تغییربزرگ در رویکرد گوگل

تغییرات جوی خطرناک‌ترین پدیده برای انسان‌ها است
شرکت آلفابت که شرکت مالک گوگل محسوب می‌شود به‌تازگی موضع خوددر زمینه تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین را اعلام کرده است.
 باور این کمپانی بر این است که بر اساس اعلام رسمی یکی از مدیران ارشد آلفابت، تغییرات اقلیمی بزرگ‌ترین خطری است که انسان امروزی را تهدید می‌کند.
آسترو تلر که یکی از مدیران با سابقه آلفابت محسوب می‌شود و در حال حاضر عهده دار سمت مدیریت پروژه مون شات در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی اکس است، به‌تازگی در مصاحبه‌ای رسمی از موضع این شرکت درباره این مقوله پرده برداشته و اعلام کرد که این کمپانی معتقد است بزرگ ترین تهدیدی که در پیش روی بشریت قرار دارد، تغییرات اقلیمی است.
تلر در این مصاحبه گفت: «وظیفه ما این است که بتوانیم به دنبال مشکلات بشریت گشته و معضلات بزرگ جهان را حل کنیم. تغییرات اقلیمی در حقیقت مشکلی است که بیشتر دید پیش روی ما را پوشانده است زیرا یک مشکل بسیار بزرگ است.»
 

آزمایشگاه‌های اکس که پیش از این با نام گوگل اکس شناخته می‌شدند به همراه پروژه مون شات در حقیقت میزبانان بلندپروازانه‌ترین پروژه‌های گوگل و آلفابت هستند که از میان آن‌ها می‌توان به خودروهای بدون راننده، سیستم تحویل بار با پهپاد و بالن‌های ارسال اینترنت از آسمان به زمین اشاره کرد.
یکی از نکات بسیار جالب درباره این موضع‌گیری آلفابت این است که در طول چند ماه گذشته انتقادهای بسیاری زیادی به گوگل وارد آمده است که نشان دهنده این هستند که این شرکت در زمینه مبارزه با تغییرات جوی تلاش چندانی به خرج نداده است. این موضوع که با اعتراض کارمندان گوگل همراه بوده است، حال با انتقاد مدیران شرکت مالک گوگل نیز همراه شده است و به این ترتیب باید به زودی شاهد تغییراتی بزرگ در رویکرد گوگل در این زمینه باشیم.

منبع:ایتنا به نقل ازcnet

  نظرات

  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  نرم افزارها
  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  کاربران گوشی‌های هوشمند هر روز بارها و بارها اپلیکیشن‌های مختلفی را کنترل می‌کنند و ساعت‌ها از آنها استفاده می‌کنند ولی به نظر می‌رسد حذف برخی از این اپلیکیشن‌ها کیفیت زندگی شخصی و حرفه‌ای را ارتقا دهد.
    2020-01-02 09:42:00
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  معرفی کتاب
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  در این کتاب عملکرد دستگاه سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا در جهت استفاده از فضای سایبری به منظور تأثیرگذاری بر افکار عمومی کاربران ایرانی اینترنت مورد بررسی قرار گرفته است.
    2020-01-02 09:08:36
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  رسانه های اجتماعی
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  تعداد کاربران واتس‌آپ در مقایسه با رقبایی نظیر فیس‌بوک مسنجر (1.3 میلیارد نفر کاربر فعال ماهانه)، وی‌چت (1.112 میلیارد نفر کاربر) و اینستاگرام (1 میلیارد کاربر) به‌مراتب بیش‌تر است.
    2020-01-01 10:17:54
  انگلیس و چالش هوآوی
  شرکت ها و برندها
  انگلیس و چالش هوآوی
  گزارش های مختلف از انگلیس نشان می دهد مقامات امنیتی به نخست وزیر کشور چراغ سبز داده اند تا از تجهیزات هواوی در شبکه۵G این کشور استفاده کند.
    2019-12-31 10:17:02
  چشمان شهر
  دانش روز
  چشمان شهر
  بسیاری از صاحب نظران و متخصصان امور سیاسی و اجتماعی که از تبعات خطرناک همه گیر شدن این فناوری نگران هستند، می‌گویند از اینکه دولت چین فرصتی برای بحث و تبادل نظر در این زمینه با استفاده از هنر به وجود آورده خرسند هستند. آورده خرسند هستند.
    2019-12-27 09:32:02
  بزرگترین اینترانت جهان
  اینترنت
  بزرگترین اینترانت جهان
  قرار است وزیر ارتباطات روسیه گزارشی درباره نتایج آزمایش ها جهت بررسی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، تهیه کند.
    2019-12-25 09:00:48
  ادعای سنگین اپل
  شرکت ها و برندها
  ادعای سنگین اپل
  برای شرکت در این طرح فرد ابتدا باید گزارشی مختصر و مفید از مشکلی که در سیستم پیدا کرده است، به همراه نمونه کار، بنویسد و برای شرکت ارسال کند.
    2019-12-24 09:50:52
  اینترنت دراستخدام چین
  اینترنت
  اینترنت دراستخدام چین
  قرار است این قوانین از یکم مارس اجرایی شوند. این درحالی است که براساس قوانین جدید مدیریت حساب های کاربری، فرایندهای ثبت نام، کنترل محتوا و شایعات نیز سختگیرانه تر می شود.
    2019-12-23 11:28:11
  پاشنه آشیل آمازون
  شرکت ها و برندها
  پاشنه آشیل آمازون
  این مجموعه که طی یک دهه اخیر به یکی از مهم‌ترین شرکت‌ها تبدیل شده، در ده سال آینده به مهم‌ترین شرکت جهان مبدل خواهد شد.
    2019-12-16 09:13:29
  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56