یک ریال به شرکت های بازی‌ سازی برای حضور در نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه ندادیم

حسن کریمی قدوسی در نشست خبری نمایشگاهTGC 2018گفت: تلاش می کنیم تا با برگزاری هرچه با شکوه تر TGC ، تهران را در صنعت بازی سازی به هاب منطقه تبدیل کنیم. وی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد : در حال حاضر بازی سازان ما برای حضور در بازارهای بین المللی با مشکل مواجه هستند و محدودیت ها و تحریم هایی که اخیرا برای کشور ما وجود داشت ، همچنان موانعی را برای بازی سازان ایجاد کرده است و در تلاشیم تا با برگزاری هرچه بهتر TGC این موانع را برطرف کنیم .

وی افزود : در نمایشگاه TGC امسال، 32 کشور که پتانسیل خوبی در صنعت بازی سازی دارند از جمله ترکیه و مالزی گردهم می آیند و در بخشی که قرار است با نام «گیمستان» آغاز به کار کنند ، وارد حوزه رقابت خواهند شد و آثار خود رادر این بخش به نقد می گذارند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بیان اینکه نمایشگاه امسال به مدت سه روز برگزار خواهد شد گفت: در TGC 2018 تلاش شده تا هزینه کمتری برای حضور خارجی ها صرف شود و در حال حاضر شرکت گیم کانکشن فرانسه ، مثل سال گذشته در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

کریمی قدوسی با اشاره به اینکه برخی کشورها علاقه به برگزاری TGC در ایران ندارند ، افزود : قرار داد ما برای برگزاری این نمایشگاه با گیم کانکشن انحصاری است و به همین دلیل کشورهای مخالف برگزاری TGC، نمی توانند خللی در برگزاری آن ایجاد کنند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای ادامه داد : چند وقت پیش متوجه شدیم که کشورهایی مثل ترکیه ، پیشنهادهایی برای حضور گیم کانکشن در کشورشان داشتند و از این شرکت خواستند تا حضور خود در ایران را لغو کند، اما همانطور که گفته شد به دلیل انحصاری بودن  قرار داد ما گیم کانکشن ، کشورهای مخالف برگزاری این رویداد نتوانستند به هدف خود برسند.

وی درباره میزان درآمد زایی این نمایشگاه نیز گفت : TGC در سال گذشته توانست مقداری کسب درآمد کند که البته در این میان بنیاد نیز کمک هایی به آن کرد؛ اما امسال وضعیت کمی فرق کرده است و پیش بینی می کنیم که میزان درآمد امسال این نمایشگاه نسبت به سال گذشته دو برابر شود و بعد از گذشت 4 سال ، TGC به مرحله ای از درآمدزایی برسد که بتواند به طور خودگردان و بدون نیاز به کمک های مالی اداره شود.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای اظهار کرد: یکی از مزایای TGC این بود که بازی‌سازان ما برای شرکت در رویدادهای خارجی ترغیب شوند ؛ به طوریکه امسال در نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه اولین سالی بود که ما یک ریال به شرکت های بازی‌ سازی برای حضور در این نمایشگاه پولی ندادیم و آن ها با سیاست و تلاش های خودشان در این نمایشگاه حضور یافتند.

کریمی قدوسی افزود : رویداد امسال با  تعداد بیشتری از سخنرانان و ناشران برگزار می شود و به طور کلی می توان گفت که ظرفیت آن نسبت به سال گذشته دو برابر خواهد شد. 

منبع:اقتصادآنلاین

  نظرات

  اقتصاد دیجیتال و ابتکار ژاپن
  اقتصاد
  اقتصاد دیجیتال و ابتکار ژاپن
  ژاپن از سایر کشورها می‌خواهد که گرد هم آیند و یک چارچوب مدون و مشخص برای حاکمیت داده تدوین کنند تا در اثر این محدودسازی‌ها، آسیبی به حریم خصوصی، امنیت و توسعه وارد نشود
    2019-04-23 06:51:13
  آیفون و قابلیت های فردا
  نوآوری
  آیفون و قابلیت های فردا
  به نظر می‌رسد اپل مشغول تحقیق روی روش‌هایی برای ردیابی آلودگی ومواد شیمیایی خطرناک و... است که در محصولاتش تعبیه می‌شوند.
    2019-04-15 11:42:18
  ابر مغز جهانی
  فناوریهای برتر
  ابر مغز جهانی
  دانشمندان و محققان پیشرو معتقدند مسیر توسعه و پیشرفت در رایانه‌های جامعه و فناوری زیستی به مغز انسان منتهی می‌شود.
    2019-04-14 18:11:27
  شکست اولین تلاش
  فناوریهای برتر
  شکست اولین تلاش
  این سیستم در شرایط آزمایشگاهی بر روی رانندگانی آزمایش شده بود که با سرعت کم در حال رانندگی بودند ودقت آن در جریان آزمایش‌های انجام شده ۸۰ درصد بود.
    2019-04-10 08:27:17
  نقشه راه
  فناوریهای برتر
  نقشه راه
  بر اساس استراتژی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، قرار است سرمایه گذاری در این زمینه تا یک دهه آینده در قاره مذکور به طور سالانه به ۲۰ میلیارد یورو برسد.
    2019-04-10 07:25:44
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  اقتصاد
  چالش ارزهای رمز نگاری شده
  دوسال قبل فقط ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست که این رقم در سال گذشته میلادی به حدود یک میلیارد دلار رسیده است.
    2019-03-26 14:33:48
  افشاگری فیس بوک
  جامعه
  افشاگری فیس بوک
  ما هیچ مدرکی دال بر اینکه هر کدام از کارکنان داخلی این شبکه از این اطلاعات سوء استفاده کرده باشند بدست نیاورده ایم.
    2019-03-25 10:40:53
  سفر در زمان
  فناوریهای برتر
  سفر در زمان
  تحقیقات جدید جامعه علمی را در مورد برگشت جریان زمان در سیستم‌های کوانتومی هیجان زده کرده است.
    2019-03-21 10:26:05