رشد فراگیرگجت‌های پوشیدنی

بر اساس آخرین اطلاعات گردآوری شده توسط موسسه IDC انتظار می‌رود که فروش جهانی دستگاه‌های پوشیدنی در سال 2020 به رکورد 396 میلیون واحدی برسد. این رقم در مقایسه با فروش 345.9 میلیون دستگاهی گجت‌های پوشیدنی در سال 2019 رشد 14.5 درصدی را نشان می‌دهد. موسسه IDC با نگاهی به آینده پیش‌بینی می‌کند که میزان فروش گجت‌های پوشیدنی با ثبت نرخ رشد مرکب 5 ساله 12.4 درصدی به رقم 637.1 میلیون دستگاه در سال 2024 خواهد رسید.

اگرچه به‌دنبال شیوع فراگیر ویروس کرونا در جهان بسیاری از تولیدکنندگان گجت‌های پوشیدنی سطح تولید خود را کاهش داده‌اند؛ اما میزان تقاضا برای ابزارهای پوشیدنی کماکان ثابت باقی‌مانده است. میزان تقاضای بازار برای تجهیزات شنیداری به ثبت رکوردی جدید نزدیک شده است. این پدیده به منظور جبران افت ناچیز تقاضا برای ساعت‌های هوشمند و مچ‌بندها کفایت خواهد کرد. این روند طی 6 ماهه دوم سال 2020 نیز ادامه خواهد یافت. با عرضه محصولات جدید (شامل هدفون‌ها، اسمارت‌واچ‌ها و مچ‌بندها) از سوی چندین تامین‌کننده مختلف طی سال جاری میزان فروش دستگاه‌های پوشیدنی در بازار بایستی به مرز 400 میلیون واحد نزدیک شود.

ظهور سرویس‌های مکمل دستگاه‌های پوشیدنی یکی از رویه‌هایی است که در کنار گجت‌های مذکور بایستی به آن‌ها توجه کرد. سرویس اخیرا معرفی شده شرکت اپل با نام +Fitness و سرویس‌های جدید شرکت‌های آمازون و فیت‌بیت با اسامی Halo و Fitbit Premium ضمن یکپارچه‌سازی داده‌های دریافتی از دستگاه‌های پوشیدنی محتوای مربوط به سلامت و تناسب اندام (شامل تمرینات هدایت شده، راهنمایی‌ها و توصیه‌های غذایی) را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. چندین کمپانی دیگر نیز رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته‌اند و به مشتریان سازمان‌ها نشان می‌دهند که چگونه فاصله‌گذاری خود را با کارمندان ادارات حفظ نموده و علائم اولیه بیماری‌های مخفی و اساسی را تشخیص دهند. این سرویس‌ها در کنار سایر خدمات ارائه شده موجب افزایش میزان تقاضا برای گجت‌های پوشیدنی خواهند شد.

بازیگران اصلی در بازار دستگاه‌های پوشیدنی

به‌طور کلی پیش‌بینی‌های صورت گرفته از افزایش چشمگیر فروش گجت‌های پوشیدنی در آینده حکایت دارند. بدین‌ترتیب نرخ رشد مرکب سالیانه بازار در این حوزه معادل 14.1 درصد است. چنین رشد چشمگیری مدیون چندین عامل محرک مختلف خواهد بود:

 • با افزایش میزان استقبال از دستگاه‌های پوشیدنی رشد تعداد کمپانی‌های تولیدکننده این گجت‌ها به روند صعودی خود ادامه خواهد داد
 • حذف جک صوتی 3.5 میلی‌متری هدفون از اسمارت‌فون‌ها موجب گرایش بیش‌تر کاربران به سوی ابزارهای بلوتوثی خواهد شد
 • کاهش قیمت دستگاه‌های پوشیدنی و اتصال آسان و هماهنگی کامل آن‌ها با لوازم منزل و سیستم‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء

محصولات گروه ساعت شامل اسمارت‌واچ‌ها و ساعت‌های سنتی دارای بالاترین نرخ رشد مرکب سالیانه معادل با 14.3 درصد هستند. سیستم‌عامل WearOS گوگل به منظور ارتقاء کارآیی محصولات ردیاب سلامت و تناسب اندام خود اقدام به خریداری FitbitOS می‌کند. بدین‌ترتیب بازار ساعت‌های هوشمند شاهد تغییراتی در چشم‌انداز سیستم‌عامل خود خواهد بود. با به‌کارگیری سیستم‌عامل تایزن سامسونگ در دستگاه‌های ردیاب تناسب اندام نظیر گلکسی واچ این پلتفرم به تدریج بخشی از بازار گجت‌های پوشیدنی را تصاحب خواهد کرد. سیستم عامل WatchOS اپل از بیش‌ترین میزان اهمیت برخوردار است و غول کوپرتینویی از عرضه مدل جدید اپل واچ SE به منافع قابل‌توجهی خواهد رسید. این محصول در حد فاصل دستگاه‌های پیشرفته و پایین‌رده جای می‌گیرد. در عین‌حال ساعت‌های مجهز به GPS با توان هیبریدی و ساعت‌های مخصوص کودکان نیز در طیف محصولات پایین‌رده طبقه‌بندی خواهند شد.

بازار دست‌بندهای هوشمند نیز روند روبه رشد آرامی را طی نموده و رشد مرکب سالیانه 2.4 درصدی را تجربه خواهد کرد. قابلیت‌های گام‌شمار و کالری‌شمار ارزان‌قیمت اصلی‌ترین عامل مشوق برای فروش این گجت‌ها در بازار محسوب می‌شوند.

منبع:https://itresan.com

  نظرات

  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  دانش روز
  اینترنت دنیا چگونه کنترل می شود؟
  این هفت تن در واقع مالکان شاه کلیدهای اینترنت هستند که با استفاده از آنها می‌توانند تمام اینترنت و وب جهانی را در یک لحظه خاموش کرده، روشن کرده، از کار انداخته و یا آن را به کار اندازند.
    2020-10-23 09:10:00
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  فرادانش
  راز گشایی برنده جایزه نوبل 2020 فیزیک
  سر راجرز پنروز بر این باور است که جهان هستی چندین چرخه مرگ و تولد مجدد را گذرانده است،او می گوید:جهان به بسط خود ادامه خواهد داد تا زمانی که تمام ماده نهایتا تباهیده شود، و یک بیگ‌بنگ دیگر دنیای جدیدی را به وجود خواهد آورد.
    2020-10-13 10:21:00
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  شرکت ها و برندها
  ماسک، امیدوار،پرشتاب
  تسلا به مراتب سریعتر از کل صنعت خودروی برقی جهان رشد می‌کند. به عنوان مثال، 2.1 میلیون خودروی برقی در سال 2019 در سطح جهان فروخته شدند، که تسلا به تنهایی 367500 خودرو در آن سال فروخت.
    2020-10-12 11:56:00
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  انرژی های نو
  اندیشه اپل برای تأمین انرژی آیفون‌ها و مک‌بوک‌های آینده
  یکی از راهکارهایی که برخی از پژوهشگران برای رفع مشکل باتری‌های امروزی ارائه دادند این است که در این دستگاه‌ها از باتری‌های بزرگ‌تری استفاده کنیم. این راهکار تا حدودی جواب می‌دهد ولی قطعاً راه حل خوبی در بلندمدت نیست.
    2020-10-10 10:54:00
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  فناوریهای برتر
  ربات های نرم در مسیر تکامل
  نیروی هوایی آمریکاامیدوار است بتواند از این پارچه در کاربری‌های مختلفی از تورنی های پوشیدنی گرفته تا شبکه‌های حمل بار هوشمند و چادرهای با قابلیت خود برپایی استفاده کند.
    2020-10-05 11:26:00
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  فناوریهای برتر
  پشت پرده "اینترنت نسل پنجم"
  دانشمندان با انتشار این گزارش‌ها از تمامی دولت‌های جهان درخواست و تقاضا کرده‌اند که هرچه سریع‌تر اقدامات لازم به منظور جلوگیری از توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه 5G را انجام دهند.
    2020-10-03 09:34:20
  شرایط زندگی درمریخ
  فرادانش
  شرایط زندگی درمریخ
  اگر مردم بخواهند روی مریخ زندگی و کار و رشد و نمو کنند، خانواده‌ای برای خودشان تشکیل دهند و در آنجا بمانند، شاید به مهندسی ژنتیک و سایر فناوریهای پیشرفته نیاز داشته باشیم.
    2020-09-29 10:41:00
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  فناوریهای برتر
  "نیرویی مرگبارتر"،"ریسکی کمتر"
  جو دی‌پیترو، نایب رییس بخش سیستم‌های کشتی و جنگنده‌های کوچک در کمپانی لاکهید گفت:تیم لاکهید مارتین حدود 200 سال تجربه ترکیبی در کشتی‌سازی، یکپارچه‌سازی، اتوماسیون و خودرانی را گرد هم آورده است.
    2020-09-28 09:55:12