فرزندان خود را برای فردایی بهتر آماده کنید

 کارشناسان استخدامی، مدیران اجرایی و متخصصان حرفه‌ای درباره بهترین فرصت‌ها و روندهایی که در چند سال آینده به بلوغ کامل خواهند رسید نظراتی داده و به داغ‌ترین موقعیت‌های شغلی اشاره دارند که از همین حالا نیز نشانه‌های آن‌ها به خوبی پدیدار شده است.بد نیست اگر به دنبال تحکیم مبانی شغلی خودهستید ویا در آینده نزدیک فرزند یا یکی از نزدیکانتان در این وادی قرار خواهند گرفت برای راهنمائی آن ها با برخی ازاین مشاغل آشنا شوید.

هوش مصنوعی و مهندسان یادگیری عمیق

آن‌چنان که هوش مصنوعی با شتاب بسیار زیاد داده‌های ما را دریافت و تحلیل کرده و در نهایت یک بینش عملی در اختیار ما قرار می‌دهد، این حوزه از فناوری به شدت تشنه است تا متخصصان را جذب کند. شرکت‌ها و مردم به‌طرز شگفت‌آوری به دنبال موضوعاتی همچون خودکارسازی و ماشین‌های خودران هستند. این حرف به معنای آن است که شرکت‌ها به دنبال مهندسانی خواهند بود که در زمینه یادگیری عمیق متبحر باشند. متخصصانی که این روزها به سختی پیدا می‌شوند. سوبو راما، مدیرعامل شرکت Bitfusion در این ارتباط می‌گوید: «ما شاهد رشد روزافزون تقاضا برای متخصصانی هستیم که در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری عمیق متبحر هستند. در مقطع فعلی این متخصصان حقوق‌های بسیار بالا و خوبی دریافت می‌کنند.» اگر به دنبال آن هستید تا زمان خود را روی یادگیری یک فناوری ویژه سرمایه‌گذاری کنید، مطمئن باشید تقاضا برای مهندسان متخصص در هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق روبه افزایش است و هیچ‌گونه نشانه‌ای از کند شدن این روند مشاهده نمی‌شود.

واقعیت مجازی/ واقعیت افزوده

شرکت استخدامی Randstad به تازگی گزارشی منتشر کرده که نشان می‌دهد واقعیت مجازی یکی از پر تقاضاترین مشاغلی است که امروزه نزدیک به 5000 موقعیت شغلی در ارتباط با آن به ثبت رسیده است. اما این شرکت اطمینان داده است که با ورود سازمان‌های بیشتری به این حوزه بر حجم تقاضا افزوده خواهد شد. آیمن سید، مدیر ارشد محصول، در شرکت CA Technologies به این نکته اشاره کرده است که در نمایشگاه CES امسال شاهد ورود واقعیت مجازی و افزوده به یکسری از محصولات مصرفی بودیم. اما شرکت‌ها فرصت را از دست نداده‌اند و از همین امسال به سراغ به‌کارگیری این دو فناوری در ارتباط با محصولات شبیه‌سازی و آموزشی رفته‌اند. این رویکرد به معنای آن است که در چند سال آینده مشاغل بیشتری روی توسعه‌دهندگان واقعیت مجازی و افزوده قرار خواهد گرفت. این مشاغل هم در زمینه توسعه و هم در زمینه امنیت پیش روی این افراد قرار دارد.

تحلیل‌‌گر امنیتی

به لطف نقص‌های امنیتی که به تازگی شناسایی شده و تهدیداتی که به‌طور مداوم افزایش پیدا می‌کنند، جای تعجبی نیست که مشاهده می‌کنیم تقاضا برای تحلیل‌گران امنیتی رو به افزایش است. امروزه تحلیل‌گران امنیتی حقوق ثابت و بالایی را دریافت می‌کنند. اما این تمام ماجرا نیست. به واسطه آن‌که حیطه کاری این افراد به سرعت در حال گسترش است و اکنون شاهد این موضوع هستیم که حیطه کاری این افراد تمامی بخش‌های یک سازمان را شامل می‌شود. گزارشی که از سوی CareerCast منتشر شده اعلام می‌دارد این افراد برای آن‌که حضور ماندگار و موفقی داشته باشند باید با جدیدترین روش‌های هک و متدولوژی‌های مورد استفاده از سوی هکرها آشنا باشند تا بتوانند نقص‌های امنیتی را پیش‌بینی کنند. به همین دلیل است که شغل تحلیل‌گر امنیتی جزء دو شغل برتر سال 2017 انتخاب شده است. با رشد انفجاری ذخیره‌سازهای ابرمحور پیش‌بینی می‌شود شغل مربوط به تحلیل‌گر امنیتی یک جهش 18 درصدی را در یک سال آینده تجربه کند.

متخصصان پیاده‌سازی سرویس‌های ابری

بر طبق گزارش منتشر شده از سوی CompTIA ترکیب فناوری‌های جدید با سرویس‌های ابری پویایی خاصی را به آن می‌بخشند. یادگیری ماشینی و زنجیره بلوکی از جمله فناوری‌های تاثیرگذار بر کلاود هستند. Friess می‌گوید: «شرکت‌ها در زمینه بودجه در تنگنا قرار گرفته‌اند. شرکت‌ها برای غلبه بر مشکل کمبود بودجه به رویکرد کار بیشتر و پرداخت کمتر متوسل شده‌اند. همچنین تا حد امکان هزینه‌های جانبی خود را کاهش داده‌اند. اما با ورود کلاود به یک سازمان همه چیز تغییر پیدا می‌کند. این فناوری قادر است قفل درب‌ها را باز کرده و فرصت‌های جدیدی را پیش روی شرکت‌ها قرار دهد. مدیران ارشد فناوری به دنبال رویکردهای مختلف کلاود محور هستند. درست در همین نقطه است که توسعه‌دهندگان و متخصصان اجرایی که در زمینه ارائه راه‌حل‌های کلاود متخصص هستند به میدان وارد می‌شوند. افرادی که با Microsoft 365، Workday، Slaceforce.com، AWS، آژر، Service Now، Oracle Cloud وSAP  آشنایی دارند.»

مهندسان Full-Stack

کاربران وب به‌طور فزاینده‌ای خواستار نرم‌افزارهایی هستند که تجربه کاربری در آن‌ها به خوبی به کار گرفته شده باشد. همین موضوع باعث شده است تقاضا برای طراحان فول استک زیاد شود. گاتام آگروال، مدیر ارشد مدیریت محصول در Sencha می‌گوید: «فناوری‌هایی شبیه به برنامه‌های تحت وب پیش‌رونده (progressive web apps) به شکل قابل توجهی مورد توجه قرار گرفته‌اند.» در حالی که دات‌نت و جاوا در سال جاری همچنان به سلطه خود بر بازار ادامه خواهند داد، اما روندهای بزرگ متن باز به شدت در حال رشد هستند. امروزه شرکت‌ها به دنبال متخصصانی هستند که در زمینه کار با PHP، پیتون، Node.JS و HTML/CSS مهارت داشته باشند. کاندیس مورفی، مدیر استخدامی Addison Group می‌گوید: «کلید موفقیت این گروه از افراد آشنایی با زیرساخت‌های متن باز است.»

متخصصان علم داده‌ها

‌آن‌چنان که هوش مصنوعی به یکی از ملزومات اصلی کسب‌وکارها تبدیل شده است، در همان حال اخذ تصمیمات سریع با اتکا بر حجم عظیمی از داده‌ها روند افزایشی به خود گرفته است. امروزه سازمان‌ها به دنبال استخدام افرادی هستند که در زمینه تحلیل داده‌ها تبحر دارند. جیل ویتی، معاون بخش استعدادیابی شرکت Entelo می‌گوید: «امروزه موقعیت‌های شغلی برای همه طراحان وجود دارد، اما موقعیت‌های شغلی برای متخصصان علم داده‌ها به مراتب بیشتر است. هر شرکتی به دنبال آن است تا از اهرم داده‌ها و تحلیل‌ها به منظور بهبود موقعیت تجاری خود استفاده کند. شرکت‌ها به دنبال استعدادهایی هستند که بتوانند به مجموعه سوالات پیچیده‌ مرتبط با داده‌ها پاسخ دهند. کلید موفقیت این متخصصان در تسلط بر مفاهیم ریاضی قرار دارد.»

مهندسان اینترنت اشیا

گزارش منتشر شده از سوی Randstad نشان می‌دهد تقاضا برای مشاغل مرتبط با معماری اینترنت اشیا در سال گذشته میلادی یک رشد 40 درصدی را تجربه کرده است. اما این تازه شروع کار است. دینو گریگور راکاکیس، معاون بخش استخدامی Randstad می‌گوید: «اینترنت اشیا نقطه پیشرفت دنیای فناوری است. کار کردن به عنوان یک مهندس اینترنت اشیا فرصت‌های بسیاری را هم در مقطع فعلی و هم در آینده پیش روی علاقه‌مندان قرار می‌دهد. اینترنت اشیا دنیایی است که همواره رویکرد رقابتی خود را حفظ می‌کند. حتا مهندسانی که به‌طور مستقیم با اینترنت اشیا در ارتباط نباشند نیز موقعیت‌های شغلی خوبی را تجربه خواهند کرد. دستگاه‌های اینترنت اشیا شرکت‌ها را با حجم بسیار عظیمی از داده‌های غیر ساخت یافته محصور کرده است. شرکت‌ها به دنبال راهی هستند تا این داده‌ها را به اطلاعات ارزشمندی تبدیل کرده و اطلاعات خود را همواره به‌روز نگه دارند. چالش اصلی شرکت‌ها این است که داده‌ها را با سرعت و دقت بیشتری تحلیل کرده تا بینش درست و قابل فهم را به دست آورند.»

منبع:http://www.shabakeh-mag.com

  نظرات

  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  نرم افزارها
  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  کاربران گوشی‌های هوشمند هر روز بارها و بارها اپلیکیشن‌های مختلفی را کنترل می‌کنند و ساعت‌ها از آنها استفاده می‌کنند ولی به نظر می‌رسد حذف برخی از این اپلیکیشن‌ها کیفیت زندگی شخصی و حرفه‌ای را ارتقا دهد.
    2020-01-02 09:42:00
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  معرفی کتاب
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  در این کتاب عملکرد دستگاه سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا در جهت استفاده از فضای سایبری به منظور تأثیرگذاری بر افکار عمومی کاربران ایرانی اینترنت مورد بررسی قرار گرفته است.
    2020-01-02 09:08:36
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  رسانه های اجتماعی
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  تعداد کاربران واتس‌آپ در مقایسه با رقبایی نظیر فیس‌بوک مسنجر (1.3 میلیارد نفر کاربر فعال ماهانه)، وی‌چت (1.112 میلیارد نفر کاربر) و اینستاگرام (1 میلیارد کاربر) به‌مراتب بیش‌تر است.
    2020-01-01 10:17:54
  انگلیس و چالش هوآوی
  شرکت ها و برندها
  انگلیس و چالش هوآوی
  گزارش های مختلف از انگلیس نشان می دهد مقامات امنیتی به نخست وزیر کشور چراغ سبز داده اند تا از تجهیزات هواوی در شبکه۵G این کشور استفاده کند.
    2019-12-31 10:17:02
  چشمان شهر
  دانش روز
  چشمان شهر
  بسیاری از صاحب نظران و متخصصان امور سیاسی و اجتماعی که از تبعات خطرناک همه گیر شدن این فناوری نگران هستند، می‌گویند از اینکه دولت چین فرصتی برای بحث و تبادل نظر در این زمینه با استفاده از هنر به وجود آورده خرسند هستند. آورده خرسند هستند.
    2019-12-27 09:32:02
  بزرگترین اینترانت جهان
  اینترنت
  بزرگترین اینترانت جهان
  قرار است وزیر ارتباطات روسیه گزارشی درباره نتایج آزمایش ها جهت بررسی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، تهیه کند.
    2019-12-25 09:00:48
  ادعای سنگین اپل
  شرکت ها و برندها
  ادعای سنگین اپل
  برای شرکت در این طرح فرد ابتدا باید گزارشی مختصر و مفید از مشکلی که در سیستم پیدا کرده است، به همراه نمونه کار، بنویسد و برای شرکت ارسال کند.
    2019-12-24 09:50:52
  اینترنت دراستخدام چین
  اینترنت
  اینترنت دراستخدام چین
  قرار است این قوانین از یکم مارس اجرایی شوند. این درحالی است که براساس قوانین جدید مدیریت حساب های کاربری، فرایندهای ثبت نام، کنترل محتوا و شایعات نیز سختگیرانه تر می شود.
    2019-12-23 11:28:11
  پاشنه آشیل آمازون
  شرکت ها و برندها
  پاشنه آشیل آمازون
  این مجموعه که طی یک دهه اخیر به یکی از مهم‌ترین شرکت‌ها تبدیل شده، در ده سال آینده به مهم‌ترین شرکت جهان مبدل خواهد شد.
    2019-12-16 09:13:29
  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56