آگاهی از موقعیت، کلید بقا است

 

ارتش ایالات متحده در حال توسعه عینک‌های یکپارچه سیستم دید پیشرفته(IAVS) برای نیروهای پیاده نظام و جنگ رو در رو است.

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی که در "سرویس توزیع اطلاعات بصری دفاعی" به اشتراک گذاشته شده است، ارتش ایالات متحده دارای عینک‌های جدیدی است که می‌تواند به سربازان اجازه مشاهده پشت دیوارها و بدنه وسایل نقلیه جنگی را بدهد که آگاهی موقعیتی نیروهای پیاده نظام را بسیار افزایش می‌دهد و در جنگ هم آگاهی از موقعیت، کلید بقا است.

آمریکا قصد دارد ده‌ها هزار عدد از این عینک جدید را به سربازان ازائه دهد، عینکی که همچنین می‌تواند سربازان را قادر به بررسی گوشه و کنارها، دیدن در تاریکی و حتی نمایش نقشه‌های دیجیتالی و سایر داده‌های تاکتیکی بر روی لنزهای این عینک کند.

از آنجا که این عینک‌های جدید، خوراک خود را از دوربین‌های چند جهته مستقر در خارج از وسایل نقلیه زرهی می‌گیرند، به سربازان داخل یک خودروی زرهی اجازه می‌دهد تا بدون به خطر انداختن جان خود تصویری واضح از محیط پیرامون خودرو داشته باشند.

"فیلیپ بارتل" از افسران ارتش آمریکا می‌گوید: این عینک سربازان را قادر خواهد ساخت که بدون اینکه از وسایل نقلیه زرهی خود خارج شوند، هدف خود را ببیند. این عینک تلفات را به حداقل می‌رساند و به طور کلی نحوه عملکرد ما را به شدت تغییر می‌دهد و اثربخشی ما را در میدان جنگ افزایش می‌دهد.

ارتش آمریکا عینک‌های "IAVS" را طراحی کرده است تا مانند نمایشگرهای "هاد"(HUD) که در هواپیماهای جنگی استفاده می‌شود، عمل کند. به همین ترتیب، عینک‌های "IAVS" اطلاعاتی مانند فیلم، نقشه و دید در شب را مستقیماً در میدان دید سرباز نشان می‌دهند.

سربازان همیشه این مجموعه داده‌های تاکتیکی را در دسترس داشته‌اند، اما با استفاده از عینک "IAVS" آنها اکنون دسترسی فوری به آنها دارند که یک مزیت بزرگ در هنگام جنگ است. سربازان می‌توانند به جای جستجوی نقشه‌های کاغذی موجود در جیب خود، بلافاصله نقشه را بدون چشم برداشتن از هدف مورد نظر، روی صفحه پیش روی خود ببینند.

سربازان همچنین می‌توانند از قابلیت عینک "IAVS" برای دسترسی به دوربین‌های پهپادی که دید از بالای یک میدان جنگ را فراهم می‌کنند، استفاده کنند.

بر اساس گزارش‌ها، ارتش آمریکا برای خرید ۴۰ هزار عدد از این عینک، ۱.۱ میلیارد دلار درخواست کرده است.

منبع:ایسنا به نقل از آی‌ای

  نظرات

  بهره وری درمزرعه هوشمند
  نوآوری
  بهره وری درمزرعه هوشمند
  این تیم اکنون در حال بررسی روش‌های مقیاس‌پذیری این فناوری برای کاربردهای بزرگ است که به طور بالقوه می‌تواند شامل استقرار روی پشت بام‌های شهری باشد.
    2021-04-20 12:33:00
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  نوآوری
  عایق های نانویی دستاوردی تحول زا
  در حال حاضر آنچه در بازار داخلی با کاربرد عایق حرارتی موجود است محصولات سنتی مانند پشم شیشه، پشم سنگ و فوم‌ها هستند که پایه ترکیبی کاملاً متفاوتی دارند و محصولی مشابه و منطبق با محصول این شرکت در بازار داخلی موجود نیست.
    2021-04-19 11:57:00
  امپراطوری مایکروسافت
  شرکت ها و برندها
  امپراطوری مایکروسافت
  لایحه جدیدجاش هاولی،تمامی ادغامها و خریدهای هر شرکتی که ارزش بازار بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار را دارد، ممنوع می کند. پیشنهاد این سناتور هر گونه قرارداد خرید را برای شرکتهای اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیس بوک ممنوع خواهد کرد.
    2021-04-18 09:43:00
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  نوآوری
  تولید لاستیک ازضایعات تخمیر جو
  محققان با استخراج پروتئین و فیبر موجود در این دانه‌های باقی مانده می‌توانند انواع جدیدی از منابع پروتئینی، سوخت‌های زیستی و غیره تولید کنند.
    2021-04-15 09:44:00
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  فناوریهای برتر
  جهش فناوری در ویرایش ژن
  "کریسپر آف" سرانجام همانطور که در داستان‌های علمی-تخیلی پیش‌بینی شده است، عمل می‌کند. دیدن اینکه این روش در عمل به خوبی کار می‌کند، هیجان انگیز است.
    2021-04-14 10:12:00
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  شخصیت ها
  افراد موفق چگونه می اندیشند
  همه ما به سمت یک انقلاب صنعتی جدید در حرکتیم، برای کسانی که امیدوارند به یک مدیر موفق در فناوری تبدیل شوند،میانبری بهتر از آشنایی با دیدگاه مدیران موفق در این عرصه نیست.
    2021-03-27 21:22:08