فناوری امنیتی در مراسم سال نوی چینی

 

پلیس چین از ابزارهای جدیدی برای تشخیص هویت شهروندان و مردم عادی استفاده خواهد کرد. به گزارش منابع محلی، پلیس چین به منظور تامین امنیت مراسم سال نوی چینی در شهر ژنگ ژو از عینک هایی استفاده می کند که قابلیت تشخیص چهره را دارا می باشند. بر اساس گزارشات منتشر شده مراسم سال نوی چینی یکی از پر جمعیت ترین مراسم عمومی در تمام جهان به حساب می آید و پلیس چین امیدوار است با استفاده از تکنولوژی های جدید بتواند نقش پر رنگ تری در تامین امنیت مردم حاضر در این مراسم داشته باشد.

به گفته پلیس چین این عینک ها تا کنون کار خود را به خوبی انجام داده اند و توانسته اند 7 مجرم فراری تحت تعقیب و 26 نفر که با هویت جعلی سفر می کرده اند را شناسایی کنند.

به گزارش وال استریت ژورنال، عینک های مورد نظر توسط یک کمپانی چینی به نام LLVision و به سفارش مستقیم نیروی پلیس این کشور ساخته می شوند. مزیت کلیدی این عینک ها نسبت به دوربین های مدار بسته امکان بررسی همه جهات و همچنین تار نشدن تصاویر است. همچنین چیپ های اختصاصی مجهز به هوش مصنوعی در این عینک ها به تشخیص سریعتر آنچه پلیس در پی آن است کمک کرده و می توانند در اقدام زودهنگام برای جلوگیری از حوادث ناخواسته تاثیر گذار باشند.

نیروهای پلیس که از این عینک استفاده می کنند یک دستگاه همراه دیگر را نیز با خود حمل خواهند کرد که می تواند به کمک دیتابیسی متشکل از تصویر 10000 نفر از مجرمان در فاصله 100 میلی ثانیه افراد را تشخیص دهد.  چین قبل از این نیز سابقه استفاده از ابزارهای مدرن را در نیروهای انتظامی خود داشته است. سال گذشته پلیس این کشور از دوربین هایی مجهز به هوش مصنوعی برای اختصاص یک کد به هر شهروند و سپس رهگیری آنها در طول روز استفاده کرده بود.

تخمین زده می شود تعداد دوربین های مدار بسته در کشور چین تا سال 2020 به بیش از 600 میلیون عدد برسد.

منبع:سخت افزار مگ

  نظرات

  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  شرکت ها و برندها
  بازیگر چهار وجهی در صنعت ICT کشور
  دریافت طیف گسترده‌ای از خدمات ارتباطی ثابت، سیار و محتوایی از یک اپراتور به صورت متمرکز، صرفه‌جویی در هزینه و زمان و مدیریت اثربخش نیازمندی‌های ارتباطی و محتوایی را برای کاربران به همراه خواهد داشت.
    2018-02-18 12:41:00
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  نوآوری
  آینده ال‌جی در حوزه AI رقم می‌خورد
  آقای Ha Jeung-uk، مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی می‌گوید: ما مطمئن هستیم که مشتریان ما از داشتن تجربه کاربری پیشرفته‌تر در گوشی V30 که منتظرش بوده‌اند، لذت خواهند برد.
    2018-02-15 12:27:00
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  اینترنت
  چه مشخصه هائی 5Gرا متمایز می کند
  تاخیر پایین‌تر و ظرفیت بالاتر به این معنی است که ماشین‌ها می‌توانند به قدری سریع با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنند که خودمختاری کامل آن‌ها میسر می‌شود.
    2018-02-13 12:01:00
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  رسانه های اجتماعی
  صبرتوییتر به ثمر نشست
  فیس بوک به‌عنوان بزرگترین رقیب توییتر، از سال ۲۰۱۲ تاکنون تعداد کاربران فعال ماهیانه خود را از ۸۴۵ میلیون به بیش از ۲ میلیارد و ۱۳ میلیون کاربر افزایش داده است.
    2018-02-13 07:41:00