تغییربزرگ در رویکرد گوگل

تغییرات جوی خطرناک‌ترین پدیده برای انسان‌ها است
شرکت آلفابت که شرکت مالک گوگل محسوب می‌شود به‌تازگی موضع خوددر زمینه تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین را اعلام کرده است.
 باور این کمپانی بر این است که بر اساس اعلام رسمی یکی از مدیران ارشد آلفابت، تغییرات اقلیمی بزرگ‌ترین خطری است که انسان امروزی را تهدید می‌کند.
آسترو تلر که یکی از مدیران با سابقه آلفابت محسوب می‌شود و در حال حاضر عهده دار سمت مدیریت پروژه مون شات در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی اکس است، به‌تازگی در مصاحبه‌ای رسمی از موضع این شرکت درباره این مقوله پرده برداشته و اعلام کرد که این کمپانی معتقد است بزرگ ترین تهدیدی که در پیش روی بشریت قرار دارد، تغییرات اقلیمی است.
تلر در این مصاحبه گفت: «وظیفه ما این است که بتوانیم به دنبال مشکلات بشریت گشته و معضلات بزرگ جهان را حل کنیم. تغییرات اقلیمی در حقیقت مشکلی است که بیشتر دید پیش روی ما را پوشانده است زیرا یک مشکل بسیار بزرگ است.»
 

آزمایشگاه‌های اکس که پیش از این با نام گوگل اکس شناخته می‌شدند به همراه پروژه مون شات در حقیقت میزبانان بلندپروازانه‌ترین پروژه‌های گوگل و آلفابت هستند که از میان آن‌ها می‌توان به خودروهای بدون راننده، سیستم تحویل بار با پهپاد و بالن‌های ارسال اینترنت از آسمان به زمین اشاره کرد.
یکی از نکات بسیار جالب درباره این موضع‌گیری آلفابت این است که در طول چند ماه گذشته انتقادهای بسیاری زیادی به گوگل وارد آمده است که نشان دهنده این هستند که این شرکت در زمینه مبارزه با تغییرات جوی تلاش چندانی به خرج نداده است. این موضوع که با اعتراض کارمندان گوگل همراه بوده است، حال با انتقاد مدیران شرکت مالک گوگل نیز همراه شده است و به این ترتیب باید به زودی شاهد تغییراتی بزرگ در رویکرد گوگل در این زمینه باشیم.

منبع:ایتنا به نقل ازcnet

  نظرات

  بحران پساکرونا
  اقتصاد
  بحران پساکرونا
  فکر می‌کنم که شرایط بسیار خطرناک است و نگران هستم که چه مدلی قرار است در میان کشورها مورد استفاده قرار بگیرد.
    2020-06-01 09:37:32
  افق های نو ،در تسخیر فضا
  فناوریهای برتر
  افق های نو ،در تسخیر فضا
  آندراس کارسای معتقد است:نتایج آزمایش بسیار دلگرم‌کننده بودند و پژوهشگران آنها را در قالب یک مطالعهٔ جدید که امروز در مجلهٔ «پیشرفت علوم» منتشر شد به انجام رساندند.
    2020-05-30 11:52:53
  نسخه میراث استیو جابز
  فناوریهای برتر
  نسخه میراث استیو جابز
  پیش‌بینی می‌شود این محصول در پایان ۲۰۲۰ میلادی یا اوایل ۲۰۲۱ عرضه شود اما هنوز مشخص نیست چالش های به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا روی زمان عرضه آن تاثیر می‌گذارد یا خیر.
    2020-05-28 10:49:00
  هواوی: شایددیگر برنخواهیم گشت
  شرکت ها و برندها
  هواوی: شایددیگر برنخواهیم گشت
  اعمال محدودیت‌های بیشتر علیه هواوی، این شرکت را مجبور به انتقال کل زنجیره تامین‌ خودش به داخل چین خواهد کرد و در نتیجه مشاغل بسیار زیادی را به خارج از آمریکا انتقال خواهد داد.
    2020-05-26 15:03:51
  هدف گذاری بزرگ NVIDIA
  فناوریهای برتر
  هدف گذاری بزرگ NVIDIA
  در حقیقت DGX A100 از جمله سوپرکامپیوترهای هوش مصنوعی محسوب می‌شود که امید می رود،سال‌ها تحقیقات دانشمندان را در یک ماه یا حتی چند روز انجام بدهد.
    2020-05-24 10:18:00
  درسی برای فردا
  جامعه
  درسی برای فردا
  ناسا احتمال می‌دهد که پولی که برای پشتیبانی از این مطالعات پرداخت شده است در دهه‌های آینده بازخواهد گشت.
    2020-05-23 09:03:00
  مجادلات درحکمرانی اینترنت
  اینترنت
  مجادلات درحکمرانی اینترنت
  این ادعا در شرایطی مطرح می‌شود که بر اساس افشاگری‌های ادوارد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا، سیا و اف بی آی از جمله بزرگترین راهزنان دنیای مجازی محسوب می‌شوند
    2020-05-21 07:30:00
  هواوی در مسیر توسعه
  شرکت ها و برندها
  هواوی در مسیر توسعه
  جدا از اطلاعاتی که از چیپ‌ست کایرین 1000 منتشر شده، گفته می‌شود چیپ‌ست پرچمدار بعدی هواوی نیز کایرین 1100 نام دارد که برای عرضه در سال بعد در نظر گرفته شده است
    2020-05-20 08:46:00
  اینترنت ایران در ماراتن جهانی سرعت
  اینترنت
  اینترنت ایران در ماراتن جهانی سرعت
  طبق این فهرست، سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه گذشته میلادی ۲۵.۲۴ مگابیت برثانیه بوده است.براین اساس ایران در رده ۷۱ فهرست سرعت ماهانه اینترنت موبایل کشورهای جهان قرار دارد.
    2020-05-19 06:03:00
  آی پد ارزان می شود
  بازاریابی و بازارسازی
  آی پد ارزان می شود
  اپل تا به حال در زمینه اجرای برنامه‌های واقعیت افزوده و بازی‌های پیچیده در برابر رقبای خود ضعف داشته و نتوانسته سهمی از بازارهای در حال رونق مذکور را به دست آورد.
    2020-05-18 13:52:00
  پایان یک عصر
  شخصیت ها
  پایان یک عصر
  سرگی برین و لری پیچ موسسان گوگل از شم تجاری وی برای پیشرفت گوگل به خوبی استفاده کردند.
    2020-05-12 06:22:00