بلاک چین در خدمت محیط زیست

 طرح آزمایشی زون‌بندی شهر هوشمند در مونیخ در «ساختمان‌های Connex» به اجرا در می‌آید و از سرویس‌های AI مبتنی بر بلاکچین چندعامله برای بهینه‌سازی استفاده از فضاهای پارکینگ خالی در شرکت‌های مستغلات تجاری در مرکز شهر برای کاهش ردپای کربن در شهر استفاده خواهد کرد.
راه‌اندازی زیرساخت‌های شهر هوشمند AI مبتنی بر بلاک‌چین در مونیخ
شرکت‌های Fetch.ai و Datarella پیش‌بینی کرده‌اند که پیاده‌سازی انبوه زیرساخت شهر هوشمند مونیخ انتشار CO2 را تا 34000 تن در سال کاهش خواهد داد.
بلاک‌چین می‌تواند برای تمرکززدایی از الگوریتم‌های یادگیری یکپارچه استفاده شود تا مزایای 
یادگیری ماشین جمعی در میان مالکان متعدد داده‌ها به اشتراک گذاشته شود. و، در مونیخ، بلاکچین به کسانی که مدام در رفت و آمد هستند برای یافتن یک فضای پارکینگ کمک می‌کند.
Fetch.ai، لابراتوار 
هوش مصنوعی مستقر در بریتانیا، سرگرم ساخت یک شبکه یادگیری ماشین غیرمتمرکز برای زیرساخت‌های هوشمند است.
این شرکت، با همکاری Datarella (شرکت آلمانی فراهم‌آورنده راهکارهای بلاکچین سازمانی)، پیاده‌سازی طرح آزمایشی زیرساخت شهر هوشمند در شهر مونیخ آلمان را اعلام کرده است.

در یک شهر هوشمند، به جای اینکه در یک محوطه پارکینگ به امید یافتن یک جای خالی به جستجو بپردازید، یک عامل خودمختار درون خودرویتان جستجو و ارتباط برقرار کردن با عوامل پارکینگ مجور را برای یافتن نزدیکترین فضای در دسترس در مقصد مورد نظر شما را انجام خواهد داد، و آن محل را رزرو می‌کند و سپس شما را به سمت آن هدایت می‌کند.
وقتی بعدا مجددا به خودرویتان مراجعه کنید و قصد خروج از پارکینگ را داشته باشید، عامل خودرویتان مقدمات خروج از پارکینگ را فراهم می‌آورد، هزینه‌ای که باید بپردازید را حساب می‌کند و پرداخت را انجام می‌دهد، تا به این ترتیب وقتتان برای امور مربوط به بلیت پارکینگ تلف نشود. 
عامل‌های اقتصادی خودمختار (AEAهای) Fetch.ai از زیرساخت شهر هوشمند در مونیخ از طریق اپلیکیشنی پشتیبانی خواهند شد که در آن به طور خودمختار بر سر «قیمت» فضاهای پارکینگ بین دارندگان این فضاها و کسانی که به دنبال آن می‌گردند مذاکره می‌کنند.
قیمت مورد نظر در «توکن‌های» مبتنی بر بلاک‌چین بر روی پلتفرم‌های قرارداد هوشمندی مانند اتریوم میزبانی می‌شوند.
کاربران می‌توانند پاداشهایی بر حسب 
ارز دیجیتال دریافت کنند اگر فضاهای پارکینگ کم‌طرفدارتر را انتخاب کنند (یا در برخی از روزها اصلا از پارکینگ Connex استفاده نکنند). Carpark AEA سطوح پاداش را بر مبنای حداکثرسازی استفاده از منابع تعیین می‌کند.

منبع:ایتنا و به نقل از ZDNet

  نظرات

  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  اقتصاد
  استخراج رمز ارز در دنیا و ایران
  سال گذشته قبل از این‌که صنعت استخراج رمز ارز در کشورمان قانونی شود، به ماینرها قاچاقچی برق می‌گفتند. اما پس از مدتی، دولت این صنعت را به رسمیت شناخت.
    2021-01-25 12:56:00
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  دانش روز
  استخراج رمزارز تاب‌آوری ما در برابر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
  طبق آمار وزارت نیرو، حدود ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت بلااستفاده داریم که کارایی برای نیروگاه‌ها ندارد. بنابراین مشکل خاموشی‌های اخیر کشور ربطی به ماینرها ندارد و ما به راحتی می‌توانیم از ظرفیت نیروگاه‌ها، ظرفیت ماینرها را افزایش دهیم.
    2021-01-21 10:21:00
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  رایانش ابری
  رشد فزاینده بازار ابر (کلود)
  بنا بر پیش‌بینی گارتنر، تا سال 2024 بیشتر پلتفرم‌های خدمات ابری دست‌کم برخی از سرویس‌های ابری توزیع‌شده را فراهم خواهند آورد که در نقطه مورد نیاز اجرا می‌شوند.
    2021-01-19 10:59:06
  کتاب خوان ها بخوانند
  نرم افزارها
  کتاب خوان ها بخوانند
  این پروژه ،کاری از یک وب‌سایت غیرانتفاعی به نام «اینترنت آرشیو» است که امکان دسترسی آزادانه به موسیقی، کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها، نرم‌افزار و غیره را فراهم می‌آورد.
    2021-01-15 10:16:00
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  اقتصاد
  نظام بانکی در مسیرتجدید ساختار عمیق
  فناوری‌های پیشرفته شرکت‌های غیربانکی نه‌تنها به بخش مربوط به پرداخت‌ها بلکه به بخش‌های مختلف دیگر خدمات مالی نیز ورود پیدا کرده‌اند. فین‌تک‌ها و بیگ‌تک‌ ها از مهمترین ارائه‌دهندگان خدمات مالی هستند.
    2021-01-09 10:29:47
  انقلاب سرعت
  فناوریهای برتر
  انقلاب سرعت
  به گفته محققان، این تجربه در انتقال اطلاعات یک رکورد جدید محسوب می‌شود،ضمن اینکه بخش عمده تجهیزات مورد استفاده برای این شیوه انتقال ، در بازار موجود است.
    2021-01-05 09:39:03
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  بازاریابی و بازارسازی
  غول‌های فناوری دنیا همچنان به رشد خود ادامه خواهند داد
  صنعت فناوری جزء معدود بخش‌هایی است که از بحران کرونا سود می‌برد و این کمپانی‌های بزرگ فناوری در دنیا هستند که پیروز میدان کرونا هستند و توانسته‌اند طی یک سال گذشته بازار را به تسخیر خود درآورند.
    2021-01-03 10:25:43
  روند فناوری های جهانی
  فناوریهای برتر
  روند فناوری های جهانی
  کرونا درکنار استرس‌هایی که به‌همراه آورد، رشد چشمگیروجهش بی سابقه فناوری را به‌همراه داشت که شاید در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار فراتر از حد انتظار باشد.
    2020-12-31 09:47:51
  فرصت سازی کمپانی سونی
  بازی و سرگرمی
  فرصت سازی کمپانی سونی
  2021 سال بسیار هیجان انگیزی برای کنسول پلی استیشن 5 و دارندگان آن خواهد بود و به نظر می‌رسد که مسئولان کمپانی سونی، خود را برای روزهایی درخشان آماده می‌کنند.
    2020-12-30 09:12:38