پروژه‌"Euphoria"،دستاورد جدید گوگل

 

در فاصله کمتر از ده روز مانده به کنفرانس گوگل I/O این شرکت همانند سال‌های گذشته فناوری‌های جدیدی را در این کنفرانس معرفی خواهد کرد. یکی از کاربردی‌ترین و جدیدترین این فناوری‌ها، ارایه یک راه‌حل برای بیماران مبتلا به اختلال گفتاری است که از هندست‌های اندرویدی استفاده می‌کنند.

وب‌سایت معتبر 9to5Google مدعی شده که در لیست رویداد‌ها و فناوری‌هایی که توسط گوگل معرفی خواهند شد، پروژه‌ای با نام Euphoria رویت شده است. به‌نظر می‌رسد که گوگل قصد استفاده از فناوری‌هایی را دارد که زندگی افراد مبتلا به بیماری اختلال گفتاری را نسبتا راحت‌تر خواهد کرد. احتمالا این فناوری در سیستم‌عامل اندروید Q تعبیه می‌شود.

به عبارت دیگر می‌توان گفت افرادی که دچار این اختلال هستند، اسمارتفون‌ آن‌ها قادر به صحبت کردن به جایشان خواهد بود. پروژه Euphoria در لیست رویداد‌های گوگل، در زیر‌مجموعه یک بخش با نام “طراحی برای دسترسی” قرار گرفته است.

البته ما نمی‌توانیم حدس بزنیم که این پروژه در قالب یک دستگاه معرفی می‌شود یا به عنوان یک ویژگی در اندروید Q معرفی خواهد شد. اما می‌توان این مسئله را هم مطرح کرد که پروژه جدید گوگل، ارتباط خاصی با زبان یادگیری ماشین (هوش مصنوعی) خواهد داشت.

کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل با نام Google I/O روز هفدهم اردیبهشت در سالن آمفی‌تئاتر شورلاین واقع در شهر سان‌فرانسیسکو برگزار می‌شود و این شرکت طبق روال همیشگی خود، فناوری‌ها و اپلیکیشن های جدید خود را در طول این کنفرانس معرفی می‌کند.

منبع:https://itresan.com(علی‌رضا علی‌پور )

  نظرات

  حذف کاغذ در الکامپ
  تازه های فناوری
  حذف کاغذ در الکامپ
  بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ از 27 تا 30 تیرماه امسال، برای پنجمین سال متوالی به تولیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار خواهد شد.
    2019-07-15 14:59:35
  سیری در دنیای رمز ارزها
  اقتصاد
  سیری در دنیای رمز ارزها
  بیش از دو هزار ارز مختلف در دنیا وجود دارد که البته تعداد آن‌هایی که مورد معامله قرار می‌گیرند بسیار کم‌تر بوده و مشهورهای این بازار پایین‌تر از 100 عدد هستند.
    2019-07-04 06:19:34
  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38