متاثر ساخته است

واژه اخبار جعلی اولین بار در سال ۲۰۱۶ و در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر سر زبان‌ها افتاد. حال مقامات دولتی و شرکت‌های بزرگ به دنبال مبارزه با اشاعه اخبار جعلی هستند.

اخبار جعلی در دنیای هنر، سیاست و فناوری بسیار به چشم می‌خورد و مقامات رسمی در حیطه‌های مختلف، سعی در مبارزه با اشاعه آن دارند؛ اما به نظر می‌رسد همچنان برخی از کشورها تحت تأثیر اثرات منفی این اخبار کذب هستند.

تأثیرات اخبار جعلی گاه تا مدت‌ها ادامه دارد و افراد مختلف با انگیزه‌های مختلف اقدام به اشاعه این خبرها می‌کنند. برای مثال، در جریان جدال بحث‌برانگیز رئیس‌جمهور پیشین برزیل، از ۵ خبر پربازدید این جدل در فیس‌بوک، ۳ مورد آن جعلی بود که تأثیر بسیار منفی بر این مجادله داشت. البته مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک با اذعان به جعلی بودن برخی خبرها، متعهد شد تا از نشر اکاذیب در رسانه اجتماعی خود جلوگیری کند.

جالب است بدانید آلمان نیز در جریان انتخابات اخیر خود، هدف پخش اخبار دروغین قرار گرفت که تأثیر بسزایی در روند انتخاباتش نگذاشت. به نظر می‌رسد آلمانی‌ها نسبت به آمریکایی‌ها و سایر اروپاییان،تمایل بیشتری به پخش اخبار واقعی داشته و از پخش خبرهای دروغ جلوگیری کرده‌اند.

منبع:رسانه کلیک

  نظرات

  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  شرکت ها و برندها
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  دریافت طیف گسترده‌ای از خدمات ارتباطی ثابت، سیار و محتوایی از یک اپراتور به صورت متمرکز، صرفه‌جویی در هزینه و زمان و مدیریت اثربخش نیازمندی‌های ارتباطی و محتوایی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.
    2018-02-18 12:41:00
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  نوآوری
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  آقای Ha Jeung-uk، مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی می‌گوید: ما مطمئن هستیم که مشتریان ما از داشتن تجربه کاربری پیشرفته‌تر در گوشی V30 که منتظرش بوده‌اند، لذت خواهند برد.
    2018-02-15 12:27:00
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  اینترنت
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  تاخیر پایین‌تر و ظرفیت بالاتر به این معنی است که ماشین‌ها می‌توانند به قدری سریع با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند که خودمختاری کامل آن‌ها میسر می‌شود.
    2018-02-13 12:01:00
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  رسانه های اجتماعی
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  فیس بوک به‌عنوان بزرگترین رقیب توییتر، از سال ۲۰۱۲ تاکنون تعداد کاربران فعال ماهیانه خود را از ۸۴۵ میلیون به بیش از ۲ میلیارد و ۱۳ میلیون کاربر افزایش داده است.
    2018-02-13 07:41:00