"سونی"در اندیشه تحول عکاسی

طبق آخرین گزارش‌ها، شرکت سونی قصد دارد تا در آینده‌ای نزدیک، فناوری هوش مصنوعی را به سنسورهای دوربین جدید خود اضافه کند.

عوامل مختلفی در ثبت عکس‌های باکیفیت توسط یک دوربین عکاسی موثراند که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم نرم‌افزاری دستگاه، پردازنده تصویری و همچنین سنسور به کار رفته در دل دوربین اشاره کرد.

حال به نظر می‌رسد که مهندسان سونی در حال تلاش برای ارتقای سنسور دوربین‌های خود از طریق فناوری هوش مصنوعی هستند. این شرکت قصد دارد تا هوش مصنوعی و قابلیت‌های آن را  مستقیما به سخت‌افزار سنسور وارد کند.

بر اساس این گزارش، به نظر می‌رسد که این سنسورهای مجهز به هوش مصنوعی بیشتر در صنعت گوشی‌های هوشمند و تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. اما گفته می‌شود که بخش دوربین سونی نیز از این مزیت بی‌بهره نخواهد بود.

همانطور که می‌دانید چند سالی است که دوربین‌های بدون آینده و DSLR، تغییر چندانی را به خود ندیدند. اگرچه شاید برخی از قابلیت‌های این دوربین‌ها نسبت به قبل ارتقاء یافته اما هنوز تحول بزرگی که برای این دوربین‌ها انتظار می‌رفت، رخ نداده است.

از طرفی دیگر، صنعت دوربین‌های عکاسی در طی سال‌های اخیر افت محسوسی را تجربه کرده و شاید این اتفاق، بتواند باری دیگر کاربران را به خرید این دوربین‌ها ترغیب کند.

هنوز مشخص نیست که فناوری هوش مصنوعی چه کاربردی در این سنسورها خواهد داشت، اما به نظر می‌رسد که موجب ارتقای محسوس قابلیت‌هایی همچون تشخیص چهره، ردیابی سوژه‌ها و حتی عکاسی در محیط‌هایی با نور کم خواهد شد.

منبع:آی تی ایران(مرتضی یعقوبی)

  نظرات

  تجارت آنلاین در بستر جدید مایکروسافت
  تازه های کسب و کار
  تجارت آنلاین در بستر جدید مایکروسافت
  نرم‌افزار Teams قابلیت‌های بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که یکی از آنها ویژگی‌ جدیدی به نام 'Dynamic 911' است که تماس‌های شمارا به نزدیک‌ترین اپراتور جهت‌دهی می‌کند و به‌ این‌ ترتیب می‌توانید با اطمینان خاطر این نرم‌افزار را به سرویس تلفن اصلی‌تان تبدیل کنید.
    2019-08-06 15:49:55
  روایتی از آینده
  دانش روز
  روایتی از آینده
  اگر تنها 40 درصد خودروهای شهر منهتن از نوع خودروی خودران باشند، هکرها با دست‌کاری نیمی از آن‌ها می‌توانند به‌طورکلی شهر را مختل کنند.
    2019-08-02 15:34:00
  حذف کاغذ در الکامپ
  تازه های فناوری
  حذف کاغذ در الکامپ
  بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ از 27 تا 30 تیرماه امسال، برای پنجمین سال متوالی به تولیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار خواهد شد.
    2019-07-15 14:59:35
  سیری در دنیای رمز ارزها
  اقتصاد
  سیری در دنیای رمز ارزها
  بیش از دو هزار ارز مختلف در دنیا وجود دارد که البته تعداد آن‌هایی که مورد معامله قرار می‌گیرند بسیار کم‌تر بوده و مشهورهای این بازار پایین‌تر از 100 عدد هستند.
    2019-07-04 06:19:34
  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48