فناوری امنیتی در مراسم سال نوی چینی

 

پلیس چین از ابزارهای جدیدی برای تشخیص هویت شهروندان و مردم عادی استفاده خواهد کرد. به گزارش منابع محلی، پلیس چین به منظور تامین امنیت مراسم سال نوی چینی در شهر ژنگ ژو از عینک هایی استفاده می کند که قابلیت تشخیص چهره را دارا می باشند. بر اساس گزارشات منتشر شده مراسم سال نوی چینی یکی از پر جمعیت ترین مراسم عمومی در تمام جهان به حساب می آید و پلیس چین امیدوار است با استفاده از تکنولوژی های جدید بتواند نقش پر رنگ تری در تامین امنیت مردم حاضر در این مراسم داشته باشد.

به گفته پلیس چین این عینک ها تا کنون کار خود را به خوبی انجام داده اند و توانسته اند 7 مجرم فراری تحت تعقیب و 26 نفر که با هویت جعلی سفر می کرده اند را شناسایی کنند.

به گزارش وال استریت ژورنال، عینک های مورد نظر توسط یک کمپانی چینی به نام LLVision و به سفارش مستقیم نیروی پلیس این کشور ساخته می شوند. مزیت کلیدی این عینک ها نسبت به دوربین های مدار بسته امکان بررسی همه جهات و همچنین تار نشدن تصاویر است. همچنین چیپ های اختصاصی مجهز به هوش مصنوعی در این عینک ها به تشخیص سریعتر آنچه پلیس در پی آن است کمک کرده و می توانند در اقدام زودهنگام برای جلوگیری از حوادث ناخواسته تاثیر گذار باشند.

نیروهای پلیس که از این عینک استفاده می کنند یک دستگاه همراه دیگر را نیز با خود حمل خواهند کرد که می تواند به کمک دیتابیسی متشکل از تصویر 10000 نفر از مجرمان در فاصله 100 میلی ثانیه افراد را تشخیص دهد.  چین قبل از این نیز سابقه استفاده از ابزارهای مدرن را در نیروهای انتظامی خود داشته است. سال گذشته پلیس این کشور از دوربین هایی مجهز به هوش مصنوعی برای اختصاص یک کد به هر شهروند و سپس رهگیری آنها در طول روز استفاده کرده بود.

تخمین زده می شود تعداد دوربین های مدار بسته در کشور چین تا سال 2020 به بیش از 600 میلیون عدد برسد.

منبع:سخت افزار مگ

  نظرات

  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  دانش روز
  استفاده ازگوگل مپ بدون نیاز به اینترنت
  گوگل به منظور جلوگیری از اشغال حجم زیادی از ظرفیت حافظه گوشی شما، به صورت اتوماتیک و خودکار تاریخچه محدوده‌های دانلود شده توسط شما را پس از گذشت ۳۰ روز ( یک ماه ) حذف می‌کند.
    2018-05-25 15:31:00
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  فرادانش
  انجام 1000000000000000عملیات در ثانیه
  این تجربه می‌تواند راه را برای کامپیوترهای متعارف فوق‌سریع- و شاید کامپیوترهای کوانتومی- در موقعیت‌هایی که تاکنون ناممکن شمرده می‌شدند، بگشاید.
    2018-05-22 17:56:00
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  نوآوری
  امکانات استثنایی دردوربین‌شرکت رد
  کاربر می تواند در آن واحد تصاویر را به صورت ۴V و دو بعدی و همچنین به صورت دو بعدی و سه بعدی ضبط کند. فایل های دو بعدی به صورت جداگانه ذخیره می شوند و لذا به راحتی قابل بهره برداری و انتقال هستند.
    2018-05-22 07:12:00
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  اقتصاد
  چین در مسیر تجارت الکترونیکی فرامرزی
  تجارت الکترونیکی فرامرزی به عنوان نحوه‌ی جدید و الگوی جدید در تجارت بین المللی روند توسعه عصر اطلاعات را بازتاب می دهد و بر ساختار اقتصاد و تجارت جهان تاثیرگذار است.
    2018-05-21 17:04:00
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  فناوریهای برتر
  تحولات محتوائی درگوشی‌های هوشمند
  پژوهشگران معتقدند طی سال های آینده افزایش استفاده از برنامه های خلاقانه، مفهومی و ارتباط آفرین به گسترش شدید کاربرد برنامه های واقعیت افزوده طراحی شده برای گوشی های هوشمند منجر می شود.
    2018-05-21 11:24:00
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  شخصیت ها
  "نادلا" ازحیدرآبادتاسکانداری مایکروسافت
  یکی از مسائلی که باعث شد نام نادلا بیشتر از پیش بر سر زبان‌ها بیافتد، تغییر تمرکز وی از نرم‌افزار به‌طیف وسیع‌تری از محصولات از جمله کلاود و گجت‌ها بود. وی باعث شد تا اعتبار مایکروسافت در حوزه خدمات مبتنی بر ابر بیشتر از گذشته شود.
    2018-05-19 07:29:00
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اقتصاد
  اولین تراکنش مالی روی سیستم بلاک‌چین انجام شد
  اعتبارنامه مالی از راه‌های سنتی نقل‌وانتقال بیش از ۲ تریلیون دلار پول در جهان است که بین ۵ تا ۱۰ روز بر اساس میزان انتقال، طول می‌کشد اما با بلاک‌چین این فرآیند حذف‌شده و سیستم مالی بدون هزینه جانبی جلو می‌رود.
    2018-05-15 17:12:00