اشاعه روز افزون اخبار جعلی ، کشورها را به شدت متاثر ساخته است

واژه اخبار جعلی اولین بار در سال ۲۰۱۶ و در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر سر زبان‌ها افتاد. حال مقامات دولتی و شرکت‌های بزرگ به دنبال مبارزه با اشاعه اخبار جعلی هستند.

اخبار جعلی در دنیای هنر، سیاست و فناوری بسیار به چشم می‌خورد و مقامات رسمی در حیطه‌های مختلف، سعی در مبارزه با اشاعه آن دارند؛ اما به نظر می‌رسد همچنان برخی از کشورها تحت تأثیر اثرات منفی این اخبار کذب هستند.

تأثیرات اخبار جعلی گاه تا مدت‌ها ادامه دارد و افراد مختلف با انگیزه‌های مختلف اقدام به اشاعه این خبرها می‌کنند. برای مثال، در جریان جدال بحث‌برانگیز رئیس‌جمهور پیشین برزیل، از ۵ خبر پربازدید این جدل در فیس‌بوک، ۳ مورد آن جعلی بود که تأثیر بسیار منفی بر این مجادله داشت. البته مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک با اذعان به جعلی بودن برخی خبرها، متعهد شد تا از نشر اکاذیب در رسانه اجتماعی خود جلوگیری کند.

جالب است بدانید آلمان نیز در جریان انتخابات اخیر خود، هدف پخش اخبار دروغین قرار گرفت که تأثیر بسزایی در روند انتخاباتش نگذاشت. به نظر می‌رسد آلمانی‌ها نسبت به آمریکایی‌ها و سایر اروپاییان،تمایل بیشتری به پخش اخبار واقعی داشته و از پخش خبرهای دروغ جلوگیری کرده‌اند.

منبع:رسانه کلیک

  نظرات

  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  دانش روز
  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  گوگل به منظور جلوگیری از اشغال حجم زیادی از ظرفیت حافظه گوشی شما، به صورت اتوماتیک و خودکار تاریخچه محدوده‌های دانلود شده توسط شما را پس از گذشت ۳۰ روز ( یک ماه ) حذف می‌کند.
    2018-05-25 15:31:00
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  فرادانش
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  این تجربه می‌تواند راه را برای کامپیوترهای متعارف فوق‌سریع- و شاید کامپیوترهای کوانتومی- در موقعیت‌هایی که تاکنون ناممکن شمرده می‌شدند، بگشاید.
    2018-05-22 17:56:00
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  نوآوری
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  کاربر می تواند در آن واحد تصاویر را به صورت ۴V و دو بعدی و همچنین به صورت دو بعدی و سه بعدی ضبط کند. فایل های دو بعدی به صورت جداگانه ذخیره می شوند و لذا به راحتی قابل بهره برداری و انتقال هستند.
    2018-05-22 07:12:00
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اقتصاد
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اعتبارنامه مالی از راه‌های سنتی نقل‌وانتقال بیش از ۲ تریلیون دلار پول در جهان است که بین ۵ تا ۱۰ روز بر اساس میزان انتقال، طول می‌کشد اما با بلاک‌چین این فرآیند حذف‌شده و سیستم مالی بدون هزینه جانبی جلو می‌رود.
    2018-05-15 17:12:00