روبات ها برمسند قضاوت می نشینند

 درایالت جیانگسو چین روبات های قضایی برای تصمیم گیری درباره هزاران پرونده قضایی به کار گرفته شده اند. البته این طرح به طور آزمایشی اجرا می شود.

این ماشین های ۹۰ سانتیمتری  برای بررسی پرونده ها، کنترل وقایع و ارائه نظر درباره محکومیت کمک حال سیستم قضایی به شمار می روند.  

به گفته دادستانان ایالت جیانگسو، آنها می توانند فرایندهایی مانند صدور اجازه دستگیری و تایید اتهام را انجام دهند.

از سپتامبر گذشته تا کنون این روبات ها حدود ۱۵ هزار پرونده را بررسی کردند. البته پرونده های مذکور به جرم های ساده مانند تخلفات راهنمایی و رانندگی مربوط بوده است. آنها در بیشتر این پرونده ها توانستند به چالش ها اشاره و اشتباهات را اصلاح کنند. در نتیجه کار این ماشین ها ۵۴۱ حکم محکومیت صادر شد.

 البته به نوشته رسانه های چینی، عکس العمل مردم نسبت به این روبات ها مختلف بوده است.

منبع:خبرگزاری مهر

  نظرات

  تلاش آلمان برای پیشروی در هوش مصنوعی
  فناوریهای برتر
  تلاش آلمان برای پیشروی در هوش مصنوعی
  خانم مرکل :هدف ما این است که یک برند تجاری را در هوش مصنوعی با عنوان «ساخت آلمان» ایجاد کنیم تا اطمینان حاصل شود که آلمان به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه هوش مصنوعی در جهان جای گرفته است.
    2018-11-20 16:28:00
  برنامه نویسی درتعامل با یادگیری ماشینی
  معرفی کتاب
  برنامه نویسی درتعامل با یادگیری ماشینی
  اگر از شما این سوال پرسیده شود که در میان زبان‌های رایج برنامه‌نویسی که امروزه به کار گرفته می‌شوند کدامیک از آن‌ها به شما اجازه می‌دهند در سریع‌ترین زمان برنامه‌ای بنویسید که روی پلتفرم‌های مختلف قابل اجرا باشد چه جوابی می‌دهید؟
    2018-11-19 19:13:00
  بازی‌های موبایلی در ایران(تحلیل آماری)
  بازی و سرگرمی
  بازی‌های موبایلی در ایران(تحلیل آماری)
  وجود یک بازی ایرانی در بین محبوب‌ترین‌های ایران و شناخت سلیقه‌ جمعی در مورد ژانرهای محبوب بازی در ایران می‌تواند نقشه‌ راه درستی پیش پای سیاست‌گذاران، سرمایه‌گذارها و خصوصا شرکت‌های بازی‌سازی قرار دهد.
    2018-11-16 11:40:00
  رشد و سوددهی بازار رایانش ابری
  رایانش ابری
  رشد و سوددهی بازار رایانش ابری
  دسترسی بهتر و سریع‌تر، چابکی، پاسخگویی و مسوولیت‌پذیری، شتاب بخشیدن به نوآوری و انعطاف‌پذیری بالا از دلایل اقبال افراد و سازمان‌ها به خدمات ابرهستند.
    2018-11-15 07:09:00