"سونی"در اندیشه تحول عکاسی

طبق آخرین گزارش‌ها، شرکت سونی قصد دارد تا در آینده‌ای نزدیک، فناوری هوش مصنوعی را به سنسورهای دوربین جدید خود اضافه کند.

عوامل مختلفی در ثبت عکس‌های باکیفیت توسط یک دوربین عکاسی موثراند که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم نرم‌افزاری دستگاه، پردازنده تصویری و همچنین سنسور به کار رفته در دل دوربین اشاره کرد.

حال به نظر می‌رسد که مهندسان سونی در حال تلاش برای ارتقای سنسور دوربین‌های خود از طریق فناوری هوش مصنوعی هستند. این شرکت قصد دارد تا هوش مصنوعی و قابلیت‌های آن را  مستقیما به سخت‌افزار سنسور وارد کند.

بر اساس این گزارش، به نظر می‌رسد که این سنسورهای مجهز به هوش مصنوعی بیشتر در صنعت گوشی‌های هوشمند و تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. اما گفته می‌شود که بخش دوربین سونی نیز از این مزیت بی‌بهره نخواهد بود.

همانطور که می‌دانید چند سالی است که دوربین‌های بدون آینده و DSLR، تغییر چندانی را به خود ندیدند. اگرچه شاید برخی از قابلیت‌های این دوربین‌ها نسبت به قبل ارتقاء یافته اما هنوز تحول بزرگی که برای این دوربین‌ها انتظار می‌رفت، رخ نداده است.

از طرفی دیگر، صنعت دوربین‌های عکاسی در طی سال‌های اخیر افت محسوسی را تجربه کرده و شاید این اتفاق، بتواند باری دیگر کاربران را به خرید این دوربین‌ها ترغیب کند.

هنوز مشخص نیست که فناوری هوش مصنوعی چه کاربردی در این سنسورها خواهد داشت، اما به نظر می‌رسد که موجب ارتقای محسوس قابلیت‌هایی همچون تشخیص چهره، ردیابی سوژه‌ها و حتی عکاسی در محیط‌هایی با نور کم خواهد شد.

منبع:آی تی ایران(مرتضی یعقوبی)

  نظرات

  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38
  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08