توقعات بازار ازپوشیدنی های هوشمند

 ابزارهای پوشیدنی هوشمند در سال‌های اخیر به خوبی توانسته‌اند جای خودشان را در زندگی روزمره مردم پیدا کنند. به این ترتیب است که میزان تمایل به خرید و استفاده از آنها و طبیعتا صادرات جهانی آنها افزایش پیدا کرده است.

بررسی‌های اخیر موسسه تحقیقاتی IDC در این زمینه نشان می‌دهد که میزان صادرات جهانی انواع ابزارهای پوشیدنی هوشمند تا پایان فصل دوم سال جاری میلادی به ۹/ ۲۷ میلیون دستگاه رسیده است که این میزان در مقایسه با فصل دوم سال ۲۰۱۷ رشد سالانه ۵/ ۵ درصدی را به ثبت رسانده است.

 این بازار همچنین از نظر ارزش درآمد حاصل از فروش هم رشد مشابهی داشته است. به این ترتیب که درآمد این بازار جهانی با رشد سالانه ۳/ ۸ درصدی در فصل دوم سال ۲۰۱۸ به رقم ۸/ ۴ میلیارد دلار رسیده است. فعالان بازار معتقدند که این رشد به دنبال محبوبیت ساعت‌های هوشمند که اغلب قیمت‌های نسبتا بالایی هم دارند، اتفاق افتاده است.

از دیدگاه بازارهای منطقه‌ای، بازارهای پیشرفته و توسعه یافته شامل شمال آمریکا، ژاپن و اروپای غربی کاهش سالانه ۳/ ۶درصدی را در این فصل تجربه کرده‌اند. کارشناسان معتقدند که این کاهش به دنبال افول چشمگیر بازار دستبندهای تناسب اندام هوشمند در سال گذشته میلادی و سپس رشد بازار ساعت‌های هوشمند اما با میزانی ناکافی برای جبران کاهش سال گذشته این بازار، ایجاد شده است.

این در حالی است که بازارهای نوظهور و در حال توسعه شامل آسیای پاسیفیک، اروپای مرکزی و شرقی، خاورمیانه و آفریقا و همچنین آمریکای‌لاتین رشد سالانه ۱۴ درصدی را در این فصل به‌دست آورده‌اند که این رشد تا حد زیادی به این دلیل ایجاد شده است که دستبندهای سلامتی و تناسب اندام با قیمت‌های مناسب همچنان تقاضای زیادی در بازار این کشورها داشته و از طرفی ساعت‌های هوشمند هم به تدریج سهم بیشتری از این بازار را به‌دست می‌آورند.

«جیتش عبرانی» یکی از کارشناسان IDC در این مورد می‌گوید: «کاهش میزان صادرات در بازارهای پیشرفته نگران‌کننده نیست، چون این بازارها درست در میانه راه تغییر و حرکت به سمت استفاده از ابزارهای پوشیدنی پیچیده‌تر  هستند.

در حالی که نسل قبلی ابزارهای پوشیدنی روی ارائه بازخوردهای توصیفی مانند شمارش گام‌ها متمرکز هستند، نسل فعلی و آینده این ابزارها قابلیت‌های بیشتری داشته و به خوبی به ابزارهایی برای ارائه بازخوردهای تشخیصی و تجویزی تبدیل می‌شوند.

محاصره کاربران با این ابزارهای هوشمندتر و کارآتر، در واقع چشم‌اندازی از رشد تکنولوژی ها، خدمات‌دهندگان، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن، شرکت‌های مخابراتی، سازندگان قطعات اولیه، موسسات بهداشتی و ارائه دهندگان خدمات سلامتی و ... در سال‌های آینده را به تصویر می‌کشند.»

«رامون لیاماث» یکی دیگر از کارشناسان این موسسه معتقد است: «دو عامل کلیدی باعث رشد این بازار در فصل دوم سال جاری میلادی شده اند؛ تقاضای بیشتر برای ابزارهای پوشیدنی هوشمند و کاهش کندتر تقاضا در بازار ابزارهای پوشیدنی ابتدایی. کاربران حالا از ابزارهای پوشیدنی امکانات بیشتری می‌خواهند و ساعت‌های هوشمند این نیاز را به خوبی برآورده می‌کنند. علاوه بر این، بازیگران تازه وارد بازار ساعت‌های هوشمند مانند Fitbit و دیگر تولیدکنندگان چینی هم توانسته‌اند در این فصل رشد قابل قبولی را به ثبت برسانند. با اینکه ابزارهای پوشیدنی ابتدایی در چند فصل متوالی گذشته شاهد کاهش میزان رشد خودشان در این بازار بوده‌اند، اما این به معنای آن نیست که دیگر در این بازار جایگاهی ندارند. این محصولات هنوز هم در بخش‌های مختلف این بازار وجود داشته و مورد توجه کاربرانی قرار می‌گیرند که به دنبال یک ابزار پوشیدنی ساده، ارزان و کاربردی هستند.»

منبع:دنیای‌اقتصاد 

  نظرات

  آیفون و قابلیت های فردا
  نوآوری
  آیفون و قابلیت های فردا
  به نظر می‌رسد اپل مشغول تحقیق روی روش‌هایی برای ردیابی آلودگی ومواد شیمیایی خطرناک و... است که در محصولاتش تعبیه می‌شوند.
    2019-04-15 11:42:18
  ابر مغز جهانی
  فناوریهای برتر
  ابر مغز جهانی
  دانشمندان و محققان پیشرو معتقدند مسیر توسعه و پیشرفت در رایانه‌های جامعه و فناوری زیستی به مغز انسان منتهی می‌شود.
    2019-04-14 18:11:27
  شکست اولین تلاش
  فناوریهای برتر
  شکست اولین تلاش
  این سیستم در شرایط آزمایشگاهی بر روی رانندگانی آزمایش شده بود که با سرعت کم در حال رانندگی بودند ودقت آن در جریان آزمایش‌های انجام شده ۸۰ درصد بود.
    2019-04-10 08:27:17
  نقشه راه
  فناوریهای برتر
  نقشه راه
  بر اساس استراتژی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، قرار است سرمایه گذاری در این زمینه تا یک دهه آینده در قاره مذکور به طور سالانه به ۲۰ میلیارد یورو برسد.
    2019-04-10 07:25:44
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  اقتصاد
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  دوسال قبل فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی به حدود یک میلیارد دلار رسیده است.
    2019-03-26 14:33:48
  افشاگری فیس بوک
  جامعه
  افشاگری فیس بوک
  ما هیچ مدرکی دال بر اینکه هر کدام از کارکنان داخلی این شبکه از این اطلاعات سوء استفاده کرده باشند بدست نیاورده ایم.
    2019-03-25 10:40:53
  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05
  پیوند اپلیکیشن ها
  تازه های فناوری
  پیوند اپلیکیشن ها
  موضع مارک زاکربرگ، مؤسس و مدیرعامل فیس‌بوک ،نشان می‌دهد این خبر صحت داشته و در آینده‌ای نزدیک به واقعیت خواهد پیوست.
    2019-03-15 08:04:00