پروژه‌"Euphoria"،دستاورد جدید گوگل

 

در فاصله کمتر از ده روز مانده به کنفرانس گوگل I/O این شرکت همانند سال‌های گذشته فناوری‌های جدیدی را در این کنفرانس معرفی خواهد کرد. یکی از کاربردی‌ترین و جدیدترین این فناوری‌ها، ارایه یک راه‌حل برای بیماران مبتلا به اختلال گفتاری است که از هندست‌های اندرویدی استفاده می‌کنند.

وب‌سایت معتبر 9to5Google مدعی شده که در لیست رویداد‌ها و فناوری‌هایی که توسط گوگل معرفی خواهند شد، پروژه‌ای با نام Euphoria رویت شده است. به‌نظر می‌رسد که گوگل قصد استفاده از فناوری‌هایی را دارد که زندگی افراد مبتلا به بیماری اختلال گفتاری را نسبتا راحت‌تر خواهد کرد. احتمالا این فناوری در سیستم‌عامل اندروید Q تعبیه می‌شود.

به عبارت دیگر می‌توان گفت افرادی که دچار این اختلال هستند، اسمارتفون‌ آن‌ها قادر به صحبت کردن به جایشان خواهد بود. پروژه Euphoria در لیست رویداد‌های گوگل، در زیر‌مجموعه یک بخش با نام “طراحی برای دسترسی” قرار گرفته است.

البته ما نمی‌توانیم حدس بزنیم که این پروژه در قالب یک دستگاه معرفی می‌شود یا به عنوان یک ویژگی در اندروید Q معرفی خواهد شد. اما می‌توان این مسئله را هم مطرح کرد که پروژه جدید گوگل، ارتباط خاصی با زبان یادگیری ماشین (هوش مصنوعی) خواهد داشت.

کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل با نام Google I/O روز هفدهم اردیبهشت در سالن آمفی‌تئاتر شورلاین واقع در شهر سان‌فرانسیسکو برگزار می‌شود و این شرکت طبق روال همیشگی خود، فناوری‌ها و اپلیکیشن های جدید خود را در طول این کنفرانس معرفی می‌کند.

منبع:https://itresan.com(علی‌رضا علی‌پور )

  نظرات

  هنر در قاب دیجیتال
  فرهنگ و هنر
  هنر در قاب دیجیتال
  علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا اول خردادماه سال جاری در پایگاه اطلاعاتی جشنواره به نشانیwww.digitalartfestival.ir بارگذاری کنند.
    2019-05-17 19:19:38
  داستان فیوژا
  تازه های فناوری
  داستان فیوژا
  اگر قصد آزمایش این سیستم‌عامل را دارید، می‌توانید با استفاده از شبیه‌‌ساز‌های اندرویدی، کار با این سیستم‌عامل را تجربه کنید.
    2019-05-14 09:57:08
  ده شغل پردرآمد سال2019
  تازه های کسب و کار
  ده شغل پردرآمد سال2019
  کار در صنعت تکنولوژی به خاطر ماهیت به‌روز و پویای آن، اغلب برای بسیاری از کارجویان جذاب و جالب توجه است.از طرفی این مشاغل رو به پیشرفت و البته پردرآمدنیز می باشند.
    2019-05-11 22:40:00
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال در ایران
  پروژه‌ای از سوی مرکز آمار و وزارت ارتباطات برای اندازه گیری حجم بازار فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال کشور در دست انجام است.
    2019-05-06 10:48:24
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  جامعه
  مدیریت فضای مجازی را بدست می گیریم
  حذف اپلیکیشن ها و کسب و کارهای ایرانی از بازارهای گوگل و اپل و نیز مسدودسازی صفحات کاربری ایرانیان در اینستاگرام و توئیتر نمونه بارزاقدامات آمریکا در مقابله با ایران در عرصه فضای مجازی است .
    2019-04-30 11:49:39
  فضای مجازی و چشم انداز آینده
  رسانه های اجتماعی
  فضای مجازی و چشم انداز آینده
  اگر چین را ببینیم و مقیاس شرکت‌هایی که در آن راه‌اندازی می‌شوند، خدماتی که آنجا ارائه می‌شود و سرمایه‌ای که آنجا وجود دارد را با دقت بررسی کنیم، خواهیم دید که مختصات لازم برای ایجاد یک پدیده را دارد.
    2019-04-24 07:04:31
  اقتصاد دیجیتال و ابتکار ژاپن
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال و ابتکار ژاپن
  ژاپن از سایر کشورها می‌خواهد که گرد هم آیند و یک چارچوب مدون و مشخص برای حاکمیت داده تدوین کنند تا در اثر این محدودسازی‌ها، آسیبی به حریم خصوصی، امنیت و توسعه وارد نشود
    2019-04-23 06:51:13