کتابی که گیتس را بیدار کرد

 

 

بیل گیتس موسس مایکروسافت، مثل همیشه لیست‌ کتاب‌های پایان سال خود را معرفی کرد.

او در وب‌سایت‌اش نوشته است: من فکر می‌کنم همه این کتاب‌ها انتخاب‌های بسیار خوبی هستند، چراکه به شما کمک خواهند کرد تا سال 2020 را با خاطره خوشی شروع کنید. اجازه دهید در ادامه نگاهی به این کتاب‌ها بیندازیم.

پسیت:پرواضح است که در این نوشتار طرز نگاه شخصیتی مثل آقای گیتس دارای اهمیت است والا قطعا برای ما مطالعه تاریخ آمریکا ویا مدارسی که با نگاهی خاص در آن کشور شکل گرفته است ویا... شاید آنقدرحیاتی نباشد. 

یک ازدواج آمریکایی، نوشته Tayari Jones

داستان این کتاب پرفروش نیویورک تایمز، درباره یک زوج تازه‌ ازدواج‌ کرده سیاه‌پوستی به نام‌های Roy و Celestial است که زندگی‌شان بعد از دستگیری و زندانی شدن Roy متلاشی می‌شود.

گیتس در این‌باره نوشته: رمان Tayari Jones درباره این موضوع است که چگونه زندانی شدن یک فرد می‌تواند همه زندگی او را تحت تاثیر قرار دهد. این رمان همچنین نشان می‌دهد که قوانین سیستم قضایی ما تاچه‌اندازه در مورد افراد سیاه‌پوستی مانند Roy سخت‌گیرانه است.

او گفته که: رمان ازدواج آمریکایی، بسیار خوب نوشته شده و خیلی سریع شما را جذب خود خواهد کرد.

این حقایق، نوشته Jill Lepore

Jill Lepore، تاریخدان دانشگاه هاروارد، در کتاب این حقایق، چندین قرن تاریخ آمریکا را در ۸۰۰ صفحه آورده است. گیتس می‌گوید: یک کتاب تاریخ یک جلدی، دربردارنده همه اتفاقات و وقایع یک کشور نخواهد بود، بلکه نویسنده فقط نگاهی گذرا به رخدادهای اصلی تاریخ آمریکا انداخته است.

به‌گفته گیتس، از نظر او کتاب این حقایق، صادقانه‌ترین کتابی است که درباره تاریخ آمریکا نوشته شده است.

رشد، نوشته Vaclav Smil

این کتاب که توسط یکی از نویسندگان موردعلاقه گیتس یعنی Vaclav Smil نوشته شده است، به‌گفته او: ترکیب هوشمندانه‌ای از هرچیزی است که ما می‌توانیم از الگوهای رشد موجود در جهان طبیعت و انسان‌ها یاد بگیریم. لذا این کتاب برای همه نوشته نشده است؛ چراکه بخش‌های طولانی آن مثل دستورالعمل‌های مهندسی هستند.

گیتس درباره کتاب گفته است: من شیفته همه معجزاتی هستم که تمدن مدرن بر پایه آن‌ها ساخته شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به شبکه‌های برق، سیستم‌های آب و فاضلاب، حمل‌ونقل هوایی و محاسبات کامپیوتری اشاره کرد. این کتاب دید وسیعی است درباره اینکه چگونه افراد هوشمند زیادی، برای پدید آوردن این چیزها تلاش کرده‌اند، شکست خورده‌اند و در نهایت موفق شده‌اند.

آماده، نوشته Diane Tavenner

Diane Tavenner، نویسنده این کتاب، موسس مدارس Summit Public در آمریکا است که به‌خاطر عملکرد خوب‌شان بسیار شناخته‌شده‌ هستند. Diane در کتاب خود، فلسفه یادگیری مدارس Summit را با مخاطبان به‌اشتراک گذاشته و توضیح داده است که والدین چگونه می‌توانند بچه‌ها را برای مدرسه و زندگی آماده کنند.

گیتس می‌گوید: بیشتر بخش‌های کتاب عمیقا شخصی هستند. Diane داستان‌هایی از بچه‌گی خودش در یک خانواده مشکل‌دار را تعریف کرده است. او تجربه‌های دوران جوانی و همچنین زمانی که یک معلم آیده‌آل‌گرا و یک مدیر بوده است را با ما به‌اشتراک گذاشته و همه این‌ موارد می‌توانند برای والدین بسیار راه‌گشا باشند.

چرا می‌خوابیم؟ نوشته Matthew Walker

گیتس در نخستین روزهای مایکروسافت عادت داشت که شب‌ها بیدار بماند. او در این‌باره می‌گوید: یکی دوبار حتی مجبور شده بودم دو شب پشت‌سرهم بیدار بمانم. زمانی که به‌زور کافئین خودم را بیدار نگه می‌داشتم، می‌دانستم که مغزم مثل همیشه کار نمی‌کند، اما من به‌شدت به کارم علاقه داشتم و فکر می‌کردم که زیاد خوابیدن نوعی تنبلی است. اما بعد از خواندن این کتاب فهمیدم که تمام شب‌بیداری‌های من، چه کار اشتباهی بوده است.

در این کتاب نویسنده توضیح می‌دهد که چطور غفلت از خواب می‌تواند خلاقیت شما را از بین ببرد و توانایی حل مساله، تصمیم‌گیری، یادگیری، حافظه و سلامتی شما را تحت تاثیر قرار دهد و شما را دچار بیماری های قلبی، مغزی و روانی کند.

منبع:https://itresan.com/

 

  نظرات

  اوج گیری اینترنت
  اینترنت
  اوج گیری اینترنت
  شرکت های HAPS موبایل، لون، آئرو ویرونمنت، ایرباس دینفس اند اسپیس، بهارتی آیرتل لیمیتد، چاینا تله کام، دویچ تله کام، اریکسون، اینتل ست، نوکیا، سافت بنک و تلفونیکا در این اتحادیه شرکت کرده اند.
    2020-02-24 10:15:42
  گوشی های هوشمند وقابلیت های آینده
  فناوریهای برتر
  گوشی های هوشمند وقابلیت های آینده
  فارغ از اینکه گوشی‌های هوشمند در طی سال‌های آینده چه شکلی خواهند داشت و چه امکانات جدیدی را در خود جای خواهند داد، می‌توان مطمئن بود که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نسل جدید از آن‌ها، قابلیت اتصال به دستگاه‌های مختلف است.
    2020-02-12 09:32:19
  اپلیکیشن های برتر2020
  نرم افزارها
  اپلیکیشن های برتر2020
  کارشناسان و تحلیلگران با بررسی تعداد دفعات دانلود و نرخ افزایش محبوبیت اپلیکیشن‌های موجود در پلتفرم فروشگاه گوگل پلی استور، بهترین اپلیکیشن‌های اندرویدی سال ۲۰۲۰ میلادی را برآوردکرده اند.
    2020-02-02 15:44:00
  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  نرم افزارها
  از کدام "اپلیکیشن ها"دوری کنیم؟
  کاربران گوشی‌های هوشمند هر روز بارها و بارها اپلیکیشن‌های مختلفی را کنترل می‌کنند و ساعت‌ها از آنها استفاده می‌کنند ولی به نظر می‌رسد حذف برخی از این اپلیکیشن‌ها کیفیت زندگی شخصی و حرفه‌ای را ارتقا دهد.
    2020-01-02 09:42:00
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  معرفی کتاب
  فضای سایبری،بستر جنگ نرم
  در این کتاب عملکرد دستگاه سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا در جهت استفاده از فضای سایبری به منظور تأثیرگذاری بر افکار عمومی کاربران ایرانی اینترنت مورد بررسی قرار گرفته است.
    2020-01-02 09:08:36
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  رسانه های اجتماعی
  قابلیت های واتس آپ در 2020
  تعداد کاربران واتس‌آپ در مقایسه با رقبایی نظیر فیس‌بوک مسنجر (1.3 میلیارد نفر کاربر فعال ماهانه)، وی‌چت (1.112 میلیارد نفر کاربر) و اینستاگرام (1 میلیارد کاربر) به‌مراتب بیش‌تر است.
    2020-01-01 10:17:54
  انگلیس و چالش هوآوی
  شرکت ها و برندها
  انگلیس و چالش هوآوی
  گزارش های مختلف از انگلیس نشان می دهد مقامات امنیتی به نخست وزیر کشور چراغ سبز داده اند تا از تجهیزات هواوی در شبکه۵G این کشور استفاده کند.
    2019-12-31 10:17:02
  چشمان شهر
  دانش روز
  چشمان شهر
  بسیاری از صاحب نظران و متخصصان امور سیاسی و اجتماعی که از تبعات خطرناک همه گیر شدن این فناوری نگران هستند، می‌گویند از اینکه دولت چین فرصتی برای بحث و تبادل نظر در این زمینه با استفاده از هنر به وجود آورده خرسند هستند. آورده خرسند هستند.
    2019-12-27 09:32:02
  بزرگترین اینترانت جهان
  اینترنت
  بزرگترین اینترانت جهان
  قرار است وزیر ارتباطات روسیه گزارشی درباره نتایج آزمایش ها جهت بررسی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، تهیه کند.
    2019-12-25 09:00:48
  ادعای سنگین اپل
  شرکت ها و برندها
  ادعای سنگین اپل
  برای شرکت در این طرح فرد ابتدا باید گزارشی مختصر و مفید از مشکلی که در سیستم پیدا کرده است، به همراه نمونه کار، بنویسد و برای شرکت ارسال کند.
    2019-12-24 09:50:52
  اینترنت دراستخدام چین
  اینترنت
  اینترنت دراستخدام چین
  قرار است این قوانین از یکم مارس اجرایی شوند. این درحالی است که براساس قوانین جدید مدیریت حساب های کاربری، فرایندهای ثبت نام، کنترل محتوا و شایعات نیز سختگیرانه تر می شود.
    2019-12-23 11:28:11