یک ریال به شرکت های بازی‌ سازی برای حضور در نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه ندادیم

حسن کریمی قدوسی در نشست خبری نمایشگاهTGC 2018گفت: تلاش می کنیم تا با برگزاری هرچه با شکوه تر TGC ، تهران را در صنعت بازی سازی به هاب منطقه تبدیل کنیم. وی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد : در حال حاضر بازی سازان ما برای حضور در بازارهای بین المللی با مشکل مواجه هستند و محدودیت ها و تحریم هایی که اخیرا برای کشور ما وجود داشت ، همچنان موانعی را برای بازی سازان ایجاد کرده است و در تلاشیم تا با برگزاری هرچه بهتر TGC این موانع را برطرف کنیم .

وی افزود : در نمایشگاه TGC امسال، 32 کشور که پتانسیل خوبی در صنعت بازی سازی دارند از جمله ترکیه و مالزی گردهم می آیند و در بخشی که قرار است با نام «گیمستان» آغاز به کار کنند ، وارد حوزه رقابت خواهند شد و آثار خود رادر این بخش به نقد می گذارند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بیان اینکه نمایشگاه امسال به مدت سه روز برگزار خواهد شد گفت: در TGC 2018 تلاش شده تا هزینه کمتری برای حضور خارجی ها صرف شود و در حال حاضر شرکت گیم کانکشن فرانسه ، مثل سال گذشته در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

کریمی قدوسی با اشاره به اینکه برخی کشورها علاقه به برگزاری TGC در ایران ندارند ، افزود : قرار داد ما برای برگزاری این نمایشگاه با گیم کانکشن انحصاری است و به همین دلیل کشورهای مخالف برگزاری TGC، نمی توانند خللی در برگزاری آن ایجاد کنند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای ادامه داد : چند وقت پیش متوجه شدیم که کشورهایی مثل ترکیه ، پیشنهادهایی برای حضور گیم کانکشن در کشورشان داشتند و از این شرکت خواستند تا حضور خود در ایران را لغو کند، اما همانطور که گفته شد به دلیل انحصاری بودن  قرار داد ما گیم کانکشن ، کشورهای مخالف برگزاری این رویداد نتوانستند به هدف خود برسند.

وی درباره میزان درآمد زایی این نمایشگاه نیز گفت : TGC در سال گذشته توانست مقداری کسب درآمد کند که البته در این میان بنیاد نیز کمک هایی به آن کرد؛ اما امسال وضعیت کمی فرق کرده است و پیش بینی می کنیم که میزان درآمد امسال این نمایشگاه نسبت به سال گذشته دو برابر شود و بعد از گذشت 4 سال ، TGC به مرحله ای از درآمدزایی برسد که بتواند به طور خودگردان و بدون نیاز به کمک های مالی اداره شود.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای اظهار کرد: یکی از مزایای TGC این بود که بازی‌سازان ما برای شرکت در رویدادهای خارجی ترغیب شوند ؛ به طوریکه امسال در نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه اولین سالی بود که ما یک ریال به شرکت های بازی‌ سازی برای حضور در این نمایشگاه پولی ندادیم و آن ها با سیاست و تلاش های خودشان در این نمایشگاه حضور یافتند.

کریمی قدوسی افزود : رویداد امسال با  تعداد بیشتری از سخنرانان و ناشران برگزار می شود و به طور کلی می توان گفت که ظرفیت آن نسبت به سال گذشته دو برابر خواهد شد. 

منبع:اقتصادآنلاین

  نظرات

  حذف کاغذ در الکامپ
  تازه های فناوری
  حذف کاغذ در الکامپ
  بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ از 27 تا 30 تیرماه امسال، برای پنجمین سال متوالی به تولیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار خواهد شد.
    2019-07-15 14:59:35
  سیری در دنیای رمز ارزها
  اقتصاد
  سیری در دنیای رمز ارزها
  بیش از دو هزار ارز مختلف در دنیا وجود دارد که البته تعداد آن‌هایی که مورد معامله قرار می‌گیرند بسیار کم‌تر بوده و مشهورهای این بازار پایین‌تر از 100 عدد هستند.
    2019-07-04 06:19:34
  غول های فناوری،نگران!؟
  اقتصاد
  غول های فناوری،نگران!؟
  ساندارپیچای : در صورتی که گوگل برای بررسی رعایت قوانین آنتی تراست (ضد انحصار) تحت تحقیق قرار گیرد، نوآوری در آمریکا نابود می‌شود.
    2019-06-16 09:40:17
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  اقتصاد
  نفوذ هوآوی کاخ سفید را سردرگم کرده است
  «راسل وویت» (Russel Vought) مدیر دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید در نامه‌ای از نمایندگان کنگره و همچنین مایک پنس (معاون رئیس جمهور آمریکا) خواسته ،تحریم‌هوآوی را به تعویق بیندازند.
    2019-06-11 09:08:48
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  اقتصاد
  آینده هوآوی،درهاله ابهام
  درگیری چند هفته اخیر چین و آمریکا نشانگر آغاز یک جنگ سرد جدید با محوریت فناوری است که در آینده نزدیک اتحادها و ائتلاف‌هایی در میان کشورهای جهان این جنگ تازه را جدی تر و نفس گیر تر خواهد کرد.
    2019-06-07 09:34:12
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد
  تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی
  اقتصاد هوشمند در این دوره و این دولت به پایان نمی‌رسد. اما وظیفه من به عنوان وزیر اقتصاد آن است که این افق را باز کنم و فضا را برای تبدیل یک ابرفرصت به منفعت ملی فراهم کنم. در این راه دست همه نخبگان و مجریان و اندیشمندان را می‌فشارم.
    2019-06-01 08:57:51
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  اقتصاد
  نقطه پایان امپراطوری تکنولوژی؟
  این اقدام آمریکا برای نوآوری بسیار بد خواهد بود چراکه اختلافات تجاری و کاهش مهاجرت باعث کاهش جریان سرمایه و نیروی انسانی می‌شودپریستون مک آفی – اقتصاد دا ن
    2019-05-29 10:49:08
  تحریم اپل؟
  اقتصاد
  تحریم اپل؟
  کارشناسان اقتصادی می‌گویند چین با جمعیت انبوه و اقتصاد پیشرفته اش کاملاً در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند از اپل آمریکایی که سومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است، انتقام بگیرد.
    2019-05-26 10:06:35
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  تازه های فناوری
  ورود"شاهکار"به نظام بانکی کشور
  اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های تلفن همراه، سرویس‌های مخابراتی شامل اینترنت پرسرعت ثابت، تلفن ثابت و اطلاع از شماره‌های تلفن همراه به نام مشترکین از جمله سرویس‌های این سامانه است.
    2019-05-25 10:40:38