تغییربزرگ در رویکرد گوگل

تغییرات جوی خطرناک‌ترین پدیده برای انسان‌ها است
شرکت آلفابت که شرکت مالک گوگل محسوب می‌شود به‌تازگی موضع خوددر زمینه تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین را اعلام کرده است.
 باور این کمپانی بر این است که بر اساس اعلام رسمی یکی از مدیران ارشد آلفابت، تغییرات اقلیمی بزرگ‌ترین خطری است که انسان امروزی را تهدید می‌کند.
آسترو تلر که یکی از مدیران با سابقه آلفابت محسوب می‌شود و در حال حاضر عهده دار سمت مدیریت پروژه مون شات در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی اکس است، به‌تازگی در مصاحبه‌ای رسمی از موضع این شرکت درباره این مقوله پرده برداشته و اعلام کرد که این کمپانی معتقد است بزرگ ترین تهدیدی که در پیش روی بشریت قرار دارد، تغییرات اقلیمی است.
تلر در این مصاحبه گفت: «وظیفه ما این است که بتوانیم به دنبال مشکلات بشریت گشته و معضلات بزرگ جهان را حل کنیم. تغییرات اقلیمی در حقیقت مشکلی است که بیشتر دید پیش روی ما را پوشانده است زیرا یک مشکل بسیار بزرگ است.»
 

آزمایشگاه‌های اکس که پیش از این با نام گوگل اکس شناخته می‌شدند به همراه پروژه مون شات در حقیقت میزبانان بلندپروازانه‌ترین پروژه‌های گوگل و آلفابت هستند که از میان آن‌ها می‌توان به خودروهای بدون راننده، سیستم تحویل بار با پهپاد و بالن‌های ارسال اینترنت از آسمان به زمین اشاره کرد.
یکی از نکات بسیار جالب درباره این موضع‌گیری آلفابت این است که در طول چند ماه گذشته انتقادهای بسیاری زیادی به گوگل وارد آمده است که نشان دهنده این هستند که این شرکت در زمینه مبارزه با تغییرات جوی تلاش چندانی به خرج نداده است. این موضوع که با اعتراض کارمندان گوگل همراه بوده است، حال با انتقاد مدیران شرکت مالک گوگل نیز همراه شده است و به این ترتیب باید به زودی شاهد تغییراتی بزرگ در رویکرد گوگل در این زمینه باشیم.

منبع:ایتنا به نقل ازcnet

  نظرات

  قراردادی برای "وب"
  اینترنت
  قراردادی برای "وب"
  تیم برنرز لی مخترع "وب"از دولت ها، شرکت ها و مردم خواسته به این برنامه عمل کنند.اومی گوید: قدرت وب زندگی مردم را دگرگون می کند. اما اگر اکنون وارد عمل نشویم و از سواستفاده از وب جلوگیری نکنیم در معرض خطر قرار می گیریم.
    2019-11-26 09:04:56
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  اینترنت
  "خطراینترنت" از نگاه اوباما
  باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که...
    2019-11-23 08:55:46
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  فناوریهای برتر
  پرینت زیستی ،سرآغازتحول درپیوند های پوستی
  ما به‌عنوان مهندسانی که در زمینه بازآفرینی زیستی فعالیت می‌کنیم؛ همواره ساختار زیستی فوق‌العاده بدن انسان را تحسین نموده و می‌دانیم ،نزدیک شدن تدریجی به ماهیت حقیقی این ساختار در طبیعت، پدیده‌ای شگفت‌آور و در عین‌حال مسرت‌بخش است.
    2019-11-10 10:59:56
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  فناوریهای برتر
  قانون مور هنوز باطل نشده است
  در سال 2021، پلتفرم موبایلی اسنپ‌دراگون 875 توسط کمپانی TSMC تولید شده و به احتمال فراوان نخستین تراشه 5 نانومتری به‌کارگیری شده در هندست‌های اندرویدی به‌شمار خواهد رفت.
    2019-10-30 10:11:08
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  تازه های فناوری
  تکنولوژی،علیه تکنولوژی
  برخی شرکت های بزرگ فناوری و رسانه ای هم برای پیشبرد این طرح با فیس بوک همکاری می کنند که از جمله آنها می توان به مایکروسافت، دانشگاه ام آی تی، نیویورک تایمز و دانشگاه آکسفورد اشاره کرد.
    2019-10-23 10:20:40
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوریهای برتر
  پنج نقطه عطف فناوری 5G
  فناوری 5G می‌تواند آینده زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار بدهد و تحولات زیادی در زمینه‌های مختلف برای این فناوری تعریف شده است.
    2019-10-20 09:16:05
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  کلینیک سلامت
  خون مصنوعی به کمک بیماران می آید
  سالیانه افراد زیادی به دلیل عدم تزریق به موقع خون و فرآورده های خونی جانشان را از دست می دهند.با کمک این ابداع جدید پژوهشگران می توان از این نوع رخدادهای ناگوار جلوگیری کرد.
    2019-10-05 08:28:40
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  واقعیت افزوده
  جاه طلبی جدید فیس بوک
  در حال حاضر صدها کارمند فیس‌بوک در حال کار روی این پروژه هستند و تلاش می‌کنند که در سریع‌ترین زمان ممکن محصول مذکور را وارد بازار کنند.
    2019-09-29 11:17:45
  اینتل درالمپیک 2020
  تازه های فناوری
  اینتل درالمپیک 2020
  اینتل زمان زیادی برای کار بر روی واقعیت مجازی گذاشته و نتایج آن در ماه جولای سال 2020 ،همزمان با آغاز بازی‌های المپیک دیده خواهد شد.
    2019-09-27 13:07:35