مخالفت با طراحی سیستم ملی تشخیص چهره

نخست‌وزیر استرالیا خواستار ثبت اطلاعات چهره شهروندان این کشور با استفاده از دریافت گواهی‌نامه آنان و طراحی سیستم ملی تشخیص چهره افراد شد.

 وب‌سایت CNET در مطلبی نوشت؛ مالکوم ترنبال، نخست‌وزیر استرالیا به منظور ایجاد امنیت بیشتر، از مقامات این کشور درخواست کرد تا از طریق گواهی‌نامه شهروندان، اطلاعات چهره آنان در اختیار دولت فدرال قرار گیرد تا سیستم ملی تشخیص چهره در این کشور طراحی شود. از طریق این سیستم، شناسایی شهروندان این کشور، در استادیوم‌ها، فرودگاه‌ها و سایر مکان‌ها به سهولت انجام می‌شود.

طبق گفته‌های نخست‌وزیر این کشور، با این سیستم می‌توان مظنونین و یا افرادی که در عملیات تروریستی شرکت کرده‌اند را به راحتی پیدا کرد. در حال حاضر این کشور، تصاویر پاسپورت نیمی از شهروندان خود را در اختیار دارد و سیستم ملی تشخیص چهره نیز همانند این طرح عمل می‌کند.

جالب است بدانید فرمانداران شهرهای نیو سات ولز و ویکتوریا حمایت خود را از این طرح اعلام کرده‌اند. نخست وزیر استرالیا همچنین اعلام کرده که به دنبال افزایش مدت‌ زمان بازداشت مظنونین عملیات تروریستی از یک هفته به دو هفته است.

گفته می‌شود سیستم ملی تشخیص چهره، با انتقادهایی نیز همراه بوده است. بسیاری از مدافعان حقوق شهروندی مخالفت خود را نسبت به این طرح اعلام کرده و معتقدند این طرح موجب نفوذ بیش از حد دولت در زندگی خصوصی شهروندان می‌شود.

به گفته منتقدان، این طرح باعث افزایش نگرانی‌های امنیت سایبری شهروندان شده و حتی ممکن است اطلاعات این افراد هک شود یا پلیس فدرال می‌تواند به سادگی و بدون اخذ مجوزهای لازم به حریم خصوصی افراد دسترسی پیدا کند.

شایان ذکر است؛ ترنبال این بیانات را تکذیب و اعلام کرد که نباید امنیت کشور را فدای حملات سایبری کرد.

منبع:کلیک

  نظرات

  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  دانش روز
  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  گوگل به منظور جلوگیری از اشغال حجم زیادی از ظرفیت حافظه گوشی شما، به صورت اتوماتیک و خودکار تاریخچه محدوده‌های دانلود شده توسط شما را پس از گذشت ۳۰ روز ( یک ماه ) حذف می‌کند.
    2018-05-25 15:31:00
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  فرادانش
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  این تجربه می‌تواند راه را برای کامپیوترهای متعارف فوق‌سریع- و شاید کامپیوترهای کوانتومی- در موقعیت‌هایی که تاکنون ناممکن شمرده می‌شدند، بگشاید.
    2018-05-22 17:56:00
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  نوآوری
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  کاربر می تواند در آن واحد تصاویر را به صورت ۴V و دو بعدی و همچنین به صورت دو بعدی و سه بعدی ضبط کند. فایل های دو بعدی به صورت جداگانه ذخیره می شوند و لذا به راحتی قابل بهره برداری و انتقال هستند.
    2018-05-22 07:12:00
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اقتصاد
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اعتبارنامه مالی از راه‌های سنتی نقل‌وانتقال بیش از ۲ تریلیون دلار پول در جهان است که بین ۵ تا ۱۰ روز بر اساس میزان انتقال، طول می‌کشد اما با بلاک‌چین این فرآیند حذف‌شده و سیستم مالی بدون هزینه جانبی جلو می‌رود.
    2018-05-15 17:12:00