بلاک چین در خدمت محیط زیست

 طرح آزمایشی زون‌بندی شهر هوشمند در مونیخ در «ساختمان‌های Connex» به اجرا در می‌آید و از سرویس‌های AI مبتنی بر بلاکچین چندعامله برای بهینه‌سازی استفاده از فضاهای پارکینگ خالی در شرکت‌های مستغلات تجاری در مرکز شهر برای کاهش ردپای کربن در شهر استفاده خواهد کرد.
راه‌اندازی زیرساخت‌های شهر هوشمند AI مبتنی بر بلاک‌چین در مونیخ
شرکت‌های Fetch.ai و Datarella پیش‌بینی کرده‌اند که پیاده‌سازی انبوه زیرساخت شهر هوشمند مونیخ انتشار CO2 را تا 34000 تن در سال کاهش خواهد داد.
بلاک‌چین می‌تواند برای تمرکززدایی از الگوریتم‌های یادگیری یکپارچه استفاده شود تا مزایای 
یادگیری ماشین جمعی در میان مالکان متعدد داده‌ها به اشتراک گذاشته شود. و، در مونیخ، بلاکچین به کسانی که مدام در رفت و آمد هستند برای یافتن یک فضای پارکینگ کمک می‌کند.
Fetch.ai، لابراتوار 
هوش مصنوعی مستقر در بریتانیا، سرگرم ساخت یک شبکه یادگیری ماشین غیرمتمرکز برای زیرساخت‌های هوشمند است.
این شرکت، با همکاری Datarella (شرکت آلمانی فراهم‌آورنده راهکارهای بلاکچین سازمانی)، پیاده‌سازی طرح آزمایشی زیرساخت شهر هوشمند در شهر مونیخ آلمان را اعلام کرده است.

در یک شهر هوشمند، به جای اینکه در یک محوطه پارکینگ به امید یافتن یک جای خالی به جستجو بپردازید، یک عامل خودمختار درون خودرویتان جستجو و ارتباط برقرار کردن با عوامل پارکینگ مجور را برای یافتن نزدیکترین فضای در دسترس در مقصد مورد نظر شما را انجام خواهد داد، و آن محل را رزرو می‌کند و سپس شما را به سمت آن هدایت می‌کند.
وقتی بعدا مجددا به خودرویتان مراجعه کنید و قصد خروج از پارکینگ را داشته باشید، عامل خودرویتان مقدمات خروج از پارکینگ را فراهم می‌آورد، هزینه‌ای که باید بپردازید را حساب می‌کند و پرداخت را انجام می‌دهد، تا به این ترتیب وقتتان برای امور مربوط به بلیت پارکینگ تلف نشود. 
عامل‌های اقتصادی خودمختار (AEAهای) Fetch.ai از زیرساخت شهر هوشمند در مونیخ از طریق اپلیکیشنی پشتیبانی خواهند شد که در آن به طور خودمختار بر سر «قیمت» فضاهای پارکینگ بین دارندگان این فضاها و کسانی که به دنبال آن می‌گردند مذاکره می‌کنند.
قیمت مورد نظر در «توکن‌های» مبتنی بر بلاک‌چین بر روی پلتفرم‌های قرارداد هوشمندی مانند اتریوم میزبانی می‌شوند.
کاربران می‌توانند پاداشهایی بر حسب 
ارز دیجیتال دریافت کنند اگر فضاهای پارکینگ کم‌طرفدارتر را انتخاب کنند (یا در برخی از روزها اصلا از پارکینگ Connex استفاده نکنند). Carpark AEA سطوح پاداش را بر مبنای حداکثرسازی استفاده از منابع تعیین می‌کند.

منبع:ایتنا و به نقل از ZDNet

  نظرات

  گذر ازخوان ششم "GMT"
  تازه های فناوری
  گذر ازخوان ششم "GMT"
  "تلسکوپ غول‌پیکر ماژلان" "GMT" می‌تواند تصاویری را ثبت و ضبط کند که ۱۰ برابر واضح‌تر از تصاویر تولید شده توسط تلسکوپ فضایی "هابل" است.
    2021-03-08 10:27:00
  سن زیستی خود را بدانید
  تازه های فناوری
  سن زیستی خود را بدانید
  اندازه‌گیری سن زیستی از آن جهت مهم است که با آن می‌توان تاثیر محیط، رژیم غذایی و درمان‌ها را بر روی افزایش سن و بیماری‌های وابسته به سن بررسی کرد.
    2021-03-06 10:26:17
  دهکده ای در ماه
  فناوریهای برتر
  دهکده ای در ماه
  این مجموعه پرورش ماهی ،اسیدهای آمینه ضروری، اسیدهای چرب اشباع نشده امگا ۳ و ویتامین B۱۲ مورد نیاز بدن فضانوردان را تامین خواهد کرد.
    2021-03-08 09:54:00
  تهدیدجدی برای آمریکا
  فناوریهای برتر
  تهدیدجدی برای آمریکا
  کمیسیون امنیت ملی آمریکا:چین از توانمندی، استعداد و جاه طلبی لازم برای تبدیل شدن به رهبر جهان در حوزه هوش مصنوعی تا یک دهه دیگر برخوردار است .
    2021-03-07 10:23:00
  رکورد شکنی محققان کره‌ جنوبی
  اینترنت
  رکورد شکنی محققان کره‌ جنوبی
  بیشترین سرعت ثبت شده شبکه‌های نسل پنجم تا پیش از این مربوط به طرح تحقیقاتی مشترک شرکت‌های اریکسون، کوالکوم و شرکت مخابراتی استرالیایی تلسترا بوده است.
    2021-03-06 10:38:00
  راه ورود هکرها را هموار نکنیم
  دانش روز
  راه ورود هکرها را هموار نکنیم
  علاوه برتلاش مداوم افراد سودجو برای دسترسی به داده‌‌های ما، گاهی خودمان هم با انجام اشتباه‌‌هایی داده‌‌هایمان را در معرض خطر قرار می‌دهیم.
    2021-03-03 10:46:00
  "سرگی برین"درجنگ با آلودگی هوا
  انرژی های نو
  "سرگی برین"درجنگ با آلودگی هوا
  هنوز هیچ تاریخی مشخص نشده است که چه زمانی می‌توانیم نمونه اولیه چنین سفینه‌هایی را ببینیم، اما باز هم خبر خوبی است که شرکت‌ها برای رسیدن به این اهداف تلاش می‌کنند.
    2021-03-02 09:46:00
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  خلاقیت
  هکاتون آینده‌ای روشن‌تر برای سالمندان
  داوطلبان باید دارای ایده‌ای خلاقانه بوده و به فناوری‌های تأثیرگذار در رابطه با حل چالش‌های افراد مسن و ایجاد تأثیرات مثبت اجتماعی و اقتصادی برای جوامع، علاقه‌مند باشند.
    2021-02-25 06:42:00
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  تازه های فناوری
  فرصت سازیIBMدربسترکوانتوم
  گزارشات نشان می دهد، این سیستم‌ها توانسته‌اند تا وظایفی که پیش از این در طول بازه زمانی چند هفته‌ای انجام می‌دادند ، در بازه زمانی کوتاه چند ساعته به پایان ببرند.
    2021-02-23 10:18:00