اترنت 800 گیگابیت رونمایی شد

در پی افزایش تقاضا برای اتصالات و انتقال داده‌های پرسرعت، کنسرسیوم فناوری اترنت  از فناوری بسیار جدید اترنت 800 گیگابیت رونمایی کرد.

 استاندارد جدید فناوری اترنت که تحت عنوان 800GBASE-R شناخته می‌شود، بر اساس فناوری‌های فعلی ساخته شده است و قصد دارد سرعت شبکه و عملکرد توان را برای محاسبات با سرعت بسیار بالا دو برابر کند.
توضیحات کنسرسیوم فناوری اترنت  حاکی از این است که این استاندارد جدید نسخه گسترده‌تر اترنت 400 گیگابیتی است.
این استاندارد از خطوط 106.25G توسعه داده شده برای اترنت 400 گیگابیتی استفاده می‌کند، اما برای افزایش عملکرد داده‌ها و توان، این رقم را از 400 به 800 افزایش می‌دهد.
گزارش‌ها حاکی از آن است که استاندارد 800 گیگابیت اترنت پهنای باند را برای مراکز داده و خوشه‌های محاسباتی با عملکرد بالا که توسط اپراتورها و شرکت‌های میزبان وب‌سایت اداره می‌شوند، دو برابر می‌کند.
همچنین از آنجا که این استاندارد به نسل فعلی سخت‌افزار متکی است، تمام ویژگی‌های استاندارد اترنت 400 گیگابیتی ازجمله پشتیبانی کامل دو برابر بین دو پایانه و حداقل فاصله بین شبکه‌ای 8 بیتی را به ارث خواهد برد.
همچنین نوت‌بوک‌ها و لپ تاپ‌هایی که هنوز هم اتصال اترنت را ارائه می‌دهند، احتمالاً در آینده نزدیک با توجه به ظرفیت مادربردهایشان به فناوری یک گیگابایتی (800 برابر کندتر از آنچه اخیراً اعلام شده است) خواهند رسید.شایان ذکر است که بسته اترنت 800 گیگابیتی نیز ارزان نخواهد بود. همچنین هنوز مشخص نیست که این استاندارد چه زمانی برای مشتریان خاص خود عرضه خواهد شد.

منبع:به گزارش رایورزبه نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی newsbytesapp

  نظرات

  رخدادهای فناوری در افق پسا کرونا
  بازاریابی و بازارسازی
  رخدادهای فناوری در افق پسا کرونا
  کنفرانس CES 2020 حدود 170 هزار شرکت کننده داشت که بسیاری از آنها از خارج از آمریکا بودند. البته انتظار میزبانی از این تعداد مهمان در سال 2022 وجود ندارد اما همچنان می‌توان به صدور مجوز برای شرکت خارجی‌ها در این مراسم امیدوار بود.
    2021-05-07 11:20:00
  توانایی ربات‌ها درخلق آثار ادبی
  فرهنگ و هنر
  توانایی ربات‌ها درخلق آثار ادبی
  درباره اظهارنظر برخی متخصصان هوش مصنوعی درخصوص پیشی گرفتن زبان انگلیسی از فارسی در خلق اثر ادبی توسط ربات‌ها،این مسئله به خاطر ماهیت و شکل زبان فارسی نیست بلکه برای آن است که انگلیسی‌زبان‌ها از فارسی‌زبان‌ها در تکنولوژی جلوترند.
    2021-05-02 15:23:00
  تار عنکبوت رونمایی شد
  فناوریهای برتر
  تار عنکبوت رونمایی شد
  نمایشگاه جهانی رادار در نانجینگ چین با حضور ۵۰ مهمان بین‌المللی از ۳۰ کشور برگزار شده و ۴۰۰ شرکت فعال در زمینه تولید رادار و تجهیزات الکترونیک در آن مشارکت دارند.
    2021-04-27 12:04:09
  آغاز مهاجرت کاربران گوگل
  شرکت ها و برندها
  آغاز مهاجرت کاربران گوگل
  گوگل برای این مهاجرت قدم هایی را تعریف کرده است اما باید در نظر داشت که دستگاه‌های وای.فای می‌بایست در این فرایند مجددا نام گذاری شده و دسترسی‌های ادمین نیز باید ریست شود.
    2021-04-26 10:53:31