روبات ها برمسند قضاوت می نشینند

 درایالت جیانگسو چین روبات های قضایی برای تصمیم گیری درباره هزاران پرونده قضایی به کار گرفته شده اند. البته این طرح به طور آزمایشی اجرا می شود.

این ماشین های ۹۰ سانتیمتری  برای بررسی پرونده ها، کنترل وقایع و ارائه نظر درباره محکومیت کمک حال سیستم قضایی به شمار می روند.  

به گفته دادستانان ایالت جیانگسو، آنها می توانند فرایندهایی مانند صدور اجازه دستگیری و تایید اتهام را انجام دهند.

از سپتامبر گذشته تا کنون این روبات ها حدود ۱۵ هزار پرونده را بررسی کردند. البته پرونده های مذکور به جرم های ساده مانند تخلفات راهنمایی و رانندگی مربوط بوده است. آنها در بیشتر این پرونده ها توانستند به چالش ها اشاره و اشتباهات را اصلاح کنند. در نتیجه کار این ماشین ها ۵۴۱ حکم محکومیت صادر شد.

 البته به نوشته رسانه های چینی، عکس العمل مردم نسبت به این روبات ها مختلف بوده است.

منبع:خبرگزاری مهر

  نظرات

  تغییر موضع مقامات کره جنوبی
  اقتصاد
  تغییر موضع مقامات کره جنوبی
  قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال در بازارهای تبادل ارز کره جنوبی بالاتر از دیگر کشورها بوده و همین امر شائبه استفاده از ارزهای یادشده برای قمار یا پولشویی را به وجود آورده است.
    2018-02-22 12:03:00
  فضای مجازی،از نگاهی دیگر!
  جامعه
  فضای مجازی،از نگاهی دیگر!
  امکانات اینترنت وای فای رایگان در سطح شهر می‌تواند به رضایت و خشنودی شهروندان بینجامد و خدمات رایگان و مناسبی را هم برای گردشگران و مسافران ایجاد کند تا...
    2018-02-20 18:17:00
  ابتکار اینتل برای احیاء اعتبار مخدوش شده
  شرکت ها و برندها
  ابتکار اینتل برای احیاء اعتبار مخدوش شده
  اینتل، یک غول تکنولوژی در ایالات متحده آمریکاست که در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه و تلفن همراه، با تمرکز بر مادربورد، کارت شبکه، چیپ‌ست، بلوتوث و حافظه‌های فلش، انواع ریزپردازنده، نیم‌رسانا، مدارهای مجتمع، واحدهای پردازش گرافیکی و سامانه‌های نهفته فعالیت می‌کند.
    2018-02-20 12:59:00
  سیگنال اضطراب ،راهکاری برای نجات ناپدید شده ها
  تازه های فناوری
  سیگنال اضطراب ،راهکاری برای نجات ناپدید شده ها
  به گفته محققان، ویژگی‌های این فن‌آوری باید در سیستم اضطراری یکپارچه شود و باید دارای حمایت‌های نهادی باشد. علاوه بر این، نیروهای پلیس، خدمات هشدار ایمنی شهروندان و نیروهای امنیتی کشور نیز می‌بایست این تکنولوژی را به کار بگیرند.
    2018-02-20 07:47:00
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  شرکت ها و برندها
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  دریافت طیف گسترده‌ای از خدمات ارتباطی ثابت، سیار و محتوایی از یک اپراتور به صورت متمرکز، صرفه‌جویی در هزینه و زمان و مدیریت اثربخش نیازمندی‌های ارتباطی و محتوایی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.
    2018-02-18 12:41:00